Aloe Vera Bitkisi Yüze Sürülür Mü?

tarafından
2313
Aloe Vera Bitkisi Yüze Sürülür Mü?

Aloe vera bitkisinden elde edilen jel, çok sayıda cilt ve saç sorununun çözümü için kullanılabilir. Özellikle cilt sorunlarının önlenmesi ve tedavisi konusunda bu özel jelden yararlanmak mümkündür. Evde de yetiştirilip doğal olarak elde edilebiln bu özel jel hakkında en merak edilen sorulardan birisi aloe vera jelinin nasıl kullanılacağıdır.

Aloe Vera Bitkisi Yüze Sürülür Mü?

Aloe vera bitkisi, alınmak istenen faydaya göre farklı şekillerde kullanılabilir. Genel sağlık sorunlarının önlenmesi ve tedavisi için aloe vera kullanımında bu bitkinin suyundan yararlanılabilir. Konsantre hazırladığınız sarı sabırdan 2 yemek kaşığı miktarı bir bardak suyun içine ekleyip karıştırın. Elde edilen karışımı düzenli olarak tüketip sindirim sorunlarınızı çözebilir, kalp, damar hastalıkları ve kansere karşı önlem alabilirsiniz.

Cilt bakımı için aloe vera özü kullanmak isteyenlerin akıllarında bu jelin yüze sürülüp sürülmeyeceği sorusu çok fazladır. Doğal bir madde olan aloe vera jelinin bilinen hiç bir yan etkisi yoktur. Bu nedenle yüz bölgesinde de güvenle kullanılabilir.

[reklam id=1]

Yaşlanmaya ya da çevresel koşullara bağlı kırışıklıklar için etkili çözümler arasında yer alan aloe vera jelini, çok fazla olmamak kaydı ile kırışık bölgelerine uygulayıp masaj ile yedirebilirsiniz. Kırışıklıkların yanında kızarıklıklar ve cilt yaraları için de aloe vera jeli kullanılabilir.

Düzenli uygulama ile kısa sürede cilt sorunlarınızın üstesinden gelebileceğiniz aloe vera jelini tek başına kullanmak istemezseniz, özel aloe veralı kremler ile de aynı etkiyi sağlayabilirsiniz.

Aloe vera jeli, ergenlik döneminde daha çok ortaya çıkan ve ilerleyen dönemlerde de zaman zaman kişilerde oluşup cilt lekelerine neden olan sivilcelerin tedavisinde de kullanılabilir. Önceden çıkıp yok olan sivilcelerin izleri ya da şu an kişide bulunan iltihaplı aknelerin tedavisi için 1 yemek kaşığı aloe vera jeli ve 2-3 damla limon suyunu karıştırın.

Aloe Vera Bitkisi Yüze Sürülür Mü? 1

 

Elde ettiğiniz bu karışımı gece yatmadan önce temiz cildinize sürün ve 1 gece bekletin. Ertesi gün kızarıklıkların azaldığını ve sivilcelerin daha küçüldüğünü göreceksiniz.

Sivilceler gibi yüz bölgesinde yer alan diğer problemlerin çözümü için de aloe vera jeli kullanabilirsiniz. Hamilelik döneminde ya da farklı nedenler ile yüzde meydana gelen cilt lekelerinin giderilmesi için düzenli olarak aloe vera jeli kullanılabilir. Aynı şekilde vücudun başka bölgelerinde oluşan vücut çatlaklarının giderilmesinde de bu özel jeli kullanabilirsiniz.

Aloe vera jeli, aynı zamanda etkili güneş kremlerinden birisidir. Yazın güneşin en yoğun olduğu zamanlarda bile dışarı çıkarken bu özel jelden biraz yüz bölgenize sürebilirsiniz. Güneş ışınlarından koruma özelliği bulunan aloe vera jeli, doğal yapılı olduğu için ciltte yağlı görüntü de oluşturmaz. Bu sayede doğal güzelliğinizi kaybetmeden güneş ışınlarından yüzünüzü koruyabilir, zaman zaman oluşan güneş lekelerini önleyebilirsiniz.

Aloe Vera Bitkisi Yüze Sürülür Mü? 2

Aloe vera jeli cilde uygularken kimi zaman direkt uygulama bölgesine sürebilir, kimi zamansa sulandırıp incelterek losyon gibi kullanabilirsiniz. Her iki şekilde de etkili olan faydalı jeli, kişisel bakım ve güzellik dışında mide sorunları, sindirim sistemi sorunları için ağızdan alarak kullanabilirsiniz. Ağızdan alma yönteminde aloe vera suyu hazırlayıp tüketmeniz gerekir.

Faydalarının yanında fazla alınmaya bağlı zaman zaman zararları da ortaya çıkan aloe vera suyu için günde 3 bardaktan fazlası zararlıdır. Bunun için düzenli kullanımlarda 2 bardak en ideal ölçü olarak önerilir.
Aloe vera bitkisinden elde edilen jeli, vücudunuzun her bölgesinde zarar görmeden kullanabilirsiniz. Ancak yine de zaman zaman ortaya çıkabilen alerjik reaksiyonlara karşı dikkatli olmanızda fayda var. Bu alerjik reaksiyonları önlemek için kullanmadan önce çok az miktarda vücudun uygulama alanı bölgesine sürün.

10 dakika kadar beklediğinizde her hangi bir kaşıntı, acı, kızarıklık ya da yanma yoksa tüm bölgeye uygulayabilirsiniz. Aloe vera jeli uygulanırken belli bir süre ciltte bekletilmesi gerekiyorsa, mutlaka süreye dikkat edilmesi gerekir. Bu sürenin aşılması da yan etkilere neden olabilir.