Doğal Elma Sirkesi

tarafından
559
Doğal Elma Sirkesi

Doğal sirke günümüzde yaygınlaşan bir tabir olmuş durumda. Hazır sirkelerin bazıları içinde kullanılan bu tabir en çok evde yapılan sirkelere yakışıyor. Elma ya da üzümden yararlanarak hazırlanan ev yapımı doğal sirkeler, hazır olarak satın alınan sirkelerden daha hoş bir tada ve daha fazla etkiye sahiptir.

Bu konumuzda sizlerle doğal elma sirkesi yapımı ve markaları hakkında kısa bilgiler vereceğiz.

Doğal elma sirkesi genelde evde yapılan sirkelere verilen addır. El yapımı olan bu sirkeler, hazır olarak da bazı markalar tarafından satılır. Hazır fabrika sirkelerine göre daha etkili ve daha sağlıklı olan organik elma sirkesi özellikle beslenmede kullanılacağı zaman çok tercih edilir.

Tamamen doğal koşullarda hiç bir katkı maddesi olmadan hazırlanan bu sirkeler ile hazırlanan salata ve yemek çeşitlileri de diğer sirkeler ile hazırlananlara oranla daha lezzetli olmaktadır.

[reklam id=1]

Doğal elma sirkesi ülkemizde genelde yöresel pazarlarda, bazı aktarlarda ya da doğal ürün satışı yapan markaların internet sitelerinde satışa sunuluyor. Bu ürünlerden satın almak yerine kendi elma sirkemi kendim yapmak istiyorum derseniz, aşağıda verdiğimiz tarifi gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz. Bu tarif ile kendiniz organik sirke hazırlayıp isterseniz satışını bile yapabilirsiniz.

Doğal Elma Sirkesi Yapımı

Doğal maddeler ve doğal ürünler ülkemizde son dönemlerde sıkça karışımıza çıkıyor. Çeşitli internet siteleri ya da pazarlarda satışı yapılan bu ürünleri evde de kendi imkanları ile pek çok bayan elde edebiliyor. Elma sirkesi de evde doğal yöntemler ile hazırlanabiliyor.

Evde doğal elma sirkesi yapımı için gerekli malzemeler;

  • 2 adet elmanın kabuğu
  • 750 ml temiz içme suyu ( 1 litreden biraz az )
  • Bir çay kaşığı toz şeker
  • Bir çay kaşığı tuz
  • 1 lt’lik cam kavanoz

Doğal Elma Sirkesi Yapımı

Doğal elma sirkesi yapımı için ilk olarak elmaların kabukları biraz kalınca soyun. Kabukları kavanozun içine koyun. Daha sonra su, toz şeker ve tuz eklenerek kavanozun ağzını sıkıca kapatın.

Kavanozu şeker ve tuz eriyinceye kadar çalkalayın. Bu şekilde 10 gün ışık almayan karanlık bir yerde bekletin. 10 gün sonra ev yapımı doğal sirkeniz kullanım için hazır haldedir.

Doğal Elma Sirkesi Markaları

Piyasada çok sayıda markanın kaliteli organik elma sirkesine rastlanıyor. Bu markalardan bazılarını sizler için aşağıda paylaşıyoruz.

Kemal Kükrer Doğal Elma Sirkesi: Kaliteli ürünleri ile dikkat çeken Kemal Kükrer markası, doğal elma sirkesi satışında da adından söz ettiriyor. Evde yapılanlar kadar doğal içeriğe sahip olan bu ürünlerin ihtiyaca göre büyük, küçük ve orta boyu bulunuyor. Fiyat olarak kalitesine göre avantajlı olan markanın ürünlerini güvenle alıp kullanabilirsiniz.

Doğal Elma Sirkesi Markaları

City Farm Elma Sirkesi: Doğal ürünleri ile dikkat çeken marka, internet üzerinden satış yapan online bir mağaza olarak karşımıza çıkıyor. Geneli doğal ve organik olan ürünlerden oluşan markanın, fiyatları da son derece avantajlı. Türkiye’nin her yerine kargo imkanı sunan online alışveriş mağazasından kredi kartı ya da kapıda ödeme olarak da alışveriş yapılabiliyor.

Saklı Cennet Elma Sirkesi: Sirke türleri konusunda adı duyulan markalar arasında yer alan Saklı Cennet markası, doğal elma sirkesinde de iddialı. Doğaya hiç bir zarar vermeden yetiştirilen elmalar ile özenle hazırlanan bu doğal ürünler, yemeklerde kullanımının yanında sebze ve meyvelerin topraktan, mikroptan arındırılması için yıkanmasında da kullanılabiliyor.

Doğal Elma Sirkesi Markaları 1

Yedier Doğal Elma Sirkesi: Elmanın yanında limon özü ile de farklı bir koku ve tat yaratan marka, tamamen katkısız ve doğal ürünleri ile tercih sebebi oluyor. İnternet üzerinden organik sirke çeşitlerine ulaşabileceğiniz markanın fiyatları da son derece uygun.