Limonlu Su Nasıl Yapılır?

tarafından
2221
Limonlu Su Nasıl Yapılır?

Limonlu su dendiğinde akla hemen eriyen yağlar, incelen bedenler, ferahlayan bir bünye gelir ve sonra o sonu gelmez soru sorulur yeniden: “Limonlu su zayıflatır mı?” Limonlu su ile zayıflama çok mümkün olmasa da, limonun verdiği güç ve direnç, kilo verme serüveninden tutun da, sağlıklı ve güzel yaşama konusunda destek sağlar.

İhtiva ettiği vitamin ve mineraller sayesinde hem bedene güç, hem zihne duruluk, hem de güzellik sağlayan limonu her gün düzenli olarak tüketmek oldukça önemli. Bunun en kolay yolu da limonlu su içmek. Sabah kalkar kalkmaz başlayacak bu döngü, gün içinde de belli bir orana sadık kalınarak tekrar edilebilir. Tabii eğer mide ve sindirim organlarında herhangi bir sorun yoksa.

[reklam id=1]

Reflü, ülser, kolit gibi şikayetleri olanların dikkatli tüketmesi hatta ileri derecede rahatsızlık yaşayanların uzak durması gereken limon, sağlam mideler için tam bir iksirdir. Sabah aç karna içilecek limonlu su böbrekleri çalıştırarak, gece boyunca biriken toksinlerin vücuttan tahliyesini sağlar, kanı temizler, metabolizmayı canlandırır, kan akışını hızlandırır, yüze pembelik verir, nefesi tazeler ve güne güzel ve zinde başlamayı sağlar.

  • Kararında tüketilecek limonun sağlayacağı faydalar gerçekten de kıyıda köşede kalacak cinsten değil.
  • Hem kilo verme amaçlı, hem de toksin atma amaçlı olarak tüketilecek limon suyu sıcak denebilecek ısıda suyla ve taze sıkılmış limon suyu ile hazırlanır.
  • Her sabah kalktığınızda 1 bardak sıcak suya yarım limon sıkarak için.
  • Limonlu suyunuzu her seferinde taze taze hazırlayın. Artan limonlu suları bekleterek ertesi gün içmeyin; zira ilk sıkıldığı ve hazırlandığı andaki tazelik, lezzet ve vitaminini bulamazsınız.
  • Tüm güne yayılan bir limonlu su şöleni yaşamak istiyorsanız, büyükçe bir sürahiye ılık su doldurun, içine de kabuklarıyla birlikte dilimlenmiş 1 adet limonu atın. Eğer seviyorsanız suyun içine birkaç yaprak taze nane de atabilirsiniz.
  • Limonlu suyu soğuk içmenin kilo kaybetme konusunda çok faydalı olduğu söylenemez. Kilo verme yolunda destek sağlayıcı bir etki göstersin istiyorsanız limonlu suyunuzu sıcak su ile hazırlamalısınız.

Limonlu Su Nasıl Yapılır? 1

Canan Karatay limonlu su tarifi de Canan Karatay’ın uzun yıllardır kendi hayatında uyguladığı ve hem sağlıklı yaşam hem de kilo kontrolü anlamında kazanım sağladığı sarsılmaz bir disiplinin anahtarı niteliğinde. Özellikle yüksek kolesterol sebebiyle ortaya çıkan damar tıkanıklığı, yüksek tansiyon, kalp damar rahatsızlıklarının doğal yolla tedavisinde limonun ve limonlu suyun faydası asla yadsınamaz.

Karaciğerin en büyük destekçisi olan limon, bu organa verilebilecek en iyi hediyelerden birisidir.

Canan Karatay limonlu su tarifi de su ve taze sıkılmış limon suyu içeriyor. Günde 1 litre sıcak su ve 1 adet kabuklarıyla doğranmış limon aralıklarla ve her seferinde sıcak olarak tüketildiğinde pek çok konuda faydası görülecektir.