Düz Kaş Kimlere Yakışır?

tarafından
1951
Düz Kaş Kimlere Yakışır?

Son zamanlarda özellikle kadınların dikkat ettikleri ve araştırdıkları konulardan biri de kaş yapıları ve şekilleri olmaktadır. Düz ya da kavisli kaş modelleri her yüze veya her göz yapısına uymadığından dolayı mutlaka ilk olarak bunu belirlemek gerekmektedir.

Modaya uymak adına pek çok kişi istemediği kaş modeline sahip olmaktadır. Bunların yanı sıra, kaş yapısından dolayı küsmektedir. Yanlış alınan yer ya da yanlış şekil sonucunda alınan bölgede bir daha hiç kaş çıkmaması gibi durumlar ile de fazlası ile karşılaşılmaktadır. Özellikle bakışların çekiciliği için bile kaş modellerinin fazlası ile önemi olmaktadır.

Kaş alımında dikkat edilmesi gereken nokta, yüz şeklinize göre kaş modellerinin belirlenmesi gerekmektedir. Bu sayede aslında daha hoş ve daha alımlı bir görünüm kazanmak mümkün olmaktadır. İdeal kaş nasıl olmalı? Sorusu son zamanlarda pek çok kadın tarafından merak edilmekte ve araştırılmaktadır. Aslında bu sorunun cevabı son derece basit olmaktadır. Yüz şekli ve göz yapısı belirlendikten sonra ideal kaşa sahip olmak kolaylaşmaktadır.

[reklam id=1]

  • Ortası kapalı kaş modelleri kişileri genelde daha çatık kaşlı ve sinirli göstereceğinden dolayı, bu durumu burun hizası ile dengelenmesi gerekmektedir.
  • Kaşların belirli bir şekli olmaktadır. Bu şekil en başından verilmeye kalkığından köklerden zarar görmektedir.
  • Düşük göz yapısına sahip kişilerin kaşlarını çok fazla inceltmemeli ve çok fazla kavis vermemesi gerekmektedir. Kaş uçlarını hafiften kaldırmak yeterli olmaktadır.
  • Düşük göz yapısının yanı sıra, küçük göz yapısına sahip kişilerin de kaşlarını inceltmemeleri gerekmektedir. Küçük olan gözler, ince kaş modelinden dolayı daha da küçük gözükmektedir. Bunun aksine, kaşlar biraz daha kalın ve şakaklara doğru hafifçe uzatılması gerekmektedir.
  • Gözleri büyük ve iri olan kadınların, kaşlarının kavisini biraz daha azaltarak kalınlaştırması gerekmektedir. Kalın ve tek sıra halinde olan kaşlar, gözün üzerinde gölge gibi durmakta ve göz yuvarlağını yokmuş gibi gözükmesine neden olmaktadır.
  • Çok kısa kaşlara uygulanacak en güzel yöntem, kaşların uçlarını hafifçe bir kaş kalemi yardımı ile uzatmaya çalışın. Böylelikle hem görünüş olarak kaşlar daha uzun gözükmekte hem de kaşlara işlem uygulamak zorunda kalınmamaktadır.
  • Çok ince ve çok kavisli kaşlar genel olarak çok eskide kalan bir moda olsa da hala bu şekilde kaşlarını yapan kadınlar olmaktadır. Bu kaş tipi en riskli model olarak bilindiğinden, her yüz tipine gitmemektedir. Yanlış yüz tipine uygulandığı takdir de yapay bir görünüme neden olmaktadır.

Düz Kaş Kimlere Yakışır? 1

Bunların yanı sıra son dönemlerin modası olan kalın kaş modası olmaktadır. Ancak kalın kaşta, aynı ince kaş gibi her yüz tipine gitmemektedir. Dümdüz kalın kaş yerine kavisli ve yüz hattına uyacak kalın kaşlar daha çekici bir görüntü oluşmasına yardımcı olmaktadır. Düz kaş nasıl alınır? Sorusu kadınların merak ettikleri konulardan biri arasında yer almaktadır.

Düz Kaş Nasıl Alınır?

 

Düz kaş almak aslında kolay gibi gözükse de son derece zahmetli ve ince bir iş olmaktadır. Bunun nedeni ise, her iki kaşı da aynı kalınlıkta ve aynı düz şekilde yapılması gerekmektedir. Bunu yapabilmek için birkaç adımın bilinmesi gerekmektedir. Bunlardan ilki, beyaz bir göz kalemi yardımı ile düz kaşların belirgin olduğu çerçeveyi belirlemek ve hafifçe çizmek gerekmektedir.

Düz Kaş Nasıl Alınır?

 

Daha sonrasında belirlenen çizginin içerisinde girmeden, dışarısında kalan kaşları bir cımbız yardımı ile alınması gerekmektedir. Kaşların daha güzel ve daha keskin gözükmesi için bir makas yardımı ile yukarı kısımdan boylarını kısaltılmalıdır. Son olarak kaşlar taranmalı ve etrafı temizlenmesi yeterli olmaktadır.