Ev Yapımı Hamburger Ekmeği ve Eti

tarafından
697
Ev Yapımı Hamburger Ekmeği ve Eti

Bir çok lezzetli gıdayı daha sağlıklı olarak evde hazırlayabiliriz. Evde hamburger yapımı sanıldığı kadar zor değil. Ev yapımı hamburger için aşağıdaki malzemeler gerekli.

Hamburger Malzemeleri

 • Bir paket hamburger ekmeği
 • yarım kilo kıyma
 • yarım diş sarımsak
 • karabiber, pul biber, tuz
 • 2 tatlı kaşığı galeta unu
 • domates, marul, turşu, soğan

Hamburger Tarifi

 1. Önce hamburger köftesi tarifi ile başlayalım. Evde hamburger köftesi nasıl yapılır? Biber, galeta unu ve ince rendelenmiş sarımsağı bir güzel yoğurun. İyi bir hamburger yapımı için kıyma hamurunu yoğurmak önemli.
 2. Hamburger köftesi kıyma bekletilmeden yapılmaz. Bunun için kıymayı 1 saat buzdolabının normal bölmesinde dinlendirin. Şimdi hamburger köftesi yapabiliriz.

Hamburger Ekmeği Tarifi

 1. Mayalı yumuşak ve iyi kabarmış ekmekleri evde hazırlayabilirsiniz ama bu işlem zor olduğundan hazır satılan paket ekmekleri de kullanabilirsiniz. Evde sandviç ekmeği yapımı tarifinden de faydalanabilirsiniz.

[reklam id=1]

Kolay Hamburger Köfte Tarifi

 1. Beklettiğiniz kıymayı bir açma tahtasına merdane ile 1 cm olacak şekilde yayın. Evde hamburger nasıl yapılır diye merak ediyorsanız bu yöntem çok pratiktir. Sonra geniş ağızlı bir bardak yardımıyla yuvarlaklar çıkarın.
 2. El becerinize güveniyorsanız köfteleri el ile de şekillendirebilirsiniz. Önceden iyice ısıtılmış ızgarada arkalı önlü pişirin. Sonra her bir kişi için hamburger ekmeği sayısını ayarlayın.
 3. Peki, güzel bir hamburger köftesi nasıl yapılır? Ekmekleri yanlamasına ortadan ikiye ayırın. Her bir dilime bir adet hamburger köftesi koyun. Hamburger nasıl hazırlanır sorusunun puf noktası süslemededir.
 4. Arzuya göre ızgarada pişirilmiş halka soğanları, dilimlenmiş domates ve salatalık turşusunu üst üste koyu hamburger ekmeği ile kapatın. Evde hamburger köftesi yapımı bitti. Hamburger köftesi nasıl yapılır sorusunun pratik, lezzetli ve kolay bir tarifi. Evde hamburger köftesi nasıl yapılır öğrendiniz afiyet olsun.