Çiller Nasıl Geçer

tarafından
8116
Çiller Nasıl Geçer

Çiller Nasıl Geçer

Yaz aylarının yaklaşması ile sarışın ve beyaz tenli kişilerin çil kabusu başlıyor. Çünkü açık tenli kişilerin bu tehtit altında olduğunu herkes bilir.  Çünkü güneş çillerin üzerine geldiğinde renklerini daha koyu yaparak belirginleştiriyor. Minik ve kahverengi renge sahip olan çiller en sık olarak yüz bölgesinde omuz sırt ve boyun bölgesinde görülen noktalardır. Bunların dışında dudak çilleri de olabilir.

Melanin güneş ışığına maruz kaldığında çiller oluşmaya başlar. Belirgin bir şekilde görülebilen bu kahverengi noktalardan kurtulmak istemek son derece doğaldır. Küçük çocuklara şirinlik katan çiller erişkinlerde estetiği bozan güzelliği gölgeleyen noktalardır. Çillerin yoğunluğunu azaltmak için Civant cilt bakım seti Meladerm Pigment kremi kullanmak çillerin yoğunluğunu azaltacaktır. Yaşlılıktan doğan lekeleri ve çilleri dökmek için pigmentasyon dökücü kremlerden istifade edilebilir. Formülü glikolik asit ve hidrokinon olan bu jel iyi bir çil dökücüdür. Revitol ise iyi bir cilt canlandırıcı krem olarak hem çilleri döker hem de cildinizi pürüzsüz ve lekesiz hale getirir. Yüzdeki çiller nasıl geçer sorusunun cevabı aşağıda.

[reklam id=1]

Çiller İçin Maske

Çiller doğuştan oluşmuş olduğu gibi sonradan da ortaya çıkan durumdur.Çiller nasıl olur ve neden çoğalır sorusuna cevap ise Güneş’e fazlaca maruz kalanlarda çil oluşur. Çünkü Güneşin zararlı ışınları cilde maruz kaldığı için, ciltde ki bir takım pigmentleri yakarak çil oluşumuna zemin hazırlar. Ayrıca bu durum beyaz tenli kişilerde daha çok yaşanmaktadır. Cilt yüzeyindeki sarı pigmentler Güneşten çok çabuk etkilenip yapıları bozulur. Ayrıca çocukluk döneminde oluşmuş olan doğal çiller yaş ilerledikçe kendiliğinden kaybolabiliyor.  Bu durumda bir dermatolog yardımı almak gerekebilir. Ayrıca Mikrodermabrazyon tedavisi lazer tedavisi ve kimyasal Peeling tedavileri de çillerin giderilmesinde etkili yöntemlerdir.

Ciller Nasil Gecer

Ayrıca İbrahim Saraçoğlu Çil Tedavisi için önerdiği maskeyi de kullanmanızda fayda olacaktır.

Malzemeler:

  • Yarım litre su
  • 2 çorba kaşığı lavanta
  • 1 çorba kaşığı testere dişli aslan pençesi

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Kaynattığınız suyun içine lavantayla aslan pençesi otunu atın. 2 seçeneğiniz var. Ya bu suyun buharına yüzünüzü tutun, yahut da suya bir parça pamuk batırın ve cildinizi bununla silin. Aslan pençesi otunun yaprakları testere dişi biçimindedir. Düz yapraklı olanları almayın.

Çil Tedavisi

  • Açık tenli ve sarışın kimselerde çok daha belirgin olan çillerden kurtulmak için öncelikle güneşin ışığına maruz kalmamak gerekir.
  • Evde hazırlayabileceğiniz bitkisel kürlerle çillerden kurtulmak mümkündür. Örneğin süt ve taze sıkılmış maydanoz suyu karışımını maske olarak kullanabilirsiniz.
  • Badem yumurta akı ve gül suyu kullanarak hazırlayacağınız karışımı yüzünüze tatbik edin ve 20 dakika maske olarak kullanın.
  • C vitamini çillerin en büyük düşmanıdır, güneş ışınları ise çillerin en büyük dostudur.
  • Ayrıca çillerin rengini açmak için başvuracağınız diğer yol limon suyudur.
  • Çiller için domatesten de yararlanılabilir. Yüzünüzü iyice temizledikten sora halka şeklinde doğramış olduğunuz domatesleri yüzünüze yerleştirin yarım saat sonra bol su ile durulayın.
  • Ayrıca maydanoz suyundan da faydalanabilirsiniz. Bunun için kaynatıp soğutmuş olduğunuz maydanoz suyuna limon sıkın ve sabah akşam bu su ile cildinizi yıkayın.

cil tedavisi

Bu doğal maskeler ile kısa sürede çillerden kurtulacaksınız. Doğanın insana sunmuş olduğu sağlıktan faydalanmak gerekir. Kahverengi çillerin rengini açmak için cilt beyazlatıcı kremler kullanmanız da yüzde oluşan çilleri maskeleyecektir. Bazı çiller zararsız iken bazı çiller zararlı olabilir. Bunu anlamanın en iyi yolu bir dermatologa görünmektir. Dermatolog yapacağı tetkikler sonucunda çillerin zararlı olup olmadığını ortaya çıkarabilir.

Mikrodermabrazyon Tedavisi

Çilleri yok etmenin en iyi yollarından birisi de Mikrodermabrazyon tedavisidir. Bu yöntemle cildin yüzey tabakası aşındırılmaktadır. Bunun için alüminyumoksik mikro kristaller kullanılmaktadır. Bu yöntem tıbbi yöntemler arasında yer almaktadır. Bu yüzden doktor veya uzman bir kişinin kontrolünde uygulanması gerekmektedir. Bu konuda bilgi sahibi olmayan yerlerden uzak durunuz cildinize zara verebilirler ve bu durum kalıcı olabilir. Çok dikkatli şekilde uygulama yapınız. Ayrıca yukarıdaki bitkisel yöntemleri deneyerek eğer sonuç almazsanız bu yöntemi uygulamanız tavsiye edilmektedir.  Çünkü doğanın bizlere sunmuş olduğu tüm bitkilerin ayrı ayrı insan sağlığına faydası vardır.