Manikür Seti

tarafından
507
Manikür Seti

Kadınların el ve tırnak bakımında çok fazla hassas olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Sadece kadınların değil, son dönemler de erkekler de bu konuda çok fazla bakım yaptırmaktadır. Özellikle el bakımı son zamanlarda kişilerin ilgi alanları arasında girmektedir.

Manikür Seti 3

Sadece kadınların oje ve tırnak tasarımı değil, aynı zaman da yaptırdıkları manikür de fazlası ile değişkenlik göstermektedir. Yapılacak manikürün bilinen ve bu konuda uzman kişiler tarafından yapılması daha sağlıklı olmaktadır.

Manikür yapmak ince bir iş olmak ile birlikte yanlış uygulandığında bazı sağlık problemlerine de yol açmaktadır. Manikür malzemeleri alındıktan ve manikür teknikleri öğrenildikten sonra kişiler evde de kendilerine manikür yapabilmektedirler. Ancak bu işi iyice öğrenmeden yapmak tamamen sağlıksız olmaktadır.

[reklam id=1]

Manikür ne kadar zor olursa olsun el ve tırnak bakımı için oldukça önemli bir ayrıntı olmaktadır. Manikür yapılırken kişilerin özellikle tırnak diplerinde yer alan etleri alırken dikkatli olması gerekmektedir. Manikür yapılırken kişilerin acı duyması işlemin yanlış yapıldığını göstermektedir.

Tırnak diplerinde yer alan ölü derinin ve tırnak etlerinin alınması pek çok kişi ve uzman tarafından önerilmese de görüntü olarak rahatsız olan kişiler bunları aldırmaktadır. Ancak tırnakların bu etlere ve deriye de ihtiyacı olduğundan dolayı alınırken dikkatli olunması gerekmektedir.

Manikür Seti 1

 

 

Tırnak etleri alınırken oluşan kanamalar sonucunda ellerde morarma ve şişkinlik, uyuşma, damar yırtıkları gibi sorunlar olacağından manikürü aşama aşama uygulamak doğru olmaktadır. Son dönemler de manikür makinesi adı verilen makineler de oldukça tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır.

Manikür Seti Nasıl Kullanılır?

Solingen manikür seti içerisinde kişilerin evlerinde manikür yapabilmeleri için gereken bütün malzemeler yer almaktadır. Manikür yapılmadan önce ellerin iyice temizlenmesi ve var ise ojelerin çıkartılması gerekmektedir. Daha sonrasında küçük bir kap içerisinde sıcak su konulmaktadır. Ellere nemlendirici bir krem ya da eğer var ise vazelin sürülerek iyice yedirilmesi gerekmektedir.

Krem sürülen eller sırası ile 15 dakika boyunca sıcak suyun içerisine konularak hem tırnakların hem tırnak etlerinin hem de tırnak diplerinde yer alan ölü derinin yumuşatılması gerekmektedir. Daha sonrasında manikür seti içerisinde yer alan malzemeler ile ilk olarak yumuşak bir şekilde bu ölü derinin diplere itilmesi gerçekleştirilmektedir.

Manikür Seti 2

Etler diplere itildikten sonra küçük makas ile bu etler kesilmekte ve kalanlar da bir diğer malzeme ile birlikte tırnak diplerinden ayrılmaktadır. Ancak keserken başka bir yerin kesilmemesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Sinirlere ya da damarlara gelen makas daha ciddi sorunlar doğurmaktadır. Etler kesildikten sonra ellerin sıcak suya tekrar konmaması gerekmektedir.

Daha sonrasında tırnak makası ile istenilen boyuta göre tırnaklar kesilmektedir. Tırnaklar kesilirken çok dipten kesmemeye özen gösterilmeli ve dikkatli olunmaktadır. Çok dipten kesilen tırnaklar acıya neden olabilmektedir. Tırnak kesme işleminden sonra manikür seti içerisinde yer alan törpü ile tırnaklar düzeltilmekte ve sivri kalan yerler yumuşatılmaktadır.

Törpüleme şekli, tırnakların nasıl kesildiği ile belirlenmektedir. Küt ya da oval şekilde kesilir ise ona göre törpülemek daha kolay olmaktadır. Törpüleme işlemi bittikten sonra manikür bitmiş olmakta ve ellerin yıkanması gerekmektedir. İsteğe bağlı olarak kadınlar ellerini kremledikten sonra oje sürmektedir.

Manikür Seti 4

Manikür Seti Fiyatları

Manikür setleri satıldıkları yerlere, malzeme çeşitlerine ve kalitesine göre değişkenlik göstermektedir. Bu set alınırken içerisinde yer alan malzemelere göre seçildiğinde daha uygun olmaktadır. Bu sayede eksik bir malzemeyi yeniden alınması gerekmez. Manikür setleri 20 Türk lirasında başlayarak 100 Türk lirasında kadar çıkmaktadır.