Elma Sirkesi Sivilceye İyi Gelir mi?

tarafından
1102
Elma Sirkesi Sivilceye İyi Gelir mi?

Sivilce, lekelerin ortak nedenidir. Sivilce hastalarının çoğunun yaşları 12-25 arasında değişir ancak bazı durumlarda daha yaşlı ya da daha genç insanlar da etkilenebilir. Sivilce problemi erkeklerde kadınlara nazaran daha fazla görülür. Sivilce genellikle yüzü etkiler, ancak sırt, boyun ve göğüs bölgesinde de meydana gelebilir.

Ciltte oldukça kötü bir görünüme neden olan sivilce problemi ile ilgili yapılan araştırmalara göre ülkemizde her 10 gençten yaklaşık 8’inin sivilce sorunundan mustarip olduğu bilinir. Bununla birlikte, yine her 10 gencin yaklaşık 3’ünde, sivilcelerin meydana getirdiği yara izlerini önleyebilmek için tedavi uygulamasına gidilmesi gerektiği tespit edilmiştir.

Tedavi edilmemiş sivilce genellikle 4-5 yıl içerisinde cilt yüzeyine tamamen yerleşir. Ancak, bazı durumlarda bu süreç daha uzun yıllar sürebilir.

[reklam id=1]

Sivilce tedavisinde uygulanabilecek farklı teknikler bulunur. Bu tekniklerin içerisinde son yıllarda popüler olanlarından bir tanesi ise elma sirkesi ile sivilce tedavisi yöntemidir.

Elma sirkesi sivilceler üzerinde oldukça etkili olabilen bir üründür ve doğru şekilde kullanıldığı takdirde en azılı sivilceler üzerinde bile olumlu sonuçlar elde edilebilmesine imkan sağlar.

Elma sirkesi sivilce problemleri üzerinde etkili yollardan birisidir. Ancak sivilceler için elma sirkesi kullanırken tamamen doğal olan ve %100 saf elma sirkelerinden yararlanmak gerekir. Sivilce sorunu için elma sirkesi uygulamasında bu tedavinin günlük olarak tekrar edilmesi alınan sonuçların çok daha kısa sürede gözlemlenebilmesine olanak verir.

Elma Sirkesi Sivilceye İyi Gelir mi? 1

Elma sirkesinin içerdiği bileşikler sayesinde mikroplara karşı öldürücü etki göstermesi, sürüldüğü andan itibaren sorunlu bölge üzerinde önemli etkiler sağlar. Hem cilt bakımında hem de sivilce tedavisinde tercih edilebilecek olan elma sirkesi başarılı ve doğal bir tonik olarak nitelendirilebilir. Sivilcelere elma sirkesi kullananlar sorunlu bölgelerini dezenfekte ederek kolay yoldan cilt temizliğini gerçekleştirmiş olurlar.

En çok da kuru ve yağlı ciltler üzerinde olumlu etki gösteren elma sirkesi bu tür cilt tiplerine sahip olan kişiler tarafından gönül rahatlığı ile tercih edilebilir. Elma sirkesinin diğer sirke türlerinden farklı olarak yağ sökme özelliği ile sivilcelerin meydana gelmesinde başlıca etken olan sebumun ciltten tamamen uzaklaştırılması mümkün kılınabilir.

Günümüzde pek çok kozmetik alanında tercih edilen elma sirkesi, cildi güzelleştirmesi ve canlılık vermesi ile de bilinir.

Elma Sirkesi Sivilceye İyi Gelir mi? 2

Elma Sirkesi Sivilce Lekeleri İçin Nasıl Kullanılır?

Elma sirkesini sivilce lekeleri için kullanmak isteyen kişiler öncelikle sirke tercihlerini tamamen doğal olan sirkelerden yana kullanmalıdırlar. Bunun için aktarlarda satılan %100 doğal elma sirkelerinin yanı sıra kişilerin evlerinde kendi imkanları ile yapabilecekleri sirkeleri de kullanma imkanları bulunur.

Fakat evde sirke yapmak isteyen kişilerin sirkenin hazırlanış aşamalarında en az 1 ay bekletilmesi gerektiğini göz önünde bulundurmaları önemlidir. Bu nedenle 1 ay boyunca sirkenin hazır hale gelmesini beklemeye vakti olmayan kişilerin aktarlara yönelmesi ve doğal elma sirkesini buralardan temin etmesi daha mantıklı bir tercih olacaktır.

Organik elma sirkeleri neredeyse ev yapımı elma sirkeleri ile birebir özellik göstererek sivilce lekelerini giderme konusunda etkili destekçilerden birisi olarak tercih edilebilir.

Elma Sirkesi Sivilce Lekeleri İçin Nasıl Kullanılır?

Elma sirkesini sivilce lekelerini gidermek amacıyla kullanmayı düşünenlerin doğrudan sirkeyi yüzlerine sürmeleri yerine bir miktar seyreltmeleri daha yerinde bir karar olacaktır. Çünkü her ne kadar doğal olsa bile sirkenin içerisinde yer alan asit oranları, direkt olarak sorunlu cilt yüzeyine uygulandığı zaman çeşitli reaksiyonlara sebebiyet verebilir.

Bu nedenle kullanılacak olan sirkenin 1’e 5’ oranında su ile karıştırılması ve sonrasında sorunlu cilt üzerine bir pamuk eşliğinde sürülmesi daha uygundur.