Boncuklu İğne Oyaları

tarafından
359
Boncuklu İğne Oyaları

Evlenecek olan her gelin adayı için çeyiz hazırlıkları son derece büyük bir öneme sahip olmaktadır. Bu sebeple de çok eski zamanlardan beri iğne oyaları yapılmakta ve evlenecek olan kızların çeyizlerine de eklenmektedir.

Son derece ince bir işçiliğe sahip olmasına karşın, kişilerin iğne oyası yapımındaki gerekli detayları öğrenmesi durumunda kendileri de yapabilmektedir. Günümüzde de çok sayıda kadın tarafından bu gibi işler yapılmakta olup büyük bir ilgi görmeye de devam etmektedir.

Boncuklu İğne Oyaları 1

İğne oyaları, birbirinden farklı materyal kullanılarak hazırlanabilmektedir. Bunlar arasında yer alan boncuklu modeller de, her geçen gün çok daha fazla sayıda kadının ilgi odağı haline gelmeye devam etmektedir. Yazmalarda, örtülerde ve havlularda kullanılabildiği gibi bunun gibi daha birçok alanda da büyük bir keyif ile kullanılmaya devam etmektedir.

[reklam id=1]

Boncuklu iğne oyası yapımında kullanılan boncukların renkleri, oyası yapılacak olan alana göre değişebildiği gibi aynı zamanda kişilerin zevklerine göre de değişkenlik gösterebilmektedir. Bu gibi sebeplerden dolayı da ortaya birbirinden farklı modeller çıkabilmektedir.

Boncuklu İğne Oyaları 2

İğne oyası modellerinin yapımında kullanılan birkaç teknik ile birlikte hemen herkes kendi evinde bu modelleri hazırlayabilme olanağına sahip olabilmektedir. Klasik olarak yapılan iğne oyası modellerinde, işlenecek olan kumaşa model oluşturulmadan önce dilenen boncuklar dizilmektedir.

Boncuklu İğne Oyaları 4

Böylelikle hazırlanan modellerde boncuklar oldukça şık bir görünüme sahip olabilmekte ve kadınlar bu durumdan son derece büyük bir memnuniyet de duyabilmektedir. Bütün bu işlemeleri hazırlayabilmek için ise kişilere bir tığ, dilenen renkte bir iplik ve birbirinden farklı boncuklar yeterli olabilmektedir. Daha sonrası ise kişilerin tamamen zevklerine ve hayal güçlerine kalmaktadır.

Boncuklu İğne Oyaları 5

Boncuklu İğne Oyaları 6