Dolorex Ağrı Kesici

tarafından
758
Dolorex Ağrı Kesici

Dolorex ilacı, farklı özellikleri bulunan bir tür ağrı kesicidir. Vücudun değişik bölgelerinde ortaya çıkan ağrıların hafifletilmesinde kullanılan Dolorex 50 mg, 10’lu ve 20’li tabletlerde eczanelerde satılır. Doktor önerisi ve reçete ile satılan bu ilaç, 18 yaş üzeri yetişkinlerde kullanılabilir. Kısa sürede etkisini gösterip ağrıları iyileştiren Dolorx ilaç hakkında detayları bu yazımızda sizlerle kısaca paylaşmak istiyoruz.

Dolorex Ağrı Kesici 1

Dolorex ilaç diğer tüm ağrı kesicilerde olduğu gibi vücutta yer alan ağrıların hafifletilmesi ve dindirilmesi için kullanılır. Sürekli kullanımı gerekmeyen bu ilaç, ağrı olduğunda bol su ile birlikte tek seferde yutulmalıdır. İlacın dişler ile kırılması, ısırılması, çiğnenmesi ya da su içinde eritilip tüketilmesi uygun değildir. Bunun yerine bol su ile yutulmalı ve yutulduktan sonra da üzerine yine ılık su içilmelidir.

Dolorex ağrı kesici ilaç hemen hemen her eczanede bulunan minik, kırmızı renkli, yuvarlak drajelerdir. 14 yaş altındaki çocuklarda kullanılması kesinlikle yasak olan bu hap, 18-14 yaş arasında bazı test ve muayenelerden geçtikten sonra kullanılabilir.

[reklam id=1]

18 yaş üzeri yetişkinlerde kullanımında doz ve gün içinde alım sayısı tamamen hastanın durumuna, doktorunun elde ettiği verilere göre değerlendirilir.

Önemli ağrı kesiciler arasında yer alan bu ilaç kaza, dikkatsizlik sonucu el, ayak burkması ya da zedelenmesi sonucu oluşan şişliklerin tedavisinde de kullanılabilir. Hem ağrının hem şişliğin tedavisinde kullanılan bu ilaç, iltihap tedavi etme özelliğine sahip değildir. Bunun için iltihaplı ağrılarda tek başına kullanılmaması gerekir.

Dolorex Ağrı Kesici 2

Dolorex Ne İçin Kullanılır?

Dolorex, değişik vücut ağrıları için kullanılabilir. Her hangi bir nedenle ortaya çıkan şişlik, yara, burkulma, morarmanın verdiği ağrıyı hafifletirken şişliklerin de zaman içinde yok olmasını sağlıyor. Baş ağrısı için etkili şekilde kullanılan Dolorex ilaç, bazı migren tedavilerinde de ağrı için kullanılabilir. Ağrının başladığı ilk zamanlarda alınan bir adet ilaç, kısa sürede etki edip atağın daha az etkili olmasında rol oynayabilir.

Dolorex ağrı kesici, aniden başlayan diş ağrıları için de sıkça kullanılan bir ilaçtır. Bu ilaçın iltihap önleme özelliği yoktur. Bunun için diş ağrısında kullanılırken dişin iltihaplı olmamasına dikkat etmek gerekir. İltihaplı dişler için iltihap kurucu özellikli ilaçların yanında ağrı kesici olarak kullanılabilir.

Dolorex Ağrı Kesici 3

Dolorex ne işe yarar sorusuna kısaca yanıt verdikten sonra şimdi de ilaç hakkında en fazla merak edilen sorular ve bu soruların yanıtlarına kısaca değinmek istiyoruz. Dolorex en fazla kullanılan ağrı kesiciler arasında yer alıyor. Bu yaygın kullanım dolorex baş ağrısına iyi gelir mi, sorusunu da akıllara getiriyor.

Dolorex ağrı kesici, şiddetli, uzun süre devam eden baş ağrıları için kullanılabilir. Migren tedavisinde de kullanılan bu ilaç, ayrıca bayanlarda adet sancısı için de kullanılabilir. Bayanların adet döngülerinde zaman zaman yaşadıkları ağrıların hafifletilmesinde de kullanılan bu ilaç hakkında dolorex adet sancısına iyi gelir mi, sorusu da sıkça akıllara gelir.

Evet, Dolorex adet sancılarının hafifletilmesi için geçici olarak kullanılabilir. Yine bu konu ile ilgili merak edilen bir başka soru olan dolorex adet keser mi, sorusunun cevabı hakkında her hangi bir bilimsel çalışma olmamasına karşılık hayır diyebiliriz. Adet ağrısı için kullanılabilen bu ilacın kanama ile doğrudan etkisi bulunmamaktadır.