Kinoa Diyeti

tarafından
704
Kinoa Diyeti

Kinoa diyeti asla modası geçmeyen diyet ve kilo verme serüveninde yeni moda bir ürün. Kinoa, zayıflatıcı özelliği de olduğu söylenilen gıda takviyesi bir ürün.  Fazla kilolar hem sağlık problemi yaratıyor hem de fiziksel bütünlük ve görselliği katlediyor.  En sağlıklı zayıflama yönteminin doğal ürünlerle olduğunu söyleyebiliriz. İşte onlardan birisi de kinoa.

Peki nedir bu kinoa ve kinoa zayıflatır mı, deneyen ve kinoa ile zayıflayanlar var mı soruları da hep yanıt bekliyor.

Kinoa henüz ülkemizde çok yaygınlaşmamış bir tahıl ürünü. Besin değeri son derece yüksek olan kinoanın sağlıklı zayıflattığı da söyleniyor. Besin değeri olarak diğer tahıllardan daha zengin olan kinoa; magnezyum, amino asitler, kalsiyum, demir, fosfor ve protein açısından da son derece varsıl bir ürün.

[reklam id=1]

Protein yüklü olması onun tok tutucu bir özelliğe haiz olmasını da sağlıyor. Kan şekerinde dalgalanmalar olmasını da önlüyor. İçinde glüten barındırmayan kinoa, çölyak hastaları tarafından da rahatlıkla kullanılabiliyor. Kinoa ülkemizde de tanınmaya başladı ve diyet listelerinde yerini aldı. Kinoanın kalıcı bir zayıflama sağladığı da belirtiliyor.

Zayıflatıcı kinoa tozunun içindeki doğal bitki içeriği metabolizmayı dengeliyor ve metabolizmanın hızlanmasını sağlıyor.

Yüksek lif içeren zayıflatıcı kinoa içeceği sindirim sistemini de düzenliyor ve kabızlığı engelliyor. Bu lifler kan şekerinin de dengelenmesini sağlıyor. Demir içeriği sayesinde beyin sağlığı ve zihin berraklığı sağlanmış oluyor. Antioksidan içeriği de olan kinoa içeceği serbest radikallerle savaşıyor.

Kinoa Diyeti 1

Kinoa Diyeti Nasıl Yapılır?

Kinoa zayıflama içeceğinin kullanımı da son derece basittir. Sabah ve akşam günde iki kez olacak şekilde 12 saat arayla kullanılması öngörülüyor. Kutunun içindeki tek kullanımlık küçük paketlerden her biri 1 fincan sıcak suyla karıştırılarak kullanılabiliyor. Su yerine süt yahut meyve suyu da kullanılabiliyor. Ama su yahut az yağlı yahut yağsız süt ile tüketilmesi tavsiye ediliyor.

Türkiye’deki resmi satış sitelerinden siparişi verilebilen kinoa içeceği ile sağlıklı bir zayıflama mümkün olabiliyor.

Kinoa Diyeti Nasıl Yapılır?

Kinoa ile zayıflayanlar ürünü öneriyorlar. Kinoa zayıflatır mı sorusu yediklerinize dikkat etmeniz gerektiği yanıtını da içeriyor aynı zamanda. Beklenmeyen bir etki görüldüğünde ürünün kullanımının hemen kesilmesi gerekiyor. Ama dozunda kullanıldığında bilinen herhangi bir etkisi yok. Sadece bilinen ve güvenilir sitelerden sipariş verilecek ürünlerin tüketilmesine özen gösterilmeli.