Doğal Yollarla Nasıl Kilo Alınır?

tarafından
665
Doğal Yollarla Nasıl Kilo Alınır?

Günümüzde bazı bireyler hızlı kilo alma tekniklerinden yararlanmak için çeşitli uygulamalardan yararlanmaktadır. Bu yazımızda sizlere bu tekniklerden bahsedeceğiz. Kilo almak, kilo vermek kadar zordur. Birazcık abartılı bir halde dile getirilmiş olabilir fakat konum böyledir.

Yetersiz beslenme alışkanları, öğünler arası verilen uzun vakit aralıkları, kötü yiyecek seçimleri zayıf olmanın başlıca sebepleridir. Ne kadar zayıf olduğunuz ve yaşınızın kaç olduğu önemli değildir. Sağlıksız yiyecek yemeye düşkün olursanız estetik bir vücuda hiçbir zaman haiz olamazsınız.

Bu anlamda günlük olarak bazı egzersizler yapmanız beslenmeden dolayı vücutta biriken fazla yağları yakacak bununla beraber hanımlar daha sıkı erkekler ise daha kaslı ve hacimli bir vücut görüntüsüne haiz olabileceklerdir.

[reklam id=1]

Aşırı şişman olmak kadar aşırı zayıf olmak da esenlik problemlerine neden olabilmekte. Depresyon, saçlarda aşırı derecede meydana gelen dökülme ve kadınlarda yaşanan regl düzenlerinin bozulması gibi problemler, aşırı zayıflık ya da kilolu olma durumlarında ortaya çıkabilmektedir. Çok zayıf kişilerin merak etmiş olduğu iyi mi kilo alınır sorusunun cevabı aslen çok çeşitlidir.

Şimdi sizlere bu mevzu hakkındaki tavsiyelerimizi sunuyoruz. Günümüzde zayıflığı tanımlarken ferdin vücut yağ oranına bakılmaktadır. Bu yağ oranı bayanlarda 9 ve 10 kg altında, erkeklerde de 7 ile 8 kg altında ise birey zayıf olarak adlandırılmaktadır.

Doğal Yollarla Nasıl Kilo Alınır? 1

 

Yağ oranınızın bu değerlerde yahut daha altında olması halinde İlk olarak bu durumun nedenleri tespit edilmelidir. Bu kapsamda ise 1 ayda en fazla kaç kilo alınır? Sorusu da oldukça yaygın bir şekilde yöneltilmektedir.

Bununla birlikte sağlıksız bir biçimde kilo alımına neden olan atıştırmalıklar (fastfood biçimi beslenme) ve bol miktarda kalorili yiyecekler tavsiye edilmemektedir. Bu yiyeceklerin içinde bulunan yağ ve şeker oranı çok yüksektir ve kilo almayı beklerken farklı sıhhat sorunları yaşamanıza da sebep olabilir.

Ek olarak aşırı yağlı besinler tokluk hissinizi artırdığı için iştahınızı da ortadan kaldıracaktır. Nasıl kilo alınır yemek listesi sorusunun yanı sıra, yemek listesi hazırlanırken nelere dikkat edilmesi gerektiği çok daha büyük bir öneme sahip olmaktadır.

Doğal Yollarla Nasıl Kilo Alınır? 2

  • Her öğünde, tükettiğiniz yiyeceklerin protein, karbonhidrat ve yağ oranlarını dengede tutmanız gerekir. Doğrusu her besinden yeteri kadar tüketmelisiniz.
  • Günde 3 öğünle birlikte ara öğünlerle de vücudunuzu desteklemelisiniz.
  • Gün içinde minimum bir öğünde protein tüketimi yapmalısınız. Şu demek oluyor ki hindi, kırmızı et ve tavuk şeklinde gıda kaynaklarını tüketmek son derece sıhhatlidir.
  • Yemeklerinizi yağda kızartmak yerine fırında pişirin. Veya tencere yemeği olarak hazırlayın.
  • Makarna ve ekmek tüketimini artırabilirsiniz.
  • Çorba tüketirken et suyu veya krema ile beraber karışım yaparak tüketmeniz de önerilir.
  • Asitli içeceklerin içerisinde yüksek oranda kalori bulunmasına karşın, kilo almak isteyen kişilerin tüketmesi önerilmemektedir. Sağlık açısından zararlı olması sebebi ile bunun yerine doğal olan meyve sularının tercih edilmesi gerekmektedir.
  • Tükettiğiniz besinlerin kalori miktarının yüksek olmasına dikkat edin. Bununla birlikte gıda kıymeti açısından da ihtiyacınız olacaktır.

Yemeklerinizde tüm porsiyonlarınızı büyüterek başlayabilirsiniz. Ek olarak gün içinde bolca bol miktarda su tüketmenizi tavsiye ediyoruz. Özellikle yemeklerden sonrasında tükettiğiniz besinlerin yağa dönüşmesi adına İlk olarak su içmeniz önemlidir.

Doğal Yollarla Nasıl Kilo Alınır? 3

 

Nasıl kilo alınır İbrahim Saraçoğlu tarafından da farklı öneriler sunularak kişilerin bilgilendirilmesi sağlanmaktadır. Krema şeklinde kalorili gıdaları yemeklerinizde ve çorbalarınızda kullanabilirsiniz. Yiyeceklerden sonrasında kuruyemiş tüketimine özen göstermeniz gerekir.

Gün içinde patates ve havuç tüketimini de artırabilirsiniz. Uzmanlarında bu konudaki tavsiyelerine dikkat etmeli ve sağlıklı ve tertipli beslenerek olmanız ihtiyaç duyulan kiloya ulaşabilirsiniz.