Fito Krem Ne İşe Yarar?

tarafından
2334
Fito Krem Ne İşe Yarar?

Cildin yenilenmesini gerektiren durumlarda kullanılan Fito Krem, eczanelerde reçete ile satılan bir kremdir. Ciltte ortaya çıkan farklı sorunların tedavisinde kullanılabilen bu krem, yara ve yanıklar için olumlu etkilere sahiptir. Bu yazımızda sizlerle fito krem ne için kullanılır sorusundan yola çıkarak, elde ettiğimiz bilgileri paylaşacağız.

Fito krem, çoğu cilt yenileyici krem ile aynı etkilere sahiptir. Hasarlı cilt dokularını onarmak, cildi yenilemek, tazelik katmak, cildin olduğundan daha çabuk kendini toplamasını sağlamak fito krem faydaları arasında ilk sıralarda yer alır. Bu kremi, cildinizde her hangi bir hasar oluştuğunda kullanabilir, kısa sürede eskisi gibi sağlıklı ve pürüzsüz bir cildiniz olmasını sağlayabilirsiniz.

[reklam id=1]

Fito krem nerede kullanılır sorusunun cevabı olarak aşağıdaki maddeleri verebiliriz.

  • Derin ve iyileşmesi zor organ yaralanmalarında
  • Farklı nedenler ile ortaya çıkabilen cilt lekelerinin tedavisinde
  • Soğuk kış günlerinde rüzgarın da etkisi ile el ve yüzde oluşan cilt çatlaklarının önlenmesinde
  • Cilt kuruluğu ve sürekli ayakta durmanın sonucunda topuklarda ortaya çıkan çatlakların tedavisinde
  • Doğum sonrası emziren annelerin sıklıkla karşılaştığı göğüs ucu çatlaklarının ağrısının hafifletilmesinde
  • Gebelik döneminde kilo alımına bağlı göbek ve basenlerde yer alan vücut çatlaklarının giderilmesinde
  • Ani kilo verme sonucunda ortaya çıkan vücut çatlaklarının yok edilmesinde
  • Hafif, orta ve yüksek dereceli yanıkların tedavisinde
  • Derin ve kapanmayan yaraların iyileştirilmesinde
  • Egzama ya da sedef hastalıklarının etkilerinin hafifletilmesinde, Fito Krem kullanılabilir.

Fito Krem Ne İşe Yarar? 2

Fito Krem Hamilelikte Kullanımı

Fito krem, normalde yan etkileri çok fazla olmayan bir kremdir. Bilinçsiz kullanım sonucu deride bazı etkileri olsa da doktorların önerdiği şekilde kullanıldığında Fito Krem’in her hangi bir yan etkisi ortaya çıkmaz.

Bilimsel olarak hamileler ya da emziren anneler üzerinde ve bebeklerinin üzerinde her hangi bir yan etkisi olmamasına rağmen, kontrol açısından mutlaka doktor tarafından önerilmesi gerekir. Kendi doktorunuzun verdiği doz ve uygulama şekline göre emzirme dönemi ve hamilelikte Fito Krem kullanılabilir.

Fito krem hakkında merak edilen sorulardan birisi de fito krem yüze sürülür mü sorusudur. Eğer ciltte yer alan yara, yanık, çatlak ya da leke yüz bölgesinde ise krem, bu bölgeye de uygulanabilir. Normalde etkisinin arttırılması için gazlı bez ile kapatılan Fito Krem, yüz bölgesinde kullanıldığında bez ile kapatılamayabilir.

Fito Krem Ne İşe Yarar? 1

Bu durumda ilacı öneren doktorun belirttiği şekilde kullanılması gerekir. Ergenlik döneminde ortaya çıkan sivilceler için de bu özel krem kullanılanbilir. Fito krem sivilce izleri ve lekeleri için doktor kontrolünde kullanılabilir.
Fito krem kullanımından önce mutlaka dikkat edilmesi gereken önemli noktalar mevcuttur. Bu önemli noktaları farklı başlıklar halinde ilaç içinde yer alan kullanma talimatları ve yan etkilerinin de yer aldığı prospektüsünde bulabilirsiniz.

Çok sık rastlanmasa da her ilaçta var olan yan etkiler, Fito Krem için de geçerlidir. Fito Krem kullanımı sonrasında gelişebilecek yan etkiler; karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik olarak sıralanabilir. Bu etkiler, direkt olarak krem kullanımından kaynaklanan etkiler olmamasına karşılık bazı alerjik durumlarda ortaya çıkabilir.

Bu etkiler görüldüğünde mutlaka konu hakkında uzman destek alınması, ilaç kullanımını öneren doktora durum hakkında bilgi verilmesi gerekir. Duruma göre yan etkinin yok olması için ilacın dozunda ayarlama yapılabilir ya da tamamen başka bir ilaç kullanımına geçilebilir.