Lustral 100 MG

tarafından
376
Lustral 100 MG

Lustral ilaç ruhsal çöküntü ve depresyon durumlarında doktorlar tarafından en sık verilen ilaçtır. Kullanmaya başladıktan kısa süre sonra etkisini göstermeye başlayan bu özel ilaç hastanın kaygı, tasa, endişe, mutsuzluk ve üzüntülerinin yerine neşe, mutluluk ve rahatlık verme özelliğindedir. Kişinin ruhdal dengesini sağlamada etkili olan olan Lustral’ın bu yazımızda 100 MG olanının etkileri ve yan etkileri hakkında bilgiler paylaşacağız.

Lustral 100 MG

Lustral 100 MG, ilacın yüksek dozlu olan çeşididir. Ruhsal bunalımı yüksek seviyede olan intihara eğilimli yetişkinler için bu ilaç kullanılabilir. Sürekli aklında kendini öldürme, zarar verme, çevresine ve kendine zarar geleceği düşüncesi içinde olma, aşırı takıntılı olma durumlarında doktor kontrolünde alınması gereken bu ilaç, eczanelerde reçeteler ile satılıyor.

[reklam id=1]

Mutsuzluk hissinin yerine tam tersi mutluluk hissi veren bu özel ilaç, aynı zamanda bayanların adet döngülerinde de kullanılabilir. Zor ve stresli adet dönemi geçiren bayanlar bu dönemlerinin başlamasına 2 hafta kalan bu ilacı doktor kontrolünde kullanmaya başlayabilir.

Kısaca lustral 100 mg nedir, sorusunun cevabını verdikten sonra şimdi de ilacın yan etkileri ve kullanıcı yorumlarına kısaca değinmek istiyoruz.

Lustral 100 MG Yan Etkileri

Olumlu lustral etkileri yanında olumsuz, yan etkileri de mevcuttur. İlacın kullanımı sırasında dikkatli olunması, yan etkilerden biri ya da bir kaçının hastada oluşması durumunda mutlaka doktora haber verilmesi gerekir. Lustral 100 MG kullanımı sonrasında hastalarda ortaya çıkabilen belli başlı yan etkiler;

Lustral 100 MG Yan Etkileri

  • Sürekli baş dönmesi ve uyku hali,
  • Ellerde ve ayaklarda kontrol dışı titremeler, hareketlenmemeler,
  • İlaç kullanımından sonra kişide aşırı sakinlik ve içe kapanıklık hali,
  • Hastanın boş gözlerle etrafa bakması ve konuşmaya bile gücünün kalmaması,
  • Ağız ve dudaklarda kurumaya bağlı olarak sürekli su içme isteği,
  • İştah azalması ve kilo kaybı,
  • Karın ağrısı, gaz sancısı ve mide bulantısı,
  • Sürekli devam eden baş ağrısı,
  • Kişide zaman zaman yaşanan şuur bulanıklığı, olarak sayılabilir.

Yukarıda maddeler halinde verdiğimiz yan etkilerin hepsi birden görülebileceği gibi sadece biri de kişide ortaya çıkabilir. Hafif belirtiler genelde ilacın kullanımında ilk haftalarda ortaya çıkıp ilerleyen zamanlarda kendiliğinden geçen belirtilerdir. Diğer daha ağır olan belirtiler ortaya çıktığında kişinin daha fazla etkilenmesine neden olup doktor muayenesi gerekebilir.

Lustral 100 MG Yan Etkileri 1

Lustral 100 MG Kullananların Yorumları

Lustral 100 mg kullananlar, ilaç hakkında genelde olumlu yorumlarda bulunmuşlardır. İlacı kullanmaya başladıktan sonra hayatlarını etkileyen korku, endişe, karamsarlık, kendine ve çevresine zarar verme düşüncelerinin akıllarında kalmadığını belirten hastalar, ilacı kullanmaya başladıktan sonra hayatlarının tamamen değiştiğini belirtmiştir.

Kendine güvenen, daha mutlu ve daha başarılı bireyler olduklarının altını çizen kullanıcılar, ilacın yan etkilerinden genel olarak etkilenmediklerini de dile getirmiştir.

Lustral 100 MG kullanımı ile ilgili en büyük dezavantaj, diğer depresyon ilaçlarında da var olan tamamen sorunu çözmeme durumudur. Bu ilacın kullanımı ile kendini daha iyi hisseden çoğu hasta, ilacı bıraktıktan sonra yeniden eskisi gibi karamsar ve depresyona yatkın ruh hallerinin geri geldiğini bildirmiştir.

Lustral 100 MG Kullananların Yorumları

Ruhsal problemler için geçici çözüm yolları arasında yer alan bu ilaç, bırakılacağı zaman da mutlaka doktor kontrolünde yavaş yavaş, dozaj dozaj bırakılmalıdır.

Lustral 100 MG kullananların büyük kısmı, ilk haftalarda ilacın hafif yan etkilerinden etkilenmiştir. İlerleyen günlerde bünyenin alışması ile etkilerin ortadan kalktığını belirten hastalar, ilaç hakkında “Mutluluk hapı” kelimesini kullanıyor.