Kolay Oje Sürme Teknikleri

tarafından
335
Kolay Oje Sürme Teknikleri

Kadınların el ve tırnak bakımında dikkat ettikleri noktalardan biri de sürdükleri ojeler olmaktadır. Oje sürerken sol el ile oje sürmek pek çok kadın tarafından zor olduğundan dolayı dikkatli bir şekilde sürülmeye çalışılmaktadır. Özellikle koyu renkler de sürülen ojelerin dışarıya taşması ve daha sonra silinirken tırnakta ki ojeyi de çıkarmasından dolayı kadınlar zor anlar yaşamaktadır.

Kolay Oje Sürme Teknikleri

Oje sürme tekniklerini bildikten sonra kolay bir şekilde oje sürmek mümkün olmaktadır. Oje sürülürken belirli ince noktaların bilinmesi hem ojelerin daha kolay sürülmesine hem daha uzun süre kalıcı olmasına hem de koyu renk ojeleri çıkartırken daha kolay çıkmasına yardımcı olmaktadır.

Oje sürülürken ellerin iyice yıkanması ve temizlenmesi gerekmektedir. Daha sonrasında nemlendirici bir krem ile nemlendirilerek hem ellerin hem de tırnakların yumuşatılması sağlanmaktadır. Ancak krem iyice nemini aldıktan sonra oje sürülmektedir. Aksi takdir de kalan krem parçaları ile oje birleştiğinde kötü bir görüntü ortaya çıkmakta ve oje bozulmaktadır.

[reklam id=1]

Oje sürme konusunda yeni olan kişiler için oje sürme teknikleri resimli anlatım ile internette yer almaktadır. Bu resimlerden teknikler öğrenilmekte ve kısa süre de güzel oje sürmek mümkün olmaktadır. Bu işlemler tamamlandıktan sonra sürülecek ojenin rengine karar vermek gerekmektedir. Açık renk ojelerin sürülmesinde genel olarak çok bir sorun olmasa da sürülme işlemi gerçekleştirilirken aynı teknikler uygulanmaktadır. Ancak sürülecek ojenin rengi siyah ya da bordo gibi koyu renkler ise altına mutlaka bir temel uygulanması gerekmektedir.

Altına sürülen şeffaf oje tırnak üstünde oluşan soyulmalar önlenmekte ve sürülen oje daha güzel gözükmektedir. Ayrıca altına sürülen şeffaf ile koyu renk ojelerin kalıcılığı daha uzun sürmektedir. Bazın her gün ojenin üzerine sürülmesi tırnaklar da yer alan ojenin daha uzun süre kalmasını ve daha parlak gözükmesini sağlamaktadır. Sadece koyu renkli ojelerde değil, açık renk ojelerde de temel kullanımı önerilmektedir.

Kolay Oje Sürme Teknikleri 1

Koyu renk ojelerin kalıcılığını artırmak için üzerine de temel uygulanması gerekmektedir. Böylelikle tırnak uçlarının açılma süresi uzatılmaktadır. Son dönemler de piyasada yer alan mat ojeleri kullanmak yerine ayrı bir matlaştırıcı alarak istenilen her renkte kullanılması daha uygun olmaktadır. Sürülen ojelerin renkleri beğenilmediğinde üzerine sürülen matlaştırıcı ile hem yeni bir ton elde edilmekte hem de oje kalıcılığı artırılmaktadır.

Oje sürerken boyanın çok ya da az alınması sürülme aşamasında kişileri zor durumda bırakacağından alınacak boya miktarına dikkat etmek gerekmektedir. Boya miktarının fazla olması ojenin taşmasına neden olurken az alınması tırnağa yetmeyecektir.

Kolay Oje Sürme Teknikleri 3

Oje sürülürken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de tırnak diplerinin bittiği yerden sürülmemesi gerekmektedir. Biraz üstüne nokta şeklinde koyulan oje önce sağ tarafa daha sonra da sol tarafa olacak şekilde yedirilmektedir. Bu sayede oje dağılımı daha güzel gözükmektedir. Koyu renkli ojeler sürülürken kenarlara taşması ve silmesi durumunda oje de bozulacağından uygulanacak iki durum olmaktadır.

Bunlardan ilki tırnak kenarlarına ince bir tabaka halinde vazelin sürülmesi olmaktadır. Bu sayede sürülen ojeyi sonrasında silmek kolaylaşmaktadır. Diğer yöntem ise oje sürülmeye başlamadan önce bir kenarda aseton ile ıslatılmış kulak pamuğu hazırlamak olmaktadır. Kenarlara geldikçe kulak pamuğu ile düzeltilmesi ojenin bozulmasını engellemektedir.

Kolay Oje Sürme Teknikleri 4

French Oje Sürme Teknikleri

Düz renk ojelerin sürülmesinin yanı sıra en çok tercih edilen tırnak modelleri arasında french yer almaktadır. Kolay oje sürme aparatı sayesinde french oje uygulamaları artık daha kolay bir şekilde yapılmaktadır.

Kolay Oje Sürme Teknikleri 5