Bikini Bölgesi Ağda Nasıl Yapılır?

tarafından
5293
Bikini Bölgesi Ağda Nasıl Yapılır?

Ağda, istenmeyen tüylere karşı birçok kadının yardımcısıdır. Çünkü yaklaşık bir ay boyunca pürüzsüz bir cilt sağlayan ağda, bu istenmeyen tüylerin zaman içinde incelmesini de sağlayacaktır.

Ağda, kalıntı bırakmadan istenmeyen tüyleri köküne kadar alınır. Zamanla değişmesi gereken ölü deriden vücudu kurtarır. Ağdaya başlayacak olan bir kadının aklına gelen ilk sıkıntı duyacağı acıdır.

Bikini Bölgesi Ağda Nasıl Yapılır? 3

 

Tüyler köklerinden koptuğu için acı kaçınılmazdır. Bazı kadınlar bu acıyı hiç sıkıntı etmezken ağrı eşiği çok düşük olan kadınlar için bu süreç çok sancılıdır. Özellikle en büyük problem bikini bölgesine ağda yapmaktır. Bu bölgeye ağda yaptırmak çoğu kadının gözünde cesaret gerektiren bir davranıştır.

Herhangi bir bölgede büyük acılar veren ağdaya bikini bölgesinde nasıl dayanılır? Buraya ağda yapılacaksa özel bölge ağdaları mı kullanılmalıdır yoksa bu ağdaların normal ağdalardan farkı yok mudur?

[reklam id=1]

Bikini bölgesi ağdaları özel olarak birçok kozmetik dükkanında hatta normal marketlerde bile bulunmaktadır. Bu ağdaların içerikleri normal ağdalarla büyük oranda aynıdır. Ancak bu ağdalar normal ağdalara göre daha serttir. Bu birçok kadının gözünü korkutabilir ancak bu şekilde ağda kıllara çok daha rahat tutunacaktır ve ağda daha az acısız hale gelecektir. Alınan ağdanın pudralı olması ağda sırasında tüylerin birbirine karışmasına engel olur.

Ağda malzemeleri bir araya toplanılır ve ağda yapılacak, üzerine oturulacak yere bir bez veya havlu serilir. Ağda ısıtılır ve jel kıvamına getirilir. Ağda yapılırken ağda oldukça akışkan olmalıymış gibi düşünülür ancak tamamen sıvı hale gelmiş bir ağdanın tüyleri alması daha zordur. Jel kıvamı elde edildiğinde kullanılmalıdır.

Bikini Bölgesi Ağda Nasıl Yapılır? 1

Acısız bir ağda yapmanın en önemli şartlarından biri düzenli çalışmaktır. Eğer canınız çok yanıyorsa küçük küçük bölgelere ağda uygulamak, çekilen acıyı daha çok çekilir hale getirir. Ağdanın uygulanacağı bölgenin nemlendirilmesi, derinin yumuşak bir hal alması tüylerin temizlenmesinde yardımcı olacaktır.

Ağdaya başlarken bu bölgenin pudralanması cilde verilecek olan tahrişi azaltır. Küçük küçük olan bu tüyolar bir araya gelerek, acının bir nebze de olsa azalmasını sağlayacaktır.

Bikini bölgesindeki kılların uzunluluğu da acıyla doğru orantılıdır. Ağda yapılacağı zaman birbirlerine dolanabilecek olan bu kıllar daha çok acı duyulmasına sebep olur. Bu yüzden ağda yapılmaya başlanmadan önce boyları kısaltılmalıdır. Bu şekilde acı biraz daha çekilebilir bir hal alır.

Bikini Bölgesi Ağda Nasıl Yapılır? 2

Genital bölge ağda yapılması en zor yerdir. Çok hassas bir bölge olduğu için kılların çıkış yönünün tayini iyi yapılmalıdır. Ağda bu yönde sürülmeli, tersi yönde çekilmelidir. Yoksa kılların hepsi ağda bezine gelmeyecektir ve genital bölge art arda ağda uygulanmaması gereken bir bölgedir.

Kolayca tahriş olabilir. Kalan tüyler bir eldiven veya bir cımbız yardımıyla alınmalıdır. Ardından ağda yapılan bölge yağla temizlenmeli ve yumuşatılmalıdır.

Bikini Bölgesi Ağda Nasıl Yapılır? 3

Yukarıda anlatılanlar her bölgede uygulanabilir. Eğer acı hala çok fazla duyuluyorsa eczanelerde satılan bir krem oldukça faydalı olacaktır. Uyuşturucu özelliği olan kremler vardır. Farklı dozları bulunan bu kremler, ağda yapılacağı zamanlar kullanılabilir. Ağdanın yapılacağı bölgeye sürülür ve bir saat kadar beklenmesi gerekir.

Ağdayı evde de yapacak olsanız, kuaförünüze de yaptıracak olsanız, krem bir saat önce uygulanmalı ve bikini bölgesi uyuşturulmalıdır. Bu krem, hissettiğiniz acıyı yok edecek ve sizi bu ızdıraptan kurtaracaktır. Çok fazla tercih edilmemesinin nedeni maddiyat olduğu gibi o bölgeye kimyasal bir şeyin uygulanmasından kaçılmak istenmesidir.

Ancak acı dayanılmaz bir haldeyse, yıllarca jilet yaparak kıllar sertleştirilmişse özellikle ilk ağdalarda krem kullanılması tavsiye edilir.