İspanyol Paça Pantolon Kimlere Yakışır?

tarafından
735
İspanyol Paça Pantolon Kimlere Yakışır?

Trendlerimiz zaman içerisinde değişime uğruyor. Elli yıl önce resmi kesimler moda iken, kırk yıl öncesinde İspanyol paça trendi dünyayı sardı. Otuz yıl önce her kadının çifter taytı varken yirmi yıl önce yüksek bel kotlar ortaya çıkmıştı. Günümüzde ise dar paça ve yüksek paça pantolonlar oldukça trendler. Fakat yine de geçmişten gelen izler günümüzde hala kullanılmaya devam ediliyor. Bu tercihler tabi ki dönem kıyafetlerinden değil, kişinin kendine yakıştırması ile gündemdeki yerini koruyor. Mesela ayva göbekli kadınlar için yüksek bel pantolon çok kötü bir tercih olabilecekken, uzun boylu erkekler için de dar paçalı pantolon giymek aynı şekilde dezavantaj yaratacaktır. Kendinize yakıştırmanız kadar beden özelliklerinize uygun şekilde de giyinmeniz bu yüzden önemlidir. İspanyol paça giymeli mi giymemeli mi sorusu gibi düşüncelere cevap olan şey, sizin vücut ölçüleriniz ve sizin tarzınızdır.

İspanyol paça pantolon diğer pantolon yapılarının aksine kadınların halen daha gündelik hayatlarınla sıklıkla tercih ettiği bir pantolon türüdür. Tesettürlü ya da tesettürsüz modaya da uyumlu olan İspanyol paça, hem salaş türde hem de dar türde giyinilebildiği için kapatıcı ya da uyumluluk üzerine oldukça güçlü ve güzel bir görünüm sağlamaktadır. İspanyol paça pantolon üzerine ne giyilir diye düşünürseniz eğer, genel de basit trikolar olağandır. Çünkü pantolon fazla hareketli olduğu için, üstünüze de çok hareketli bir şey giyerseniz bu cümbüşün arasında siz kaybolacaksınız.

[reklam id=1]

İspanyol paça akımı diğer akımların aksine kaybolmamasının bir diğer önemli nedeni de kadınların artık kendilerini daha uzun göstermek için seçtikleri yüksek topuklu dolgu topuk ayakkabılar. Bu pantolon ile birlikte düşünülmesinin en önemli sebebi ise, pantolonun geniş paçaları sayesinde dolgu topuğun görüntüsünü gizlemesi. Böylece tercih eden hanım efendilerin boylarını daha uzun gösterme çabaları gizlenmiş oluyor. Tabi bu küçük istek çerçevesinde tekrar gündeme gelen İspanyol paçaları diğer kadınların da dikkatini çekerek gündemden düşmüyor.

İspanyol Paça Pantolon Kimlere Yakışır? 2

İspanyol paça kullanmak istiyorsanız, yanınızda tezgahtar ile ürün denememelisiniz. İspanyol paçaları eğer kısaltılırsa ya da düzeltme yapılırsa özelliklerini kaybederler bu tür durumda pantolon orijinalliğini kaybeder ve görüntüsünde kaymalar oluşur. Bu tür durumlar adına size tavsiyemiz tam bedeninize uygun olmadığı sürece tercih etmemeniz.

Vücut tipine göre pantolon modelleri tercih edecekseniz eğer, öncelikli olarak boydan başlamalısınız. Erkek ve kadın için de aynı kıstas yer alırken, kadınlarda kilo sonraki önemli yapı taşı iken erkeklerde bir sonraki önemli yapı taşı sadece seçimlesi gereken model ile sınırlanıyor. Erkek giyimi Türkiye de çok kolay yapılabilirken, kadınlarda bu durum oldukça güç ve zordur. Kadınlar ardından kiloları, ten renkleri ve cilt yapılarına uygunluğuna baktıktan sonra model seçimine yönelebilirler. Bu durum da sizin de tahmin edeceğiniz üzere çok uzun bir süreçtir.

İspanyol Paça Pantolon Kimlere Yakışır? 1

Eğer siz de kendinize uygun bir pantolon arıyorsanız, bu durumları göz önünde bulundururarak pantolon seçerseniz kazanırsınız. İspanyol paça pantolon, yüksek bel ya da boru paça hiç önemli olmamalı. Sizin bedeninize ve sizin yapınıza uygun olan pantolon en iyisidir bun unutmayın. Piyasa da yer alan mankenler ya da çevrenizde olan insanlara yakıştırdığınız şeyin sizin için de uygun olamayacağını kabul etmelisiniz. Pantolon seçimi oldukça zevkli olabilir ama bunun için en azından bir gündüzünüzü ayırmanız gerekir. Ne kadar çok zaman ayırırsanız pantolon seçimine, o kadar farklı markanın üzerinizde nasıl durduğunu görme şansı elde edeceksiniz.