Gerdek Gecesinde Ne Yapılır?

tarafından
2301
Gerdek Gecesinde Ne Yapılır?

Her kadın ve erkek, bir gün sevdiği kişi ile evlenmek ve mutlu bir yuva kurmak istemektedir. Büyük heyecanlar ve telaşlar içerisinde tamamlanan düğün gecesi, her iki taraf için de farklı heyecanları da beraberinde getirmektedir.

İlk gece yani gerdek gecesi, çiftler için son derece büyük bir öneme sahip olmaktadır. Bu sebeple de kişilerin akıllarında ilk soru hiç şüphesiz ki gerdek nasıl yapılır? Olmaktadır.

Evlenen çiftler için büyük bir heyecan sebebi olan gerdek gecesi, çiftlerin tam anlamı ile birbirlerine ait olmasını da temsil eder. Gerdek gecesi yaşananlar her çiftte farklı olmak ile birlikte alınan hazlar da birbirinden farklı olabilmektedir. Çiftlerin kusursuz bir ilk gece deneyimi yaşayabilmeleri için de muhakkak ön araştırma yapmaları gerekmektedir.

[reklam id=1]

Özellikle de gelinin daha öncesinde hiçbir cinsel deneyimi olmaması durumunda, eşinin son derece dikkatli olması gerekmektedir. İlk deneyimini yaşayacak olan kızların, öncelikli olarak bu geceye hazırlanması gerekmektedir. Bunun için ise, öncelikle gerdeğe girilecek olan ortamın hazırlanması ile başlanabilmektedir.

Loş bir ortam içerisinde mumlar ve rahatlatıcı bir müzik, gelinin kendisini ruhsal açıdan daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Düğün sonrasında odasına çekilen çiftlerde, erkeğin kadına rahatlatıcı konuşmalar yapması ve ona olan duygularını açık ve güzel bir şekilde dile getirmesi de bu konuda oldukça büyük bir öneme sahip olabilmektedir. Bu konuda hakkında büyük korkulara sahip olan gelinler, gerdek gecesinde ne olur? Sorusunu da sıklıkla yöneltmeye devam etmektedir.

Gerdek Gecesinde Ne Yapılır?

Erkeğe büyük bir görevin düştüğü bu özel gecede, erkeğin kadını hazırlaması gerekmektedir. Gerdek gecesine başlamadan önce, İslamiyet’te namaz kılınması gerektiği belirtilmektedir. Gerdek gecesi namazı kılındıktan sonra çiftler bu özel gece için hazır olmuş olmaktadır. Çiftlerin konuşmalarının ardından birbirine dokunmaya başlamaları ve yakınlaşmaları ile gerdek gecesi yaşanmaya başlanmaktadır.

Kıyafetlerinden yavaşça kurtulan çiftlerde, ilk deneyimini yaşayacak olan gelinin altta olması önerilmektedir. Böylelikle ilk deneyimde daha az acı hissedilmiş olmaktadır. Erkeğin kadının üzerinde olması ve ağırlığını da muhakkak dirseklerine ve dizlerine vermesi gerekmektedir. Penis, kadının vajinasına yavaş bir şekilde girmesi gerekmektedir.

Gerdek Gecesinde Ne Yapılır? 1

Birden ve hızlı bir şekilde olan birleşme, kadına çok büyük bir acı verebilirken aynı zamanda bu durum birçok travmaya dahi sebep olabilmektedir. Bu sebeple de erkeğin sakin ve yavaş hareketler yapması gerekmektedir. Birleşmenin rahat bir şekilde olabilmesi için, kadının tahrik edilmesi gerekmektedir.

Her kadında farklı noktaları ifade eden hassas noktalar, erkek tarafından uyarılmalıdır. Bu noktalar ise genellikle dudaklar, boyun, göğüs ve cinsel organ olmaktadır. Kadının tahrik edilmesi, vajinasında sıvı salgılanmasını sağlarken böylelikle özellikle de ilk deneyimde acı çekmesini de azaltmaktadır.

İlk deneyimde, kızlık zarının bozulması ile birlikte bir miktar kan da gelmektedir. Yaklaşık olarak bir çorba kaşığı kadar gelen bu kan miktarı, kişiden kişiye değişkenlik de gösterebilmektedir. Çok yoğun miktarda kan gelmesi durumunda ise bir hekime görünmek gerekebilmektedir.

Gerdek Gecesinde Ne Yapılır? 2

İlk birleşmesinin yaşanmasından sonra ise kişiler kendi arzularına göre farklı pozisyonlarda gerdek gecelerine devam edebilmektedir. Gerdek gecesi yapılacaklar, kişilerin istek ve arzularına göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Fakat bu konuda her iki tarafın da temiz ve bakımlı olması, her çift için gerekli olan bir durumdur. Aynı zamanda karşılıklı olarak çok daha büyük bir haz alabilmek için özellikle de gelinler tarafından dikkat çekici iç çamaşırları ya da aksesuarlar da tercih edilebilmektedir. Böylelikle kişilerin gerdek geceleri oldukça keyifli bir şekilde geçebilmektedir