Aloe Vera Suyu

tarafından
170
Aloe Vera Suyu

Aloe vera suyu, bu bitkiden elde edilen jel ile hazırlanan özel bir sudur. Bitkiden elde edilen jel gibi suyunun da çok fazla sayıda faydası vardır. Bitkinin tüm faydalarını küçük bir miktarda aloe vera suyu ile sağlamak mümkündür. Çok sayıda vitamin ve mineral bakımından zengin olan aloe vera suyu hakkında detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Aloe Vera Suyu

Aloe vera suyu, genel sağlık, saç ve cilt bakımı konusunda etkilidir. Faydaları çok olan bu doğal suyun bazı yan etkileri de mevcuttur. Bu yan etkiler genelde Crohn’s hastaları, bağırsak sorunları yaşayanlar, adet görenler, apandisit iltihabı veya kolit gibi rahatsızlıkları olanlarda daha sık görülür.

En belirgin yan etkileri, bağırsak krampları ve sııv dengesizliğidir. Bu nedenle faydalarından yararlanmak için bile olsa çok fazla tüketilmemeli, yan etkiler ortaya çıktığı an kullanımı bırakılmalıdır.

[reklam id=1]

Aloe vera suyu, normal şartlarda günde 1-3 defa arası 1 su bardağı su içine 2 yemek kaşığı olarak önerilir. Bu dozu kendi ihtiyacınıza göre kendiniz belirleyebilirsiniz. Eğer aşırı derecede bağırsak sorunları yaşıyor ve kabızlık durumunuz varsa bu rahatsızlığınız geçene kadar günde 3 defa bir bardak su içine belirtilen miktarda karıştırıp tüketebilirsiniz.

Bağırsaklarınız normale döndükten sonra yeniden günde 2 ya da 1 defaya dönebilirsiniz.
Aloe vera suyunun faydalarından yararlanmak için bu suyu evde kendiniz hazırlayabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey, yetişmiş bir aloe vera bitkisidir. Bu bitkiden kopardığınız yaprağın kenarlarında bulunan dış dikenini kesin. Yaprağı sap kısmından dikkatlice ayırın ve içinden jeli çıkarın.

Aloe Vera Suyu 1

Yaprak içinden çıktığında daha akışkan kıvamda olan jel, hava ile temas eder etmez katılaşacaktır. Bu katılık, ancak asit ya da alkol ile yumuşatılabilir. Çıkardığınız jeli mutfak robotu içine alın ve üzerine biraz greyfurt ya da portakal suyu ekleyin. Bu su jelin yumuşamasını sağlayacaktır. Malzemeleri mutfak robotu içinde bir kaç dakika karıştırın.

Elde ettiğiniz karışımı ağzı kapalı bir kap içine yerleştirin. Bu kabı 1 hafta boyunca buzdolabında saklayabilir, içindeki jeli kullanabilirsiniz. Aloe vera suyu yapmak için bir bardak su içine bu jelden 2 yemek kaşığı kadar koymanız ve karıştırmanız yeterlidir.

Bol şifa kaynağı olan aloe vera suyu, bitkinin içinde yer alan jeli ile aynı faydalara sahiptir. Bu jelin sağladığı faydaların konsantre hali olan aloe vera suyunun en bilinen faydaları;

  • Deri hücrelerini yenilemek,
  • İltihap söktürücü özellikte olmak,
  • Sindirim sorunu yaşayanların bu sorunu çözmek,
  • Güçlü bir detoks görevi görmek,
  • İç dokuların rejenerasyonunu teşvik etmek,
  • Farklı bakteri, mantar ve virüslere karşı savaşmak,
  • Ağrı kesici görevi görmek,
  • Bağışıklık sistemini güçlendirmek,
  • Deri hücrelerini yeniler ve erken yaşlanmayı önlemek olarak sıralanabilir.

Aloe Vera Suyu 3

Yukarıda maddeler halinde verdiğimiz aloe vera suyu faydalarından yararlanmak için düzenli olarak ve yeterli miktarda bu sudan tüketmek gerekir. Eğer ihtiyacınız varsa doktorunuza danışarak bu özel sudan kullanabilirsiniz.

Aloe vera suyunu bayanlar, adet dönemlerinde de kullanabilir. Ağrı kesici özelliğinin yanı sıra adet kanını sökme özelliği de bulunan aloe vera suyu, sancılı ve zor adet dönemlerinin daha rahat geçmesini sağlar. Düzenli kullanım ile zaman içinde daha düzenli ve daha rahat adet dönemi geçirmek sağlanabilir.

Aloe Vera Suyu 4

Evde kendi kendine aloe vera suyu hazırlamak istemeyen, ancak bu şifalı suyun faydalarından yararlanmak isteyenler için kısaca aloe vera suyu nerede satılır sorusunun cevabına da değinmek istiyoruz. Bu özel suyu tüm aloe vera ürünleri satışı yapan yerlerden temin edebilirsiniz. Özellikle online olarak satış yapan internet sitelerinden aloe vera ürünlerini güvenle satın alabilirsiniz.