İpek Kirpik Zararları

tarafından
664
İpek Kirpik Zararları

İpek kirpikler kirpik şekillendirici aletlerle kullanılırsa gözde çok fazla ağırlık yapmaktadır. İpek kirpik uzun süre kullanılmasından dolayı göz içersinde ve göz çeperinde yanma meydana getirir. Özellikle son zamanda meşhur olan sudan asla etkilenmeyen maskara ve ipek kirpik kullanımlarını çok fazla görüyoruz. Kozmetik ürünlere karşı alerjisi olanlar zaten mutlaka bir zarar ile karşılaşırlar. Rimeli silmeye çalışırken bizler kirpiklere zarar veriyor oluyoruz.

Kirpikler aniden dökülürse, yeni kirpiklerin çıkması da zordur. Kendinizde kalan ve çok az olan kirpiklerinizi de kaybediyor olabilirisiniz. Birçok kozmetik merkezlerinden ipek kirpik yaptıranlar ve memnun olan kişilerden gelen çok olumlu yorumları görüyoruz. Fakat bu durum çok az süre kullanan kişiler için geçerlidir. Kemoterapi ve ışın tedavisi alan hastalarda kirpik dökülmesi yaşanmaktadır. Özellikle ışın tedavisi alan kişilerin ipek kirpik tedavisi asla yaptırmamaları gerekir. İpek kirpiklerin diğer kirpiklere göre daha fazla hafif  olması her zaman artı puandır. Yıllar öncesinde de alıyor alsanız bile, kirpik uygulaması yaptırmayınız. Demir ve çinko tarzı hastalıkları olan kişilerin ipek kirpik uygulaması yaptırmamaları gerekir. İpek kirpik kullananlarda tiroit bezleri düzenli çalışmaz. Ayrıca göz alerjisi olan kişilerde kıl köklerine zarar verebilir. Uzun süre kullanmak doğru değildir. İpek kirpikler uygulandıktan sonra bir süre gözde ağırlık, gözde batma hissedeceğiz. Bu uygulamayı yapmaktansa sarımsak ve saf badem yağları kullanmak faydalı olabilir. Göz çeperinde egzama bile oluşabilir. Yani eğer takma ipek kirpik kullanıyorsanız lütfen göz çevresini, düzenli olarak kontrol ediniz. İpek kirpik uygulamasındansa kirpik uzatıcı serumlar kullanmak faydalı olabilir. Son zamanda ipek kirpik kullananlar, için özel set hazırlanmaktadır.

[reklam id=1]

Bitkisel ve doğal ürünlerle kirpiklerimize bakım yapabilirsiniz. Uzun ve kalıcı kirpiklerin olması için illaki ekim yaptırmak gerekli değildir. Dökülen bir kirpiğine yerine yeni kirpik gelmesi yaklaşık 90 günü bulmaktadır. Kirpik kullananların gözaltı kısımları içinde problem oluşabilir.

İpek Kirpik Uygulaması Zararları

İpek kirpiklerin daha kaliteli markalardan alım yapmadıkları sürece göz sağlıkları açısından problem yaşarlar. Uygulanırken zararlı olabilir. İpek kirpikler sizlere daha sonrasın da alerjik yapabilir. Merkezi rotasyon dışında ipek kirpik uygulaması zararları ile karşılaşabilirsiniz. İpek kirpik uygulamalarında elektronik işleme aletleri kullanılıyor. Bu aletler bir mekanik işlevi olan makineden destek almaktadır. Bu nedenden dolayı, sıkça takma kirpik kullanmak sizlerin güzel görünmesini sağlamak yerine göz zararının olmasına neden olur. İpek kirpik taktırırken lütfen bilinmeyen ofislere giderek iş yaptırmayın. İpek kirpik kullananlarda iç salgı bezleri doğru çalışmıyor olabilir.

İpek Kirpik Zararları 1

İpek Kirpik Kullananların Değerlendirmeleri

Takma kirpik ve ipek kirpik kullanımı sonrasında göz içinde iltihap olabilir. İnternet sitelerinde ipek kirpik yorumlar listesi bulunmaktadır. İpek kirpikler göz damarlarına zarar verebilir. Uzun süre kullanılırsa göz çeperine zarar verir. Göz dokularının yeterli çalışmasına engel olabilir. Gün boyunca kullandığınız ipek kirpikler göz ve baş ağrısı yapabilir. Muhteşem gözler için daha aydınlatıcı ve doğal duran kirpiklerin göze asla zarar veriyor olmaması mantıklı olacaktır. Göz içinde alerjik reaksiyonlarda ve kızarıklarda ipek kirpikle problem teşkil eder. Göz kapakları çok fazla yağlanan kişilerinde ipek kirpik kullanmamaları gerekir.  Kirpik kullanan kişilerin hepsinden olumsuz yorum alınmadığı gözlemlenmektedir. Yukarıda belirtilenlerinde dışında, aslında sizlerin göz yapısının durumu da önemlidir. Eğer sizler ipek kirpik uygulaması yaptıracaksanız mikro fiber yapıda destekleyici profesyonel ürünlerden yardım alınız. Medikal kozmetik amaçlı alerjik reaksiyon yapmayan ipek kirpikler kalitelidir. Özel makineler sayesinde kaygı duymadan ipek kirpik uygulaması yaptırılabilir.