Hacamat Günleri

tarafından
211
Hacamat Günleri

Hacamat günleri, hacamat yaptırmak isteyen kişiler için hacamat günlerini iyi bilinmesi gerekir; zira hacamatın faydalı olabilmesi, yapıldığı günlerle ilintilidir.

Hacamatın, havaların ısınmaya başladığı zamanlarda yapılması gerekir. Sıcakların bastırdığı zamanlar yani mayıs ve haziran ayları  hacamat için en uygun aylar olarak bilinir.

Hacamat Günleri 1

Ayın hangi günleri hacamat için uygundur diye soranlar içinse, Hicri ayın 3 günü sayılabilir. O günler, ayın 17’si, 19’u ve 21’i olarak sayılabilir. En faydalı günün ise ayın 17’nci günü olduğu söylenir.

Hacamat Hangi Günler Yapılır?

Hacamat için en uygun günün pazartesi olduğu söylenir. Eğer pazartesi olmazsa; pazar, salı yahut Perşembe günleri de uygun olabilir. Ama eğer Salı günü, ayın hicri 17. gününe de denk gelirse, hacamat için en uygun zaman yakalanmış olur.

[reklam id=1]

Haftanın çarşamba, cuma, cumartesi ve pazar günleri ise hacamat için uygun olmayan günlerdir. Bu günlerde kesinlikle hacamat ameliyatı yapılmamalıdır.

Hacamat yapılışı deneyim ve ehil olma durumu ister. İşi bilmeyen kişiler tarafından yapılmamalı, böyle kimselere hacamat yaptırılmamalıdır.

Hacamat Hangi Günler Yapılır?

Hacamat yaptıranlar hacamattan sonra son derece iyi hissettiklerini ve sağlıklarının daha iyi duruma geldiğini söylüyor. Ama uzman olmayan ve bilinçsizce yapılan hacamat ameliyatları, sağlık anlamında bir dezavantaj da olabilmektedir. Bu sebeple bilinen ve güvenilir ellere prim verilmelidir.