Arveles Nedir Nasıl Kullanılır?

tarafından
997
Arveles Nedir Nasıl Kullanılır?

Arveles, doktorların iltihaplı ağrıların tedavisinde hastalarına sıkça önerdikleri bir ilaçtır. Tablet ve ampul olarak çeşitleri bulunan Arveles ilaç, güçlü ağrı kesiciler arasında bulunuyor. Kullanılan hastalık ve sağlık sorununa, hastanın durumuna ve uygulanan tedavi yöntemine göre, doz ve ilaç çeşidi belirlenebilir.

Arveles Nedir Nasıl Kullanılır?

Arveles ağrı kesici ilacın mutlaka doktorun önerdiği dozlarda alınması, kullanılması gerekir. Acil durumlarda ya da ağızdan ilaç alınamayacak durumlarda damar yolu ile verilen Arveles ampuller kullanılabilir.

Farklı dozlarda olan bu ilaçların enjekte edilmesinde doktorun belirttiği şekilde uygulanmasına dikkat etmek gerekir. Genelde günde 1 ya da 2 kere uygulanan Arveles ampulün aynı saatlerde verilmesi gerekir. Bu hem ilacın etkisinin artması, hem de unutulmaması için önemlidir.

[reklam id=1]

Doktorun önerdiği dozlarda gün içinde alınması gereken bu tablet ilaçlar, 8-12-24 saat ara ile alınmalıdır. Günde 3 kere alınması gerektiğinde 8 saat ara ile 2 kere alnması gerektiğinde 12 saat ve günde 1 kere alınması gerektiğinde ilacın yan etki yapmaması için mutlaka 24 saat ara ile alınması gerekir. İlaç alımlarında saatlere ve dozlara dikkat edilmesi, daha kısa sürede iyileşme sağlanmasında etkilidir.

Arveles tablet ve ampulun kullanımında nasıl ki doktor önerisine uyulması gerekiyorsa, bırakma aşamasında da mutlaka doktor bilgisinde olması gerekir. Bazen şikayetler azalsa bile ilacın kullanılmasına devam edilmesi gerekebilir. Bu durumda hastaya doktor tarafından mutlaka bilgi verilip ilaç kullanımı konusunda devamı istenir.

Arveles Nedir Nasıl Kullanılır? 2

Arveles Ne İşe Yarar?

Arveles ağrı kesici, tablet ve ampul olarak hastalarda kullanılabilir. Her iki şekilde kullanımında da iltihapların ve bu iltihapların neden olduğu ağrıların tedavisine katkı sağlar. Bazı ameliyatlar sonrasında kolay iyileşmeyen farklı nedenler ile iltihaplanan ameliyat yaralarının daha çabuk iyileşmesi için arveles ampul ilacı kullanılabilir. Ameliyat sonrası hastaya takılan serumun içine aktarılan Arveles ampul, ağrı ve iltihap için etkili olacaktır.

Tablet olarak kullanılan Arveles ağrı kesici halk arasında en fazla diş ağrısı ile bilinir. Dayanılmaz derecede ağrı yapan ve şişliği olan diş ağrılarının tedavisinde Arveles tablet kullanılabilir. Ayrıca eklemlerde oluşan iltihapların tedavisinde ve romatizmal hastalıkların ağrıları için de bu ilaçtan faydalanılabilir.

Arveles Nedir Nasıl Kullanılır? 3

Arveles Yan Etkileri

Arveles 25 MG kullanımı sonrasında hastalarda direkt olarak ilaç kullanımına bağlı çok şiddetli yan etkiler görülmemiştir. Ancak her ilaç kullanımı sonrasında yaşanabilecek karın ağrısı, mide bulantısı, kusma, mide ağrısı, kurdeşen, yüz, dil ve göz bölgesinde şişlik durumları ilacın yan etkileri arasında sayılabilir. Bu belirtilerin iyi değerlendirilmesi ve ilaç kullanımı sonrasında ortaya çıktığından emin olunduktan sonra konu hakkında doktora bilgi verilmesi gerekir.

Bu bilgilerde birden fazla etki ortaya çıktıysa hepsinin aktarılması gerekir. İlacın etken maddesine karşı kişinin duyarlılığından kaynaklanan bazı önemli yan etkiler de zaman zaman ortaya çıkabilir.

Arveles Nedir Nasıl Kullanılır? 4

 

Nefes almada güçlük, şuur kaybı, bayılma, hızlı kalp atışı, düşük kan basıncı, bulanık görmek, deride hassasiyet, ışığa karşı duyarlılık, kaşınma, böbrek sorunları, yüzde boğazda ve dilde şişme gibi etkiler ortaya çıktığında vakit kaybetmeden hastanın en yakın sağlık kuruluşuna götürülmesi gerekir.

Arveles Fiyat

Arveles ilacı, piyasada hem ampul hem tablet olarak bulunan bir ağrı kesicidir. Eczanelerde reçete ile satışı yapılan ilacın genel olarak fiyatı 25 mg 20 tablet olarak 7,94 TL, 25 mg 30 tablet olaraksa 10,72 TL’dir.

Aynı ilacın ampul şeklinde satışının yapıldığı ilaçlar ise Arveles 50 mg/2 ml 10 ampul : 30,79 TL, Arveles 50 mg/2 ml 20 ampul : 61,05 TL ve Arveles 50 mg/2 ml 6 ampul : 11,12 TL olarak belirlenmiştir. Bu fiyatlar genel fiyatlar olmakla birlikte zaman zaman eczanelerde başka fiyat uygulamaları da yapılabilmektedir.