Göz Kapağı Estetiği

tarafından
526
Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetiği, en önemli müdahalelerden birisidir; zira gözlerimiz en önemli fonksiyonlardan birisi olan görme fonksiyonunu yerine getirirler. Göz çevresinin estetik ve durumu da en az gözler kadar mühim; zira ilk bakıldığında il göze çarpan yerler gözlerdir.

Göz çevresinin estetik ve güzel oluşu bakışlara da daha genç ve duru bir hava katar. Göz çevresi aynı zamanda bu çok önemli organımızı yani gözlerimizi korumakla mükelleftir. Gözlerimizden her gün onlarca, yüzlerce mimik geçiyor ve göz çevresi hareketleniyor. Göz kapaklarımızı gün içinde sayısız kez açıp kapatıyoruz.

Bu kadar hareketli olmasının yanında göz çevresi bir o kadar da hassas bir yapıya sahip ve güneş ışığından en fazla bu bölge etkileniyor. Tüm bunların üzerine bir de ilerleyen yaşın getirdikleri eklenince göz kapaklarında, göz çevresinde, göz altlarında pek çok problem yaşanmaya başlıyor.

[reklam id=1]

Özel kliniklerde göz çevresiyle alakalı tüm bu sorunlar ileri teknolojiyle hallediliyor ve yoluna koyuluyor. Tüm yıpranmalar ve problemler cerrahi müdahaleyle hallediliyor. Böylelikle de bakışlar yeniden aydınlanıyor, canlanıyor, genlik ve tazelik kazanıyor. Göz çevresi estetiğinde en çok kaz ayakları, kaşlarda düşüklük, göz kapağında düşüklük, göz altı torbaları, göz altlarıyla yanaklar arasındaki çökmeler düzeltiliyor.

Göz kapağı estetiği sadece cerrahi müdahaleyle yapılmıyor. Şimdilerde ameliyatsız göz kapağı estetiği de yapılabiliyor. Bu daha çok neşterden korkan ve anestezi almak istemeyen hastalara uygulanan bir teknik olarak göze çarpıyor.

Göz kapağı düşüklüğü, plazma teknolojisiyle, göz kapağı bölgesindeki sorunlu alan buharlaştırılarak tedavi ediliyor. Geliştirilen bu plazma tekniği daha çok göz kapağı düşüklüğü ve göz altı torbalanmaları gibi sorunlarda sıkça kullanılıyor.

Göz Kapağı Estetiği 1

Bu yöntemle göz kapağı düşüklüğü neştersiz olarak halledilebiliyor ve doğal olarak işlem sonrasında pansuman da gerekmiyor.

Göz kapaklarına yük bindiren, onları yoran ve estetik görünüm olarak kişiyi daha yaşlı gösteren göz kapağı düşüklüğü ortadan kaldırıldığında görme açısı ve kalitesi daha da iyileşir ve kişinin yaşam kalitesini yükseltir.

Plazma enerjisi ile kesi yapmadan ve iz bırakmadan istenilen neticeye ulaşılıyor. İşlem öncesi uyuşturucu özelliği olan bir krem kullanılıyor ve yaklaşık 35-40 dakika sonrasında işlem gerçekleştiriliyor. Her göz kapağı için ortalama yarım saatlik bir işlem uygulanıyor.

İşlem bittikten sonra kabuklu bir bölge oluşuyor. Ama gayet küçük bir alanı kapladığından fondötenle dahi kapatılacak kadar hafif oluyor. Bu görüntü de zaten yaklaşık 4 ila 10 gün içerisinde iyileşip kapanıyor.

Göz Kapağı Estetiği 2

İşlem yapılan bölgedeki yağ ve sinir doluları ile kılcal damarlar olumsuz yönde etkilenmiyor. İşlem sonrasında herhangi bir iz ve leke de kalmıyor, ağrı da hissedilmiyor.

Göz kapağı estetiği fiyatları da hayli merak edilen konulardan birisi. Göz kapağı estetiği fiyatları, ameliyatın yapıldığı kliniğe, şehre, hastanın durumuna  göre değişim gösterir. Fiyatlandırma hususu

hekimle görüşülerek karara varılacak bir konudur. Gerekli muayene ve tetkikler sonrasında hekim gerekli fiyatlandırmayı yapacaktır.