Gelin Topuzu

tarafından
450
Gelin Topuzu

Eski zamanlarda düğünlerde yapılan topuzlar oldukça klasiktir. Hemen herkes tarafından genellikle aynı topuzların yapılması, gelin adaylarının bu konuda büyük sıkıntılar yaşamasına da sebep olabilmektedir.

Gelin Topuzu 1

Bu gibi sebeplerden dolayı da günümüzde oldukça farklı tarzlara sahip olan ve hemen herkese hitap etmeyi başaran gelin topuz modelleri söz konusudur.

Gelin saç modelleri topuz yapılırken, hangi mekânda evlenileceği ve gelinlerin ne tarz bir gelinlik giyeceği de son derece büyük bir öneme sahip olmaktadır. Bu sebeple de gelinlerin öncelikle bu gibi detaylara karar vermesi gerekmektedir.

[reklam id=1]

Sade Gelin Topuzu

Daha çok düğün salonunda yapılacak olan ya da sade bir nikâh ile dünya evine girecek olan gelinler tarafından sade gelin topuzu yapılmaktadır. Yapımı da oldukça kolay olan bu topuz modelinde, öncelikle gelin adaylarının saçlarına düz fön çekilmektedir.

Sade Gelin Topuzu

Düz gelin topuzu yapımı sırasında saçlar, gelin adayının da isteği üzerine ensede ya da kulak hizasında sıkı bir şekilde veya gevşek bir şekilde toplanmaktadır. En son olarak ise gelin duvağı ya da yaptırılan saç modeline uygun bir saç aksesuarı seçilerek saç yapımı tamamlanmış olmaktadır.

Sade Gelin Topuzu 1

Dağınık Gelin Topuzu

Topuz gelin saç modelleri arasında son yıllarda en çok tercih edilen modellerden birisi de, dağınık gelin topuzu olmaktadır. Genellikle saçların dalgalı bir şekilde şekillendirilmesi sonrasında dilenilen şekilde topuzlar yapılabilmektedir. Salon düğünü ile evlenecek olanların yanı sıra kır düğünü ya da bu gibi açık havada evlenecek olan gelin adayları tarafından da sıklıkla tercih edilmeye devam etmektedir.

Dağınık Gelin Topuzu

Prenses Gelin Topuzu

Çok eski zamanlardan beri prenses gelin topuzu yapılmaya devam etmektedir. Günümüzde de oldukça yoğun bir ilgi görmeye devam eden gelin topuz saç modelleri ile birlikte gelin adaylarının saç modeli tercihinde büyük bir kolaylık sağlamasına da olanak tanımaktadır.

Prenses Gelin Topuzu

Prenses gelin topuzu yapımı esnasında tercih edilecek olan aksesuarlar da birbirinden farklı görünümlere sahip olmaktadır. Böylelikle gelinler hem klasik hem de son derece şık bir şekilde dünya evine girebilmekte ve bu durumdan da son derece büyük bir memnuniyet duymaktadır.

Prenses Gelin Topuzu 1