Doğal Topuz Modelleri

tarafından
282
Doğal Topuz Modelleri

Dağınık topuz modelleri, bir hanıma yakışabilecek en güzel ve en doğal saç modellerinden birisidir. Hemen her yaştaki kadın için son derece ideal bir saç modeli olan doğal topuz, kadınların her türlü ortamda da büyük bir gönül rahatlığı ile kullanabilmelerine olanak tanımaktadır.

Doğal Topuz Modelleri

Dağınık ve doğal olan topuz modelleri, son yıllarda oldukça yoğun bir ilgi görmeye de devam etmektedir. Dağınık topuz saç modeli, girdiğiniz her ortamda dikkatleri üzerinize çekmenizi sağlamasının yanı sıra, yapımı oldukça bayağı ve ergonomik bir saç modelidir.

[reklam id=1]

Dağınık topuz modelini yeğleyen hanımlar genelde salaş bir şıklığı seven ve saç modeli için saatler harcamayı sevmeyen kadınlardır. Doğal saç modellerinden herhangi birini tercih etmeden önce, hangi ortamda kullanılacağına ve dolayısıyla diğer detaylara da dikkat edilmesi gerekmektedir. Böylelikle kusursuz bir güzellik de başarılı bir şekilde sağlanabilmektedir.

Doğal Topuz Modelleri 1

Doğal bir görünüme sahip olmasının yanı sıra özel günlerde de güzel bir görünümün elde edilmesini sağlamaktadır. Doğal görünümlü topuz modelleri basit ve zahmetsiz şekilde yapılabilmektedir. Mezuniyet, nişan, düğün şeklinde özel günlerde kullanacağınız dağınık topuz modeli natürel olarak ki günlük kullanımdaki topuz modeli ile aynı olması imkânsız.

Doğal Topuz Modelleri 3

Günlük kullanımda daha salaş ve fazla emek harcamadan yapacağınız dağınık topuzu, özel günlerde daha özen göstererek ve daha şık, süslü ve hafifçe abartılı olacak şekilde yapmalısınız ki gözler her daim üzerinizde olsun.

Rahat dağınık topuz yapımı için ilk başlarda başınızı öne eğin ve saçlarınızı fırça yardımıyla tarayın. Ondan sonra saçlarınızın tamamına maşa ile bukleler yapın, sonrasında bukleleri çok hafifçe dağıtarak açın ve saç spreyi ile şekillendirin.

Doğal Topuz Modelleri 4

Daha sonrasında saçlarınızı tepeden atkuyruğu olacak şekilde düzgünce toplayın, elinizle dilediğiniz şeklinde topuz haline getirin ve saç uçlarınızı sabitleyin.  Böylelikle artık hayali kurulan doğal topuz yapımı bitmiş olmaktadır. Şimdi arzu ettiğiniz şeklinde doğallığınızla göz kamaştırmaya hazırsınız. Dağınık topuz yaparken dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan püf noktası saçlarınızı sabitlemek için kullandığınız tokalar saç renginiz ile uyumlu olmalıdır, böylece daha hoş ve daha organik bir dağınık topuz modeli elde edebilirsiniz.

Doğal Topuz Modelleri 5

 

Doğal Topuz Modelleri 7