Karamel Saç Rengi Ve Modelleri

tarafından
2536
Karamel Saç Rengi Ve Modelleri

Karamel Saç Rengi Ve Modelleri

Sıcak canlı ve çekici saçlara sahip olmak için karamel saç modellerini tercih etmek gerekiyor. Çekiciliği ve doğal görünümü birlikte sunan karamel saç rengi ve karamel saç modelleri her cilde uyum sağlama özelliği ile bayanların 2016 saç trendi arasında yerini koruyor. Karamel saç altın rengi ile sarı tonlarının arasındaki güzel bir renge deniliyor ve uygun şekilde uygulandığında harika sonuçlar ortaya çıkarıyor.

Karamel saç renkleri genellikle altın sarısı bej rengi ve karamel rengi olarak üç kısımda incelenir. Bütün bu renklerin ortak paydası ise sıcaklık çekicilik canlılık doğal  güzelliği öne çıkarmaktır. Son derece yumuşak bir renk tonu olan karamel saç rengi aynı derecede doğal bir görünüm sunar. Karamel saç modellerini yumuşak saçlı kumral tenli ve esmer tenli bayanlar daha çok tercih ederler. Çünkü bu saç rengi ve modeli onlara daha çok yakışır. Bukleli ve dalgalı karamel saç modelleri de esmer ve kumral tenli bayanların tercihidir.

[reklam id=1]

Evde Karamel Rengi Nasıl Elde Edilir

Kumral ve açık kahverengi ve bal köpüğü saç rengi ile bu renge uyumlu makyaj yaparak evde karamel stilini kolayca uygulayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntı seçmiş olduğunuz karamel tonunun saçınız ile arasındaki uyumdur. Yani koyu renkli saça sahipseniz biraz uğraşmanız gerekiyor. Çünkü koyu renkli saçlarda bu işlem biraz uzuyor. Fakat açık renkli saça sahip iseniz işiniz çok kolay bal köpüğü ile kısa sürede bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Bilirsiniz. Açık renkler boyayı üzerine hemen kabul eder fakat kapalı renkler boyayı uğraştırır. Evde sizler şu yöntemleri uygulayarak saçlarınıza karamel saç rengi tonları yapabilirsiniz.

  • Saçınız kahve ve siyah tonlarında ise birkaç kez karamel saç boyası ile saçınızı boyamanız gerekmektedir. Ancak bu şekilde tonu tutturabilirsiniz.
  • Siyah tonlarındaki saçınızı karamele çevirmek için ise açıcı kullanmanız gerekiyor.
  • Eğer saç renginiz açık ise yani sarı ve tonlarında ise tek sefer boyama ile sonuca kolay ve hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

Karamel saç rengi en çok açık tenli veya sarışın bayanlara yakışıyor. Tabi ki herkesin seçimi farklı isteyen istediği seçimi yapabilir. Bizler uzmanların görüşünü burada paylaşıyoruz.

Karamel Saç Rengine Uygun Cilt Renkleri

Esmerle için karamel saç rengi, çok tercih ediliyor. Açık tenli bayanlar ve sarışın cilt tonlarındaki bayanların en çok tercih ettikleri karamel saç, doğru seçim yapmalarını sağlıyor. Çünkü bu cilt tiplerine en uygun saç modeli budur. Karamel saç renginin yanı sıra makyaj ile aynı etkiyi yakala bilirsiniz. Açık tenli bayanlar da karamel saç rengini ve karamel saç modellerini tercih edebilirler ama sıkı bir makyaj yapmaları gerekecektir. Bunun için biraz daha titiz olarak eyeliner rimel makyaj bazı seçimlerini doğru yapmak zorundadırlar. Karamel saç modelleri kumral saçlara ve açık kahverengi saçlara sahip olan bayanlara daha fazla yakışmaktadır.

Koyu karamel saç rengi boya kullanarak yine bu karamel modellerinin birkaç farklı versiyonunu deneyebilirsiniz Kumral ve esmer tenli dünyaca ünlü film yıldızlarının en çok tercih ettiği saç modeli olan karamel saç modeli güzelliğin canlılığın ve doğallığın bir sembolü olarak 2016 saç modelleri arasında yerini alıyor. Sıcak canlı ve çekici saçlara sahip olmak isteyen kumral ve buğday rengi tene sahip bayanlar için karamel saç modellerini tercih etmek gerekiyor. Çekiciliği ve doğal görünümü birlikte sunan karamel saç rengi ve karamel saç modelleri her cilde uyum sağlama özelliği ile bayanların 2016 saç trendi arasında yerini koruyor.