Boyun Fıtığı Tedavileri

tarafından
555
Boyun Fıtığı Tedavileri

Son yıllarda hemen herkeste boyun fıtığı görülebilmektedir. Bu kapsamda boyun fıtığı baş ağrısı yapar mı? Ya da ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi gibi birbirinden farklı soru ve düşünceler de kişiler tarafından yöneltilmektedir.

Yüzme: Farklı stillerde yüzme şekilleri ile boyun fıtığı tedavisinde etki olmaktadır. Bunun yanında boyun kısmına kadar suya içinde durmak boyun fıtığı ağrılarına faydalık sağlamaktadır. Fakat yüzme anında mümkün olduğunca yavaş ve dikkatli hareketlerde bu yapılmalıdır. Bunun dışında havuza girerek yavaş ve dikkatli bir biçimde hareketlerle, hastalığının seviyesine göre boyun hareketleri yapılabilir.

Boyun Fıtığı Tedavileri 4

Boyun Fıtığı Yastığı: Boyun fıtığı yastığı, genellikle sulu yastıklar boyun fıtığı ağrılarını azaltmak için kullanılmaktadır. Sağlık uzmanları sulu boyun fıtığı yastığının kullanılmasını tavsiye etmektedirler. Fazla su koymak yerine az su konularak yastığın daha yumuşak olması tedavi için daha uygun olduğu önerilmektedir.  Boyun fıtığı nasıl geçer? Sorusuna da oldukça etkili bir yanıt olabilmektedir.

Boyun Fıtığı Tedavileri 5

Melatonin: Çeşitli sağlık uzmanları özellikle gece boyun fıtığı ağrılarından dolayı uykusuzluk problemleri yaşayan kişiler için melatonin önermektedirler. Yalnız melatonin kullanımını doktor tavsiyesiyle birlikte yapılması önerilmektedir.

Boyun Fıtığı Tedavileri 6

Magnezyum Alımı: Boyun fıtığı hastalığında veya tedavisi periyodunda düzenli olarak magnezyum alımına dikkat edilmelidir. Boyun fıtığı ile mücadele periyodunda doktorunuzdan magnezyum içeren yiyecekler listesi isteye bilir veya doktor kontrolünde magnezyum takviyesi de yaptırabilirsiniz. Böylelikle boyun fıtığı ilaçları yerine bu gibi takviyeler ile de gerekli tedaviler gerçekleştirilebilmektedir.

Boyun Fıtığı Tedavileri 7

Akupunktur: Birçok sağlık uzmanı boyun fıtığı sorunlarını ameliyat yoluyla tedavi edilmesine karşı olmaktadır. Bu konuda sağlık uzmanları boyun fıtığı ağrılarının ameliyat yoluyla sinirlerin ortadan yok edilmesinin sorunu çözmediği tam tersi sorunu daha da çözülmez hale getirdiğini düşüyor ve belirtiyor, bunun tersine ağrılara sebep olan yaşam koşullarının veya fiziki şartların ortadan kaldırılması gerektiğini ameliyata oranla çok daha iyi olup daha iyi sonuçlar verdiğini savunuyorlar.

Boyun Fıtığı Tedavileri 8

 

Bunun için de sağlık uzmanları boyun fıtığı tedavisi için akupunktur tedavisi önermektedirler. Daha doğrusu, tedavi ettikleri teknikleri arasında akupuntur da vardır. Bundan dolayı akupunktur tedavisi hakkında daha fazla bilgi ve referans alınması gerekmektedir. Böylelikle boyun fıtığı iğne tedavisi yerine de geçebilmektedir.

Masaj: Sağlık uzmanlarının boyun fıtığı tedavisinde önerilerinden diğer bir yöntemi ise masajdır. Düzenli olarak kol, boyun kısmı, eller, sırt ve hatta bacaklar etkilenmişse bacaklar dâhil olmak üzere genel vücudu kapsayan masajlardır.

Masaj esnasında, çörek otu yağı, ceviz yağı ve buğday yağı kullanmakta fayda vardır. Veya bu yağlar karıştırılarak masaj esnasında kullanılır. Bu yağlar yardımıyla yapılan masajlar ağrılara, uyuşmaya karşı fayda sağlamaktadır. Kasların ve sinirlerin gevşemesinde de etki gösterir. Ameliyatsız boyun fıtığı konusunda da oldukça önemli bir işlem olmaktadır.

Boyun Fıtığı Tedavileri 9

Stres Tedavisi: Stres birçok hastalıkta olduğu gibi boyun fıtığında da etkili olabilir, kasların ve sinirlerin sağlığını stres olumsuz yönde etkileyebilir. Boyun fıtığı sürecinde stres tedavisi uygulaması görmek faydalıdır. Özellikle doğal tedaviler sağlık uzmanları tarafından yapılması önerilmektedir. Sağlık uzmanları esanslar, tütsüler, esansiyel yağlar yardımıyla ruh sağlığının korunması tümel bir tedavi yöntemi olduğu şeklinde önerileri de vardır.

Boyun Fıtığı Tedavileri 1

Fizik Tedavisi: Eğer boyun fıtığı çok ilerlemiş durumda olduğun da ki muayene esnasında doktor bunu anlar, fizik tedavisi önerilebilir. Günümüzde yaygınlaşan özel fizik tedavi merkezleri dışında devlet hastanelerinin de içerdiği fizik tedavi merkezleri her yerde var olmaktadır. Bu merkezlerde fizik tedavisi marifetiyle boyun fıtığı tedavileri yapılabilir. Aynı zamanda boyun fıtığı fizik tedavi işlemlerini de kapsamaktadır.

Boyun Fıtığı Tedavileri 2