Birinin Seni Sevdiğini Nasıl Anlarsın?

tarafından
1451
Birinin Seni Sevdiğini Nasıl Anlarsın?

Sevilmek herkes tarafından istenen bir his ve tam anlamıyla bir ihtiyaç. Bir kişinin karşı cinsten biri tarafından sevilmek istenmesi de ihtiyaç olmasının yanında, hayatı anlamlı ve heyecanlı kılan renklerden birisi. Peki bir kişinin sizi gerçekten sevip sevmediğini nasıl anlarsınız, bunu anlamanın incelikleri var mıdır?

Çok merak edilen bir konudur bu. Evet birini sevdiğini nasıl anlarsın sorusuna verilecek somut yanıtlar var elbette ama bu biraz da içgüdü ve sezgilerle anlaşılacak bir durum.

Karşı cinsten biri, diyelim ki bir erkek, sizi seviyor ve sizden hoşlanıyor, bu her şeyden önce vücut elektriğinden belli olur. Her ikinizin de olduğu kalabalık bir ortamda gözleri sürekli sizi arayacak ve nerede olduğunuzu kontrol edecektir. Onca kişinin arasında gözleri sadece sizi arıyorsa bu insan sizi seviyor demektir.

[reklam id=1]

Sizinle yan yana olmak, sizinle daha fazla vakit geçirmek, sizi daha çok görmek ve sırf bunu gerçekleştirmek için olur olmaz bahaneler üretecektir. Sizi seven ve sizden hoşlanan bir insan sizden uzun süre uzak kalmaya katlanamaz. Eğer katlanabiliyorsa size karşı bir ilgisi yok demektir. Üzgünüz.

Sizdeki en ufak değişimleri bile fark ediyorsa, size karşı hisleri farklı demektir. Saçlarınızdaki değişim, kıyafetinizdeki bir detay, kullandığınız renkler ve aslında sizi yansıtan her şey. Saçlarınızda yaptığınız en ufak bir değişimi bile fark ediyor, kilo alıp verdiğinizi fark ediyor, yeni aldığınız bir kıyafetin ne kadar yakıştığını söylüyorsa sizi dikkatle takip ediyor ve değişimleri fark ediyor demektir.

Birinin Seni Sevdiğini Nasıl Anlarsın? 1

Sizinle ilgili şeyleri biliyor, zevklerinizi, yaşam şeklinizi ve ilgi alanlarınızı biliyorsa sizi seviyor demektir.

Ruh haliniz onu yakından ilgilendiriyor, neşeli, kederli, dalgın, halsiz, yorgun yahut mutlu olduğunuzu fark ediyorsa sizi karşı ilgisiz olmadığını anlayabilirsiniz.

Size bakarken daha uzun ve derin bakıyorsa sizi beğeniyor ve hatta hoşlanıyor, hatta daha da ileri gidelim seviyor demektir. Bakışlarının içinize işlediğini hissetmemeniz olanaksız. Bunu hissetmemek mümkün değildir. Bakışlarıyla resmen içinize sokulur ve orada kalmak ister.

Birinin Seni Sevdiğini Nasıl Anlarsın? 3

Bir kişinin sizi gerçekten sevip sevmediğini nasıl anlarsınız sorusunun en önemli yanıtlarından birisi de budur. Seven insan farklı bakar. Herkese baktığı gibi bakmaz.

Size kendinizi özel hissettiriyor, bir ortamda size diğerlerinden daha farklı ve özel davranıyorsa sizi seviyordur.

Sizi göremediğinde bunu fark ediyor, meraklanıyor ve yakınınızdaki kişilere sizi soruyorsa sizi seviyordur. Yokluğunuzu fark etmiyor yahut umursamıyorsa size karşı herhangi bir hoşlanma içinde olmadığından emin olabilirsiniz.

Yanınızda konuşurken sakarlaşıyor, heyecanlanıyor, dalgınlaşıyor, dikkatini yoğunlaştıramıyorsa size karşı kesinlikle kayıtsız değildir.

Birinin Seni Sevdiğini Nasıl Anlarsın?

Birini sevdiğini nasıl anlarsın dendiğinde bu detayları yaşadığınızı ve hissettiğinizi görürseniz, seviyorsunuz demektir.

Tanımadığın birinin seni sevdiğini nasıl anlarsın sorusuna da yanıt olarak bu maddeleri sayabiliriz.

Hoşlanmak, sevmek, aşık olmak, dünyanın neresine gidilirse gidilsin her toplumda, her kültürde, her medeniyette ortak ve evrensel bir dile sahiptir.

Seven, hoşlanan, aşık bir insan; ilgilidir, onu görünce gözleri parlar ve onu görmeden tek bir gün bile geçiremez.

Özet budur ve dünyanın her yerinde geçerli bir kanundur.