Limonun Zararları

tarafından
1450
Limonun Zararları

Başlığı okuyunca bunca faydalı, yemeklere lezzet, cilde duruluk, kalbe ferahlık veren bir meyvenin ne menem zararları olabilir ki diye düşünmeyin; zira doğadaki en faydalı madde bile dozajı aşıldığında adeta zehir etkisi gösterebiliyor.

Hayat veren su, fazla tüketildiğinde hayatı sonlandırabiliyor. Bu aslında tüm şifalı bitkiler, sebzeler, meyveler, otlar için geçerli. Limon da öyle. Limon tüketimini abarttığınızda mide başta olmak üzere pek çok organ durumdan olumsuz yönde etkilenir ve farklı problemler yaşanabilir.

Bu sebeple çok fazla limon suyu içmenin zararları nedir bilmek ve limon tüketimini belli bir sınırda tutmak gerekir.

[reklam id=1]

Böbrekleri, karaciğeri, bağırsakları temizleyip arıtan limon suyu, doz aşımı durumunda yüksek oranda asit etkisiyle yakıcı ve tahriş edici etki sağlayarak sindirim sistemi başta olmak üzere pek çok organ ve dokuya zarar verebilir. Limonlu suyun zararları da aynı istikamette ilerler.

Kilo verebilmek, yahut daha zinde ve dinç olabilmek adına cömertçe tüketilen limon suyu şifalı eliyle dokunduğu organları, yakıcı etkisiyle mahvedebilir de… Bu yüzden limonun zararları nelerdir sorusunun yanıtını iyi bellemek ve bu dost meyveye karşı yine de temkinli yaklaşmak gerekir.

Limonun Zararları

İşte limonun zararları nelerdir sorusunun cevapları…

  • Fazla limon tüketimi sinir sistemine zarar verebilir.
  • Fazla limon tüketimi diş eti kanamalarına sebebiyet verebilir.
  • Çok fazla limon tüketimi gözün görme kabiliyetini zayıflatır.
  • Cilt için büyük faydaları olan limonu sulandırmadan, doğrudan cilde sürmek ciltte tahrişlere yol açar.
  • Tansiyonu düşük olan kişilerin limon tüketiminde dikkatli olmaları gerekir; zira limonun tansiyonu düşürücü etkisi vardır.
  • Limon, asitli bir içeriği sahip olduğundan, ağzında yara olan kişilerin limon tüketiminde ölçülü olmaları gerekir.
  • Fazla limon tüketimi mide ve bağırsak mukozasını tahriş ederek ülser, gastrit, reflü, kolit gibi rahatsızlıkların tetiklenmesini sağlayabilir.
  • Limonu kararında tüketmek size derman, sıhhat, güzellik ve direnç olarak geri dönecektir.