Ev Yapımı Kakaolu Puding Yapımı

tarafından
3299
Ev Yapımı Kakaolu Puding Yapımı

Kakaolu puding çocukların vazgeçilmez tatlısıdır. Hem pratik hem de lezzetli bir puding olan kakaolu puding, son anda gelen misafirlere ikram etmek için de son derece ideal bir ikramdır. Özellikle ev yapımı puding lezzetinin yanı sıra sağlıklı olması açısından da tercih edilebilir. Peki, puding nasıl yapılır şimdi hep birlikte kakaolu puding nasıl yapılır öğrenelim.

Puding Tarifi İçin Gerekli Olan Malzemeler

 • 5 su bardağı süt ( 1 litre )
 • 3 yemek kaşığı un
 • 1 yemek kaşığı nişasta
 • 3 yemek kaşığı kakao
 • 1 paket vanilya
 • 1 yemek kaşığı tereyağı

[reklam id=1]

Kakaolu Puding Tarifi

 1. Evde puding yapımı sanıldığının aksine çok da zahmetli ve zaman alan bir tarif değildir. Puding nasıl yapılır öğrenildikten sonra istenirse aynı şekilde farklı lezzetlerde ev yapımı tarifler hazırlanabilir. Şimdi pudingin yapılışı konusunda aşamalara geçebiliriz. Evde puding yapımı için aşamalar şöyledir:
 2. Puding yapımı için öncelikle malzemelerimizi hazırlıyoruz. Çikolatalı puding tarifi için kullanacağımız 5 su bardağı sütü, 3 yemek kaşığı unu,1 yemek kaşığı nişastayı, 3 yemek kaşığı kakaoyu ve son olarak da 1 paket vanilyayı ekleyip karıştıra karıştıra ocakta orta ateşte pişirmeye başlıyoruz. Evde puding yaparken en önemli püf noktası kullandığımız malzemeler ve pişme esnasında sürekli karıştırarak dibinin tutmamasını sağlamaktır.
 3. Pudingimiz kaynamaya başlayınca 1 yemek kaşığı tereyağını da ekleyerek karıştırmaya devam ediyoruz. Bir iki dakika daha kaynattıktan sonra ocağı kapatıyoruz.
 4. Pudingi ocaktan aldıktan sonra daha kıvamlı olması için bir süre çırpabilir veya olduğu gibi de sunuma hazırlayabiliriz.
 5. Sunum için istediğimiz modelde küçük kâselere eşit miktarda pudingimizden döküyoruz. Üzerini istenirse hindistancevizi, fındık ceviz gibi malzemelerle süsleyebiliriz.
 6. Puding nasıl yapılır hep birlikte adım adım gördük. Kakaodan puding yapımı hem pratik hem de lezzetli bir tariftir. Artık sizlerde dilerseniz kakaolu puding nasıl yapılır aşama aşama takip edebilir ve ev pudingi tarifi konusunda yeni lezzetler yaratabilirsiniz. Puding yapımı herkes tarafından denenebilir.