Karbonat Maskesi Nasıl Yapılır?

tarafından
529
Karbonat Maskesi Nasıl Yapılır?

Hemen herkesin bildiği karbonatın aslında hiç bilinmeyen birçok özelliği bulunmaktadır. Hayatımızın kalitesini düşüren ve bizi mutsuz eden ayak kokusu, kepek, yemekler ve daha birçok alanda karbonat imdadımıza koşan mucizevî bir üründür.

Karbonat, içerisindeki bileşenlerinden dolayı birçok alanda oldukça büyük etkilere sahiptir. Karbonat kullanımı son yıllarda çok daha hızlı bir şekilde artmakta ve kişilerin hayatlarının bir parçası halini almaya devam etmektedir. Özellikle de sivilce için karbonat maskesi, her geçen gün daha da büyük bir ilgi görmeye devam etmektedir.

Karbonatın mucizevî faydaları oldukça fazla sayıdadır. Kişilerin günlük hayatlarında sürekli olarak kullanmaya başladıkları karbonat sayesinde, rahatsız olunan durumlardan oldukça uygun fiyatlardan ve de kısa bir süre içerisinde kurtulmak son derece mümkün bir hale gelmektedir.

[reklam id=1]

Marketlerde ya da eczanelerde oldukça kolay bir şekilde bulabileceğiniz karbonatları hayatınızın her alanında büyük bir gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Her türlü olumsuz durum ile oldukça başarılı bir şekilde baş edebilmektedir. Karbonat maskesi lekeler için de son derece yaygın bir şekilde kullanılmaya devam etmektedir.

Yoğurt ve karbonat maskesi, hem maliyetinin oldukça az olması hem de etkileri sebebi ile oldukça fazla sayıda kişi tarafından tercih edilmeye devam etmektedir. Çok sayıda faydasının bulunmasına karşın, söz konusu güzellik ve bakım olduğunda kadınlar karbonat ile yapılabilen çok sayıda maskeyi uygulamaya devam etmektedir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken ise, cilt tipine ve cilt sorununa uygun olan maskenin tercih edilmesidir.

Karbonat Maskesi Nasıl Yapılır?

 

Karbonat Maskesi Tarifi

Küçük bir kâse içerisine bir tatlı kaşığı yoğurt ve bir çay kaşığı (tepeleme dolu olmasın) karbonatı iyice karıştırınız. Karbonatın tesiri ile kabaracak ve krem şanti şeklinde bir kıvamı olacak.  Elde edilen maske, göz çevresi ve dudak kenarları hariç tüm cilde uygulanır. Cilt lekesi olan bölgeye ve sivilce izlerinin üzerine daha yoğun olarak sürebilirsiniz.

Bir tek cilt lekeleri için kullanmak istiyorsanız, tüm cilde uygulayacağınız şeklinde bir tek lekeli bölgelere de uygulayabilirsiniz. Cildiniz kırılgan ve kuru ise tüm yüzünüze uygulamadan önce minik bir bölgeye sürerek alerjik bir konum olup olmadığına bakmanızda yarar var. Averaj 30 dakika yüzünüzde bekletiyoruz. Kırılgan ve kuru cilde sahipseniz bir tek 5-10 dakika maske kuruyana kadar beklemeye alın.

Karbonat Maskesi Tarifi

Daha sonrasında ılık su ile hafifçe ovarak yıkayın. Son olarak ise soğuk su ile yıkayarak işlemleri bitirilir. Bu noktada unutulmaması gereken husus, soğuk suyun cildin daha parlak ve canlı görünmesini sağlamasıdır.

  • Yarım tatlı kaşığı karbonat
  • Yarım tatlı kaşığı yaş maya
  • 1 tatlı kaşığı su

Tüm malzemeleri iyice karıştırın ve lekelerin olduğu bölgelerinize sürün. Ortalama 10 dakika bu maskeyi yüzünüzde beklettikten sonra, cildinizi bol miktarda su ile iyice durulayın. Bu maskeyi haftada bir defa ya da iki haftada bir kere uygulamanız kâfi olacaktır.

  • 1 tatlı kaşığı karbonat
  • 4 tatlı kaşığı yoğurt
  • 4-5 damla limon suyu
  • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı

Karbonat Maskesi Tarifi 1

Karbonat yoğurt maskesi için gerekli olan bütün malzemeler homojen bir kıvama gelene kadar güzel bir şekilde karıştırılır. Bu gibi içerisinde limon bulunan maskelerin, göz çevresine zarar vermemesi açısından göz çevresinden uzak tutularak uygulanması da son derece büyük bir öneme sahip olmaktadır. Maskeyi 5 dakika yüzünüzde beklettikten sonrasında bolca ılık su ile cildinizi durulayın.

İçerisinde limon bulunduran bu maske, cilt tonunu açan bir etkiye de haizdir. Bu maskeyi de haftada bir defaya mahsus olmak üzere düzenli bir şekilde kullanabilirsiniz.