Hurma Diyeti

tarafından
695
Hurma Diyeti

Özellikle kadınların kiloları ile baş ettiği herkes tarafından bilinen bir gerçek olmaktadır. Kilo vermek için pek çok yöntem ve çözüm aranmaktadır. Bu çözümlerden biri de hurma diyeti olmaktadır. Hurma diyeti yapanlar arasında bu diyetten memnun kalan ve kilo veren pek çok kişi olduğundan son zamanlarda özellikle kadınlar bu yöntem ile kilo vermeye çalışmaktadır. Aslında ilk olarak kişiler ilk başta inanmasalar da hurma diyeti ile kilo verenlerin sayısı artmaya başlamaktadır. Hurma diyeti bir diğer yöntemle hurma su diyeti olarak da uygulanabilmektedir. Genellikle ramazan aylarında masaların vazgeçilmesi olan hurma ile kilo vermek sanıldığından daha kolay olmaktadır. Çok sağlıklı bir besin olduğundan dolayı, kişilerin hem kilo vermelerinde yardımcı olmakta hem de vücudun ihtiyacı olan şeker ihtiyacını da karşılamaktadır. Şeker ihtiyacını karşıladığından dolayı aslında bir nevi kişilerin tatlı ihtiyacını da gidermektedir.

Hurma Diyeti Nasıl Yapılır?

Aslında hurma diyeti sağlıklı olarak gözükse de şartları biraz zor olduğundan yapan kişiyi zorlayabilir. Bu yüzden hurma diyeti yapılmadan önce mutlaka bir kan testi ile sağlık kontrolü yapılması gerekmektedir. Aslında kişilerin ilk sordukları sorulardan biri hurma diyeti kaç gün yapılmalı? Olmaktadır. 7 ile 21 gün arasında yapılması söylenmektedir. Genel olarak bu süreci belirli periyotlara bölmekte mümkün olmaktadır. Hurma ile zayıflama formülü oldukça basit ve kolay bir şekilde uygulanmaktadır. Gün içerisinde 3 öğün tüketilmelidir. Bu 3 öğünde hurma kaç tane yenmeli denildiğinde de her öğün başına 7 hurma ve 1 kâse yoğurt ile birlikte toplam 21 hurma ve 3 kâse yoğurt tüketimi yapılması gerekmektedir. Yoğurt yerine kişiler isteğe bağlı olarak yağsız ayranda tüketebilmektedirler. Bunların yanı sıra; şekersiz kahve, şekersiz çay ya da bitki çayı da tüketilebilmektedir. Bu içeceklerin yanı sıra vücudun ihtiyacı olan suyu da unutmamak gerekmektedir.

Hurma Diyeti 1

Hurma Diyeti ile 1 Haftada 5 Kilo

Hurma diyeti yaparken uyulması gereken bazı kurallar olmaktadır. Hiçbir şekilde şeker, un, beyaz ekmek, işlenmiş et ya da tuz gibi besinlerin tüketilmemesi gerekmektedir. Aksi takdirde vücut bu besinler ile kendini korumaya alacağından kilo vermenin yanı sıra vücutta yer alan yağ kendini korumaktadır. Uzak durulmasının yanı sıra en azından belirli bir süre hiç tüketilmemesi daha sağlıklı olmaktadır. Kilo verdikten ve vücut kendine geldikten sonra yavaş yavaş tüketilmeye başlanmalıdır. Aniden yükleme yapılan vücut, kaybettiği kiloyu tekrar almaya başlamaktadır. Bu besinlerin tüketilmeyeceği gibi tüketilecek besinlerde olmaktadır. Bol miktarda yağsız bir şekilde tüketilen sebze, şekersiz ve tok tutacak meyveler, doğal kırmızı ve beyaz et, yoğurt ya da kefir gibi yağsız besinlerin tüketilmesi hem vücudun ihtiyacı olan vitaminleri karşılamakta hem de kilo verilmesine yardımcı olmaktadır. Ancak tüketilecek bu besinlerinde tamamen yağsız ve belirli bir porsiyonda olmasına mutlaka özen gösterilmesi gerekmektedir. Besinlerin yanı sıra ara öğünlerde de ceviz, fındık gibi hem enerji sağlayacak hem de tokluk hissi yaratacak kuru yemiş tüketimi olabilmektedir. Tabi ki de zayıflamak için sadece besinlere dikkat etmek yeterli olmamaktadır. Tüketilecek besinlerin saati, ne kadar ölçüde yendiği de önemli bir ayrıntı olmaktadır. Bunların yanı sıra mutlaka sporun da yapılması gerekmektedir. Spor yapmaya vakti olmayan kişilerin daha hareketli bir yaşamı seçmesi gerekmektedir. Kısa yürüyüşler ya da en basiti evde yapılacak çok fazla vakit almayan spor hareketlerini yapmak bile kişilerin hem kilo vermelerine hem de kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olmaktadır.