Mat Oje Nasıl Yapılır?

tarafından
358
Mat Oje Nasıl Yapılır?

Oje renkli alternatif ve dokularıyla süslü tırnak cilalarıdır. Ellerin daha bakımlı ve sağlıklı görünümünü sağlar. Mevcut alternatiflerinden ötürü her zevke nazaran oje bulmak mümkündür. Yalnız her ne kadar mütevazı, simli, desenli derken birçok seçenekleri bulunsa da bazı durumlarda mevcut görünümden yeni bir görünüm yaratmak tamamen ferdin elindedir.

Mat Oje Nasıl Yapılır?

Özellikle de mat oje yaratmada bu konum çok geçerlidir. Kozmetik dükkânlarında markaların özel olarak üretmiş oldukları mat ojeleri bulmak mümkündür. Bir tek hem renk alternatifleri bakımından kısıtlı olması bununla birlikte azca tercih edilmesi yüzünden tüketimin sınırlı olması bu alternatiflerin her daim bulunmasını engellemektedir.

Bu kapsamda evde mat oje nasıl yapılır? Sorusu da sıklıkla yöneltilmeye devam etmektedir. Bundan dolayı evde uygulanabilecek birkaç püf noktayla mevcut ojeden mat bir oje yaratılması mümkündür.

Mat oje yapımı için öncelikle zevke bakılırsa seçilen bir renkte oje tırnaklara sürülür. Bu işlemler süregelirken başka bir yerde ise su kaynatılır. Bir cezve boyutu kadar kaynatılacak olan su kâfi olacaktır. Buğu çıkana kadar kaynamada bekletilir. Sürülen ojenin kurumasıyla birlikte çıkan buhara tırnaklar derhal yaklaştırılarak orada bekletilir.

[reklam id=1]

Buğu üzerinde averaj 2-3 dakika kadar bekletilmesi yeterlidir. Arkasından parlayan görünüm yerine mat ve kuru bir oje görünümü elde edilecektir. Bir tek buğu ile birlikte oje yumuşayacağından tırnakların bir yere değmemesi için dikkatli davranılmalıdır. Aksi takdirde yumuşayan ojeye temas ile birlikte derhal bozulabilir.

Mat Oje Renkleri

Eski zamanlarda oldukça kısıtlı oje renkleri olmasına karşın, günümüzde hem mat hem de birbirinden farklı renklere sahip olan oje renklerine sahip olmak mümkün olabilmektedir. Siyah mat oje bu kapsamda en çok tercih edileni olmasına karşın, çok daha canlı ve farklı renkler de söz konusu olmaktadır.

Mat Oje Nasıl Yapılır? 2

Mat oje denildiği zaman akıllara birbirinden farklı marka gelmektedir. Golden Rose mat oje, bu kapsamda son yıllarda oldukça yoğun bir ilgi görmekte ve kişiler tarafından da sıklıkla tercih edilmeye devam etmektedir. Kalıcılık ve kolay bir sürüm ile adından söz ettirmeye devam eden Flormar mat oje serisi de, günümüzde kişiler tarafından kullanılmaktadır.

Hemen her mevsime uygun olan renklerin yanı sıra son yıllarda büyük bir öneme sahip olan nude tonlar da oldukça büyük bir rağbet görmeye devam etmektedir.

Mat Oje Nasıl Yapılır? 3

Kadınlar için tırnaklarının güzel ve bakımlı durması son derece büyük bir öneme sahip olmaktadır. Manikür yaptırdıktan sonra tercih edilecek olan oje renkleri, kadınlar için oldukça önemlidir. Bu kapsamda ise son yıllarda mat ojelere olan ilgi gün geçtikçe daha da artmaya devam etmektedir.

Özellikle de kısa ve manikürlü tırnaklarda son derece güzel bir görünüme sahip olan mat ojeler, kadınlar tarafından da sıklıkla tercih edilmekte ve sürekli olarak da kullanılmaktadır.

Mat Oje Nasıl Yapılır? 4

Burada dikkat edilmesi gereksinim duyulan bazı kırılgan detaylar da vardır. Oje sürümünün kusursuz bir görünüme sahip olması için, tırnağın ortasından başlanmalı ve en fazla üç hamle içerisinde ojenin sürülmesinin tamamlanması gerekmektedir.

Eğer ki oje kenarlara taştıysa bir kulak çubuğu yardımıyla tırnak kenarlarına taşan oje silinmelidir. Tüm bu titizlik önlemleri alındıktan daha sonrasında ojeyi matlaştırma işlemine geçilmesi önerilir. Ek olarak ojenin matlaşması için ojenin kurumuş olması tercih edilir.

Mat Oje Nasıl Yapılır? 5

Sürülen ojelerin hızlı bir şekilde kurutulması isteniyor ise, birbirinden farklı marka tarafından üretilmiş olan oje kurutucu ürünler kullanılabilmektedir. Bu spreyler veya soğuk su ojenin donmasını ve süratlice kurumasını elde edecektir.

Mat Oje Nasıl Yapılır? 6