Madecassol Ne İşe Yarar?

tarafından
1812
Madecassol Ne İşe Yarar?

Madessol krem, etken maddesi centella asiatica bitkisidir. Hoş bir kokusu olan bu bitkinin cildi yenileme özelliği ele alınarak hazırlanan krem, cilt yaralanmaları, yanıklar, lekeler ve farklı cilt sorunlarının tedavisinde kullanılabilir. Bu yazımızda sizlerle madecassol krem ne işe yarar sorusunun cevabını paylaşmak istiyoruz.

Madecassol Ne İşe Yarar? 1

Madecassol krem, piyasada adı sıkça duyulan özel bir kremdir. Hafif yanık ve yaraların tedavisinde en çok kullanılan kremlerden olan bu ürün, hemen hemen her eczanede hazır olarak bulunur. Madessol içeriğindeki maddeler ile ciltte oluşan hasarların yok edilmesinde etkilidir.

Yanma, yaralanma ya da yırtılma nedeni ile hasar gören cilt hücrelerinin yenilenmesi, cildin eski haline gelmesi için kullanılan Madecassol krem, her yaşta, herkes tarafından kullanılabiliyor. Hamile ve emziren annelerin de kullanabildiği bu özel krem, özellikle gebelik dönemi ve sonrasında oluşan çatlakların tedavisinde kullanılabilir.

[reklam id=1]

Bu dönemlerde hala çatlak oluşmamışsa bile önlem açısından basen, kalça, göğüs ve göbek bölgesine düzenli olarak Madecassol krem uygulanabilir.

Madecassol kremin açık yaralara uygulanmasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, taze yaranın üzerine direkt olarak sürülmemesidir. Taze, yeni oluşmuş yaraların üzerine sürülen Madecassol cilt kremi, yaranın sulanmasına neden olabilir.

Bu da yaranın büyümesi, enfeksiyon kapması ve iltihaplanmasına neden olabilir. Buna sebep vermemek için açık ve taze yaraların üzerine uygulamayın. İyileşmeye başlayan yaraların üzerine ya da kenarlarına ince tabaka şeklinde sürmenizde bir sakınca yoktur. Aynı şekilde çok derin olmayan yanıkların tedavisinde de yanık üzerine sürülebilir. Derecesi yüksek yanıklarda ise yanık alanına sürülmesi sakıncalı olabilir.

Madecassol Ne İşe Yarar? 2

Madecassol krem, farklı nedenler ile oluşabilen uçukların tedavisinde de kullanılabilir. Daha çok dudak bölgesinde yer alan bu uçuklar ilerlediklerinde konuşma, yeme ve içmeyi olumsuz yönde etkiler. Yaranın büyümesi ve iltihaplanmasının önlenmesi için Madecassol krem kullanılabilir. Madecassol sivilce kremi olarak da kullanılabilir. Ergenlik döneminde çıkan ve özellikle yüz bölgesinde yer alan bu sivilceler, zaman içinde geçse bile lekeleri kırmızı leke şeklinde kalabiliyor.

Bu lekelerin tedavisinde değişik malzemeler ile birlikte hazırlanan cilt maskeleri kullanabileceği gibi sadece Madecassol krem uygulaması da lekelerin yok edilmesinde etkili olabilir.

Madecassol krem, genel kullanımda zararı olmayan bir kremdir. Günde 1 ya da 2 kere uygulanabilen bu kremin daha fazla uygulanması ciltte tahriş, kızarıklık ve yanmaya neden olabilir. Daha fazla kullanılmasına devam edildiğinde pul pul dökülme hatta cilt yaralanmalarına kadar ilerleyen sorunlar yaşanabilir.

Madecassol Ne İşe Yarar? 3

Madecassol ne için kullanılır sorusuna kısaca cevap verdikten sonra cilt bakımı için kullanmak üzere bir karışım tarifi vermek istiyoruz. Bu karışım için;

  • 1 adet E vitamini kapsülü
  • 1 çay kaşığı Madecassol krem
  • 1 çay kaşığı Bepanten krem kullanmanız yeterli.

Bu malzemelerin hepsini bir kase içinde güzelce karıştırın. Karışan malzemeler ile elde edilen krem karışımını göz ve dudak çevresi hariç tüm yüz bölgesine sürebilirsiniz. Karışım 1 saat kadar ciltte bekletildikten sonra temiz bir pamuk ya da bez ve soğuk su ile temizlenmeli. Sivilce tedavisi ya da kuru ciltler için kullanılabilen bu karışımı ayda bir kere uygulamanız yeterli.

Madecassol merhem ne için kullanılır ve madecassol ne kremi, gibi sorulara cevap niteliği taşıyan bu yazımızda verdiğimiz bilgiler ve örnek karışım sadece öneri niteliğindedir. Bunların uygulanmasında imkanınız varsa mutlaka bir doktora başvurmanız gerekir. Beklenmeyen bir etki, kızarıklık, tahriş görüldüğündeyse hemen bir cilt doktoruna başvurmak gerekir.