Karatay Diyeti Örnek Menü

tarafından
861
Karatay Diyeti Örnek Menü

Günümüz dünyasında dış görünüş, düşünülenden çok daha büyük bir öneme sahip olmaktadır. Kişilerin sosyal hayatları içerisinde kendilerine olan güvenlerini kaybetmemeleri ve saygın bir konuma sahip olabilmeleri için öncelikle dış görünüşlerine dikkat etmeleri gerekmektedir. Fazla kilo ise, erkek ya da kadın cinsiyet fark etmeksizin kişilerin bakımlı görünümlerine büyük bir gölge düşürmektedir. Erkeklerde de kadınlarda da fazla kilonun olması, dış görünüş ile birlikte kişilerin psikolojilerini de yerle bir etmeyi sağlamaktadır.

Dış görünüşünden memnun olmayan her bir birey, kendisini toplumdan soyutlamakta ve dolayısıyla da çok daha mutsuz bir yaşamın içerisine sürüklenmektedir. Böyle kişilerin yaşadıkları bu psikolojik durumun en yaygın sebebi ise genellikle fazla kiloları olmaktadır. Alınan kiloların bir gecede alınmadığı gerçeği göz önünde tutularak, kişilerin kendi fiziksel ve biyolojik özelliklerine göre bir diyet programı oluşturması gerekmektedir. Oluşturulan bu diyet programı ile birlikte kişilerin herhangi bir olumsuz durum ile karşılaşmasına izin verilmeden kilo vermesi sağlanmaktadır. Kişilerin bu süreç boyunca kesinlikle şok diyetlere itibar etmemesi ve sağlıklı olan diyet programlarını uygulaması önerilmektedir.

[reklam id=1]

Canan Karatay da, kişilerin sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo verebilmesi için birbirinden etkili diyet programları hazırlamaya devam etmektedir. Kişilerin bu diyet programı ile birlikte kısa sürede etkili ve kalıcı bir şekilde kilo vermesi sağlanabilmektedir. Bu gibi sebeplerden dolayı da her geçen gün çok daha fazla sayıda kişi, Karatay tarafından hazırlanan bu diyet listesini uygulamaya devam etmektedir. Canan Karatay diyeti örnek menü, kişilerin gün içerisinde hiçbir şekilde acıkmadan ve sıkılmadan uygulayabileceği bir diyet çeşididir.

7 gün boyunca uygulanılması önerilen bu diyet listesinin, her bir öğününde kişilere sağlıklı besinler tüketmesi önerilmektedir. Bu sebeple de kişiler diğer şok diyetler gibi aç kalarak ya da tek düze besinler ile beslenerek değil, sağlıklı ve keyifli bir şekilde kilo verebilme imkânına sahip olabilmektedir. Sabahları 2 adet yumurtadan hazırlanan omlet, haftada bir kez pastırma ile hazırlanan omlet ya da rafadan olacak şekilde yumurtaların tüketilmesi gerekmektedir. 8-10 adet yeşil ya da siyah zeytin ile birlikte bir fincan bitki çayı tüketilmelidir. Bunun yanı sıra akşam yemeklerinde de sebze yemeği, et ya da tavuk, balık ve bakliyat gibi besinlerin tüketilmesi önerilmektedir. Kişilerin ara öğünlerde de kuruyemiş, meyve ve süt ürünlerini tüketmeleri gerekmektedir. Böylelikle kişiler sağlıklı yaşam standartları kapsamında hem kilo verebilme imkânına hem de sağlıklı bir yaşam sürebilme imkânına sahip olabilmektedir.

Karatay Diyeti Örnek Menü 1

Canan Karatay tarafından hazırlanan bu 7 günlük sağlıklı diyet programı, kişilerin de büyük bir beğeni ile uygulamaya devam ettiği bir programdır. Bu sebeple de her geçen gün çok daha fazla sayıda kişi tarafından bu diyet listesi tercih edilmeye devam etmektedir. Hemen her diyet programında olduğu gibi kişilerin Karatay tarafından hazırlanan diyet listesinde de bol miktarda su içmesi önerilmektedir. Bu diyet kapsamında kişilerin güne erken başlaması ve akşam saat 8den sonra da, meyve de dâhil olmak üzere hiçbir şey yememeleri gerekmektedir. Yatmadan yarım saat önce yapılacak olan 30-40 dakikalık yürüyüşler de, kilo verme sürecini olabildiğince hızlandırmaktadır. Yine akşam saatlerinde yalnızca limon sıkılarak hazırlanan ılık su içilebilmektedir. Yine ana öğünlerde bolca yeşillik, domates, salatalık gibi besinler de tüketilebilmektedir. Karatay diyeti kapsamında alınan tuz miktarına dikkat edilmesi gerektiği gibi kişilerin kesinlikle şekerli gıdalar tüketmemesi de son derece büyük bir öneme sahip olmaktadır.