Aloe Vera Krem

tarafından
182
Aloe Vera Krem

Aloe vera, kişisel bakım ve güzellik alanında çok sayıda ürün kullanılan bir doğal özsudur. Evlerde yetiştirilebilen özellikte olan bu bitkinin yaprakları içinde bulunan doğal jel, pek çok kozmetik ürünün içinde ana madde olarak yer alır. Bu kozmetik ürünlerin en fazla kullanılanları aloe vera kremleridir.

Aloe Vera Krem

Aloe vera krem, içerik olarak yüksek oranda aloe vera özeü barındıran özel kremlerdir. Bu kremler daha çok bitkisel özelliklerde olan kremlerdir. Cildin normalden daha genç görünmesinde etkili olan aloe vera kremleri, gece kremi, gündüz kremi, göz altı kremi, vücut kremi olarak çeşitlere ayrılabilir.

İçeriklerindeki diğer etken maddelere göre farklı şekillerde kullanılabilen bu kremler, genel olarak aynı şekilde uygulanır.

Aloe vera özlü kremlerin cilde sürülmesinden önce mutlaka uygulama alanının temiz olmasına dikkat edilmesi gerekir. Uygulama alanının temizlenmesi için cilt tipi ve uygulama alanının özelliklerine göre uygun bir tonik kullanılabilir.

[reklam id=1]

Toniği uygulama alanına güzelce uygulayıp cildin tamamen temizlenmesini sağlayın. Ardından uygulama bölgesine yetecek kadar kremi elinize alıp parmak uçlarınız ile cilde yedirerek sürün. Masaj yaparak cildinize kremi yedirin ve bu işlemi, kremlerin üzerinde yazan sürelere göre yapın.

Aloe vera bitkisi cilt için son derece faydalı bir bitkidir. Bitkinin yaprak içlerinden çıkarılan özsuyu, cilde direkt sürülerek etkili şekilde kullanılabilir. Bunun yanında başka malzemeler ile karıştırılarak daha etkili hale getirilip kullanılması mümkündür.

Farklı malzemeler ile karıştırılıp elde edilen aloe vera kremleri, uygulama alanlarına göre etkilere sahiptir. Aloe vera kremi, gece kremi, gündüz kremi ve göz kremi olarak daha yoğun şekilde kullanılır.
Aloe vera gece kremi, geceleri uyumadan önce temiz cilde uygulanan kremlerdir.

Aloe Vera Krem 2

Bu kremler, gün içinde ister istemez yorulan cildin, dinlenmesi ve kendini toplamasını sağlar.

Aloe vera içerikli gündüz kremleri, temiz cilde uygulanan, genelde sabahları cilde sürülen kremlerdir. Cilde yedirilerek uygulanan bu kremler, gün boyunca cildi koruyan ve daha pürüzsüz gösteren etkiye sahiptir.
Aloe vera içerikli göz kremi ise, gözlere maske yapmak için uygulanan kremlerdir.

Bu kremler, günde 2 defa uygulanır. Göz kremini kullanırken normal krem sürer gibi sürmemek gerekir. Bu kremi uygularken parmak uçları ile göz çevresine kremi öbek öbek yaymak gerekir. Ovalamadan uygulanan krem, göz halkaları ve göz şişmelerini önler.

Aloe Vera Krem 3

Aloe Vera Krem Faydaları

Aloe vera krem faydaları, bitkinin kendi faydaları gibi çok çeşitlidir. Genel olarak içerikleri benzeyen bu kremlerin faydaları da benzer şekildedir.

  • Düzenli ve devamlı kullanımda kepek, yara, mantar, şişlik, akne, uçuk gibi sorunların tedavisinde etkili olabilir.
  • Böcek sokmalarında ağrı ve yanmaya karşı etkili olabilir.
  • Güneş yanığı ya da farklı nedenler ile ortaya çıkan cilt tahrişlerinin giderilmesinde etkilidir.
  • Cildi nemlendirme, ferahlık verme, tazelik sağlama gibi etkileri yüksektir.
  • Hassas ciltlerin tahriş olmasını önler.
  • Özel içerikleri ile cildin daha genç ve pürüzsüz olmasını sağlar.
  • Akne ve şişlikler için etkili şekilde kullanılabilir.

Yukarıda verdiğimiz bilgilerin büyük çoğunluğu, aloe vera krem kullananlar tarafından da onaylanıyor. Cildin daha genç ve pürüzsüz görünmesini sağlayan bu kremler ile olduğunuzdan daha geçn görünüp yaşıtlarınızı kıskandırabilirsiniz.

Aloe Vera Krem 5

Aloe vera kremlerinden tam verim sağlamak için dilerseniz, set halinde satılan ürünlerden satın alabilirsiniz. Bu ürünlerin içinde cildin hasarlı bölgesinin özelliği ve cildin yapısına göre uygun jel, losyon, şampuan ve sabun ürünlerinin de içinde bulunduğu bu setleri düzenli kullanarak daha etkili sonuç alabilirsiniz.