Hemoroid Kremi

tarafından
529
Hemoroid Kremi

Basur yani bir diğer adı ile hemoroid yaygın olarak görülen bir hastalıktır. Ülkemizde her 3 kişiden birinde görülen hemoroid hastalığı ilk olarak dışkılama sırasında makattan kan gelmesi ile kendini belli eder.

Sürekli kabızlık yaşayan kişilerde de ortaya çıkabilen bu ayrıca bağırsak kanseri, makat kanseri gibi önemli hastalıklarda da ilk belirtiler olarak ortaya çıkabiliyor. Bunun için hemoroid olduğundan şüphelenen kişilerin mutlaka bir sağlık kuruluşuna başvurmaları gerekiyor. En iyi tespit uzman bir doktorun yapacağı testler ve muayeneler ile yapılabilir.

[reklam id=1]

Hemoroid derece derece ilerleyen bir hastalıktır. İlk evrelerinde fark edilip tanısı konulduğunda ilaç ile tedavisi yapılabilen bu hastalık, ilerleyen evrelerinde ise mutlaka ameliyat ile tedavi edilebilir. Hemoroid hastalığının evde tedavisinde de sıkça kullanılan hemoroid krem türleri, muayene için gidilen doktorlar tarafından da hastalara önerilir.

Buhar banyosu ve düzenli beslenme gibi faktörlere de dikkat ederek bu kremleri kullandığınızda yaşadığınız ağrının hafiflediğini göreceksiniz.

Hemoroid için krem çeşitlerinin bazılarını aşağıda sizler için açıklamaları ile birlikte verdik. Bu kremleri doktor kontrolünde kullarak basur ağrılarınızı hafifletebilirsiniz.

Pruzon: Pruzon kremi, basur kaşıntılarınız için güvenle kullanabilirsiniz. Bilinen hiç bir yan etkisi olmayan kremi aynı zamanda vücudunuzda her hangi bir yerde çıkan yaraların neden olduğu kaşıntılar için de kullanabilirsiniz. Hemoroid tedavisinin kesin bir yöntemi olmasa da hastanın daha rahatlamasını sağlar

Hemoroid Kremi

Anestol Pomat: Anestol pomat kremi, uyuşturucu etkiye sahiptir. Boğulmuş basur ağrılarının hafiflemsinde kullanılmasının yanında cilt yanığı, makat çatlağı ve ağrılı her türlü yara üzerine sürüp uygulayabilirsiniz. Tedavi edici özelliği bulunmamasına rağmen hastanın şikayetlerini azaltmak için etkilidir.

Hemoroid Kremi 1

Proctolog Anal Krem: Proctolog anal kremin bilinen hiç bir yan etkisi yoktur. Kaşıntı ve şişkinlik için kullanabileceğiniz bu kremi, uzun süre kullanmanızda sakınca yoktur. Etkileri azalttığı için çoğu zaman iyileşme sağladığı da düşünülen bu krem, sadece basur şikayetlerini hafifletir.

Hemoroid Kremi 2

Kostos Anal Krem: Diğer hemoroid kremleri gibi Kostos Anal Krem de, basur şikayetlerinin hafifletilmesinde kullanılabilir. Uzun süre kullanıldığında içeriğinde bulunan kortizon yüzünden bazı yan etkilere neden olabilir. Bu nedenle sürekli ve uzun süre kullanılmaması gerekir.

Hemoroid Kremi 4

Procto Glivenol Anal Krem: Tedavi edici hiç bir özelliği olmayan bu hemoroid kremi de şişlik, kızarıklık, kaşıntı ve ağrı belirtilerini hafifletir. Bilinen yan etkisi bulunmayan Pcocto Glivenol Anal Krem, uzun süre kullanılabilir.

Hemoroid Kremi 5

Hedansa Anal Krem: Makatın hem iç bölgesine, hem de dış bölgesine uygulanabilen bu kremin içeriğinde mentol özelliği bulunur. Hoş bir kokusu olan Hedansa Anal Krem, bölgesel olarak ağrıyı kaşıntıyı ve şişlik hissini azaltmaya yardımcıdır.

Hemoroid Kremi 6

Hemoralgine Anal Krem: Bilinen hiç bir yan etkisi bulunmayan bu basur kremi, güvenle makat içine de uygulanabilir. İçeriğinde bulunan kanal büzücüler ile basur kanamalarını keser ve ağrı, yanma, kaşıntı hissini azaltır.

Hemoroid Kremi 7

Bu yazımızda sizler için en iyi hemoroid kremi çeşitlerini paylaştık. Siz de basur ağrılarından şikayetçi iseniz bu kremlerden birini satın alıp kullanabilirsiniz. Aksi belirtilmedikçe krem kutusunun arkasında ya da içinde bulunan kağıt üzerinde yazdığı şekilde kremi uygulayabilirsiniz.

Kremlerin ağrı kesme özelliği ile biraz rahatlama yaşasanız bile mutlaka hastalığınız ile ilgili bir doktora başvurmanızı tavsiye ederiz. Ağrıyı önleyen kremler basurun ilerlemesini engellemez. Ve uzun süre aynı sorunun devam edip ilerlemesinden sonra artık kremler de işe yaramayabilir. Bu nedenle mutlaka doktor kontrolünde tedavi edilmesi tavsiye edilir.