Kamasutra Pozisyonu

tarafından
2119
Kamasutra Pozisyonu

Hayattan zevk almak, dolu yaşamak ve mutlu olmak için özel bilgiler sunan kamasutra kitabı, ülkemizde daha çok cinsellik alanındaki bilgileri ile adını duyurmuştur. Dünya genelinde de genel olarak seks pozisyonları ile dikkat çeken kitapta yer alan en sevilen kamasutra pozisyonu çeşitleri hakkında detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kamasutra Pozisyonu 1

Kamasutra, yaşanılan andan en yüksek hazzı almayı amaçlayan bir kitaptır. Hayatın her alanında farklı bilgilere yer verilen kitapta cinsellik alanında değişik seks pozisyonlarına geniş yer verilmiş. Arasına soğukluk giren, cinsel açıdan mutlu olmayan çiftlerin sorunlarının çözümünde etkili olan kamasutra pozisyonlar cinsellikte yeni deneyimler için uygulanabilir.

Hem kadın, hem erkeğin çok hoşuna giden cinsel pozisyonların uygulanmadan önce çiftler arasında kararlaştırılması, her iki tarafın da aynı pozisyon üzerinde anlaşması önemlidir. Her iki tarafın da istekli olduğu cinsel birleşme pozisyonlarında daha fazla haz almak mümkündür.

[reklam id=1]

Kamasutra pozisyonları içinde bazıları, genel anlamda seks yapılırken uygulanan pozisyonlarken bazıları ise çok farklı özelliklidir. Çiftler seks pozisyonu seçiminden önce hangi tür bir cinsel birleşme yaşamak istediklerini bu anlamda karara bağlamalıdır.

Daha sonra ise ikinci aşama olarak o günkü ruh hali, cinsel istek ve kişilerin enerji seviyelerine dikkat edilmesi gerekir. Bu önemli noktaları göz önüne alarak en verimli olabilecek kamasutra seks pozisyonları seçilebilir.

Kamasutra Pozisyonu 2

Kamasutra seks pozisyonlarının uygulanmasına geçmeden önce kadın ve erkeğin cinsel birleşmeye hazırlanma aşamasının tam anlamı ile yerine getirilmesi gerekir. Yani kadın ve erkeğin uzun bir sevişme ile tam birleşme pozisyonuna uygun hale gelmesi sağlanmalıdır.

Doyurucu bir sevişme yaşanmadan direkt olarak kamasutra pozisyonlarının uygulanmaya kalkılması başarısız deneyimlere neden olabilir. Bu nedenle her zaman olduğu gibi tam birleşme aşamasına geçmeden ön sevişme ile zevklenmek ve zevk sınırının yükseldiği anda birleşme pozisyonuna gelmek gerekir.

Kamasutra pozisyonları hakkında internet üzerinde de çok sayıda bilgi verici yazı ya da videoya rastlamak mümkün. Bu bilgi verici içeriklerin büyük kısmı kamasutra pozisyonları Türkçe açıklamalı olarak da hazırlanmıştır. Bu Türkçe hazırlanan içerikler ile kitabın ve kitapta yer alan bilgilerin anlamlarını hakkında daha fazla bilgi sahibi olunabilir.

Kamasutra Pozisyonu 3

Bazı kitapçılarda ya da yine internet üzerindeki online satış mağazalarında kamasutra pozisyonları üzerine kitaplar satılmaktadır. Eğer siz de bu yaşam felsefesinden yararlanmak isterseniz kamasutra pozisyonları resimli kitaplarından satın alıp en beğenilen pozisyonlar ve teknikleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kamasutra pozisyonları her yaştan ve her kültürel düzeye sahip aktif cinsel hayatı olan kişiler tarafından merak edilen pozisyonlardır. Her geçen gün daha da yaygınlaşan ve bilinmeye başlanan bu pozisyonlar, çiftler arasındaki cinsel isteğin artmasını ve dolayısı ile muhabbetlerinin da daha çoğalmasını sağlıyor.

Kamasutra Pozisyonu 4

Eşi ile ilişkisi ve cinsel hayatı yolunda giden bireyler toplumda daha mutlu olup daha başarılı işlere imza atmaktadır. Bu da her konuda daha başarılı bireyler anlamına gelir.

Kamasutra felsefesinin temelinde yer alan her andan alabildiğibce zevk alma düşüncesi, bireylerin doğru değerlendirmesi ile çok başarılı olmalarını sağlayabilir. Bu nedenle kitabın sadece seks ve cinsellik ile ilgili bölümlerine dikkat etme yerine, genel olarak bütününü ele alıp genel anlamda bu felsefeyi kavramak önemlidir.