Evde Peeling Etkili Maske Yapımı

tarafından
1368
Evde Peeling Etkili Maske Yapımı

Cildimizin 3 katmanından biri olan Epidermis sık sık yenilenir. Epidermisteki yenilenme bir bakıma cildimizin yenilenmesi demektir. Ölü hücrelerin ciltten atılması bu süre zarfının bir aşamasıdır ve akabinde iyileşme sürecinin de bir başlangıcıdır. Çoğu zaman bu aşamaları göz ardı ederiz. Aşırı güneşe maruz kaldığında vücut el, omuz, yüz, kollar gibi güneşe maruz kalan yerlerde deri atmaya başlar ve buna şahit olursunuz. Yapılan peeling işlemi, cildin kendi deri atma periyodu dışında dışarıdan müdahale ile ölü derilerin alınma işlemidir. Bunun sonucu olarak cildiniz yenilenmiş ve canlı görünecektir.

Doğal tariflerle maske yapmadan önce dikkat etmeniz gereken hususlar;  Peeling yapılacak alanda sivilce, açık yara ya da kızarıklık bulunuyorsa, sonucunda enfeksiyon kapmanıza neden olacağından peeling yapmayın. Peeling yapmadan önce cildinizi iyice temizlediğinizden emin olun. Gözeneklerin içinde kir ve tıkanıklık kalmaması daha iyi olacaktır. Hangi sıklıkta yapılması gerektiği belirtilmeyen tariflerde haftada en az 1 – 2 defa mutlaka işlem tekrar edilmelidir.

[reklam id=1]

Tülin Şahin’in Evde Peeling Etkili Maske Yapımı

Malzemeler;

  •  1 tatlı kaşığı zeytinyağı
  •  1 çay kaşığı toz şeker
  •  1 tatlı kaşığı süt
  •  1 çay kaşığı tuz
  •  1 çay kaşığı limon suyu

Evde Peeling Etkili Maske Yapımı

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Tüm malzemeleri bir kâsenin içinde iyice karıştırın ve elde edilen karışımı avuç içine alıp cildimize uygulayalım. Hazırlamış olduğumuz bu peeling maske yüz, omuz ve kollarınıza uygulanabilir. Karışımın içindeki zeytinyağı cildinizin nem dengesini sağlarken; şeker ve tuz karışımı de siyah noktalara karşı savaşarak onların en kısa zamanda sökülüp atılmasına yardımcı olur. Karışımın içindeki limon sayesinde de cildinizin yağ oranı dengelenip, parlaması engellenmiş olur ve cildinizin renginin açılıp renk dengesi sağlanmış olur. Haftada bir kere yaparak tazelenmiş hissedebilirsiniz.