Depresyon Testi

tarafından
1590
Depresyon Testi

Tıp bilimi her alanda farklı teknikler geliştirmek ve insanların yaşamış oldukları sağlık sorunlarına kalıcı çözümler üretmektedir. Depresif sorunlar yaşayanlar ve depresyon tedavisi görmek isteyenler öncelikli olarak depresyon testi yaptırmak durumundadır. Pek çoğumuzun adını çok az duyduğu depresyon testi ile ruh halinizi, hislerinizi ve gelecekle ilgili beklentilerinizi ölçebilirsiniz. Her yaşanan sorunun bir depresyon hastalığı olduğunu düşünmek ve bunun için hemen ilaçlara sarılmak doğru değildir. Bu nedenle öncelikli olarak problemin adını doğru koymak ve ona göre hareket etmek şarttır.

Pek çok depresyon türü ve testi bulunmaktadır. Depresyon durumu yaş veya cinsiyet ayrımı olmaksızın herkeste görülebilen ciddi bir sağlık problemidir. Bu durumdan şüphelenen kişilerin öncelikli olarak depresyon belirtileri testi yaptırmaları önemlidir. Depresyonda mıyım gibi düşünceler en basit olumsuzluklarda hepimizin aklına gelen sorular arasında yer almaktadır.

Dediğimiz gibi her sorunu depresif bir olay gibi görmek hatadır. İnternet teknolojisi hemen her alanda hayatımızı kolaylaştırmakta ve insanlar için önemli faydalar sağlamaktadır. Tıp biliminde ve sağlık alanında da internet pek çok hizmeti ayağımıza kadar getirmektedir.

[reklam id=1]

Evinizden oturduğunuz yerde online site üzerinden depresyon testi yap ve depresyonda olup olmadığını gör. Bazı depresyon belirtileri olarak karar verme zorlukları, mutsuz ve umutsuz olma durumları, aşırı yorgun hissiyatı, işe gitmekte zorlanmak, az yemek yeme veya çok yemek yeme isteği, gelecek endişesi, huzursuz ve hayattan zevk alamama durumları ve de hiçbir şeyin ilginizi çekmemesi gibi durumları belirtebiliriz. Depresyon belirtileri olanların online site üzerinden depresyon testi çöz linkine tıklayarak durumlarını görme şansları bulunmaktadır.

Depresyon Testi 1

Depresyon testlerinde tüm soruların dikkatli bir şekilde okunarak cevaplandırılması gerekmektedir.

Goldberg Depresyon Testi

Goldberg depresyon testi ile içinde bulunduğunuz ruhsal durumu güncel bir şekilde görebilirsiniz. En etkili depresyon testlerinden biri olarak goldberg depresyon testi olduğunu belirtebiliriz. Ortalama 20 soru içeren bir testtir. Yaş ölçeğine göre kişinin ruhsal durumu bulunmaktadır. Soruların son 15 günlük durumlar göz önünde bulundurularak cevaplandırılması gerekmektedir. Tamamen kişisel duygu, düşünce ve tespitler doğrultusunda sorulara cevap verilmelidir.

Majör Depresyon Testi

Majör depresyon testi oldukça önemlidir. Belkide en ciddi depresyon problemleri arasındadır. Bu tür bir durumdan şüphe duyanların bir an önce majör depresyon testi yaptırması ve zaman kaybetmeden tedaviye başlaması şarttır. Bu tür bir depresyon probleminde derhal doktorunuzdan randevu istemeli ve hemen muayene olmalısınız. Online testler ile anlaşılabilecek bir seviye değildir. Ciddi tahlil, kontrol, muayene ve testler gerektiren bir hastalıktır.

Depresyon Testi 2

Burns Depresyon Testi

Burns bir bilim adamıdır. Ünlü psikolok Beck’in öğrencileri arasında yer almaktadır. David D. Burns tarafından geliştirilen ve toplam 25 soruluk bir testtir. Depresyon teşhisi ve tedavisinde etkili yöntemlerden olan burns depresyon testi ile ruhsal durumunuzu görebilirsiniz. Sorulara vereceğiniz cevaplar son 1 haftalık durumunuza göre olmalıdır.

Depresyon Testi 3

Manik Depresyon Testi

Bipolar bozukluk anlamına gelen bir depresif problemdir. Ataklar arasında iyileşme belirtileri görülebilen bu depresyon türünün teşhisi için manik depresyon testi yaptırılması büyük önem arz etmektedir.

Beck Depresyon Testi

Aron T. Beck tarafından 1961 yılında bulunan bir testtir. Toplam 21 sorudan oluşan beck depresyon testi ile karakteristlik tutum ve davranışlar ölçülmektedir.

Depresyon Testi 4

Ağır Depresyon Testi

Ağır depresyon testleri majör gruba giren türlerdir. Bu tür hastalık durumlarında kişisel veya online testler yeterli olmamaktadır. Ağır depresif sorunlar yaşayanların kesinlikle doktora başvurması ve ağır depresyon testi yaptırması gerekmektedir. Bu kapsamda çeşitli tahliller, kontroller ve muayeneler yapılmaktadır.