Ayva Reçeli Kaç Kalori

tarafından
321
Ayva Reçeli Kaç Kalori

Ayva reçeli kaç kalori, kahvaltıların et tatlı yiyeceklerinden olan reçeller, renk renk görüntüleri ve mutluluk veren lezzetleriyle damağı sarhoş ederler. Yaz meyveleriyle yaz bitimlerinde kaynatılan reçeller, kavanozlara doldurularak tüm kış boyunca zevkle keyifle tüketilir.

Pek çok meyvenin reçeli yapılır. Bunlardan biri de ayvadan yapılan ayva reçelidir. Mayhoş ve buruk bir tada sahip olan ayva şekerle birleşince hoş bir kıvama ve lezzete kavuşur. Ayva kalori açısından çok zengin bir meyve değildir. Ayva reçelini hazır olarak da alabilir, yahut evde kendiniz de kaynatarak kavanozlayabilirsiniz. Reçel seven kişiler dahi reçel kaç kalori kısmını daima sorgular.

[reklam id=1]

Ayva reçeli tıpkı diğer reçeller gibi her ne kadar meyveyle yapılsa da, hem meyvenin kendi şekeri hem de ilave edilen rafine şekerden dolayı kalorisi yüksek bir hal alır. Bu sebeple de kilo kontrolü sağlamak isteyen kişilerin ve şekeri sınırdan olan kişilerin hele hele şeker hastalarının mesafeli yaklaşması gereken bir tatlı olan reçel, arada sırada minik porsiyonlar halinde tüketilebilir.

Ayva Reçeli Kaç Kalori 1

Peki ayva reçeli kaç kalori kısmına gelecek olursak bizi nasıl bir rakam yanıtlar? 1 yemek kaşığı ayva reçeli 19 kaloridir. Peki ya 1 porsiyon ayva reçeli kaç kalori diye soracak olursanız onu da 153 kalori (110 gramı) şeklinde cevaplayabiliriz.

[ebKacKaloriYedim id=”280″]