Maydanoz Kürü

tarafından
567
Maydanoz Kürü

Kadınların hem cilt bakımı hem de sağlıkları için kendileri için hazırladıkları birçok kür olmaktadır. Bu kürler sayesinde kilo verilmesi kolaylaşmakta, cilt bakımı yapılmakta veya saç bakımı sağlanmaktadır. Bu kürlerden biri maydanoz suyu kürü olmaktadır.

Maydanoz Kürü

Tek başına yapılabildiği gibi limon suyu ile de hazırlanmaktadır. Maydanoz limon kürü kullananlar arasında yapılan yorumlarda herkes çok memnun kalmıştır. Kilo vermenin yanı sıra maydanoz kürünün daha birçok faydası bulunmaktadır. Bu faydalardan en önemlilerden biri de kişilerin birden çok bitki çayı içmesinin yerine tek bir içecek ile hem kilo verilmesi sağlanmakta hem de kişilerin vücutlarında toplanan ödemin atılması kolaylaştırılmaktadır.

Bitki çaylarının bazıları ödem attırırken bazıları da yağ yakmaktadır. Bunun yerine maydanoz ve limon ile hazırlanan kür sayesinde iki işlem birden kolaylık ile hallolmaktadır.

[reklam id=1]

Maydanoz kürü hazırlanırken 8 adet maydanoz sapı ile 2 adet limon suyu blenderden geçirilerek, suyu çıkarılmaktadır. Daha sonrasında ise hazırlanan kür her sabah kahvaltıdan yarım saat önce bir su bardağı kadar içilmesi gerekmektedir. Bu kür 15 gün boyunca her sabah tekrarlanmalı ve 15. Günün sonunda 1 hafta süre ile ara verilmesi gerekmektedir.

2 ay boyuna bu kürü uygulayan kişilerin ortalama olarak 5 ile 8 kilo verildiği görülmektedir. Sabah kahvaltılarının yanı sıra akşam yemeklerinden de 40 dakika sonra içilen maydanoz kürü de gece uyurken yenilen besinlerin yakılmasını ve metabolizmanın çalışmasına devam etmesini sağlamaktadır.

Maydanoz Kürü 1

Maydanoz ve limon suyunun içerisinde yer alan bileşenler sayesinde metabolizma hızlandırıcı etkiler ve kan dolaşımının daha düzenli olmasını sağlamaktadır. Kana oksijen taşınmasında da görev almaktadır. İdrar yollarını çalıştırdığından dolayı da vücudun hareketsiz bölgelerinde ki yağların yakılması sonucunda bölgesel zayıflama da maydanoz ve limon kürü etkili olmaktadır.

Maydanoz Kürü Nasıl Yapılır?

Maydanoz suyunun zararları olarak tam bir etken olmasa da hamilelerin, kronik rahatsızlık yaşayan kişilerin ve tansiyon hastalarının içmesi önerilmemektedir. Bunların dışında hormon hastalığı olan kişilerin kullanmasında herhangi bir sakın olmamak ile birlikte kullanmaları önerilmektedir.

Hormonların çalışmasında maydanoz ve limon suyu kürü ilaç niteliğinde olmaktadır. Bu sebepten dolayı 15 gün süre kullanıldıktan sonra mutlaka 1 hafta süre ara verilmesi gerekmektedir. Maydanoz ve limon kürü hazırlandıktan hemen sonra tüketildiğinde besin değerleri kaybolmadan tüketilmiş olunmaktadır. Bu kür sayesinde haftada ortalama olarak 2 kilo verilmektedir.

Maydanoz Kürü 3

Ancak sadece maydanoz ve limon suyu kürü ile kilo verimi gerçekleşmemektedir. Bu kür uygulanırken kişilerin gün içerisinde yedikleri besinlere ve ara öğünlere de dikkat etmesi gerekmektedir. Aksi halde kilo verimi gerçekleşmemektedir.

Maydanoz Limon Kürü Faydaları

Maydanoz suyu kürü böbreklere, karaciğere ve safra kesesinde yer alan taşların atılmasında çok faydalı olmaktadır. Özellikle böbrek taşı düşüren kişilerin ağrıları çok fazla olmakta ve rahatsız etmektedir. Bu dönemlerde maydanoz ve limon suyu kürü içilerek kişiler az da olsa ağrılarını geçirmektedir.

Maydanozun iltihap sökücü etkisi olmak ile birlikte limon ile karıştırıldığında bu etki daha artmaktadır. İltihap söktürücü olması sayesinde siyah nokta ve sivilce oluşumunu da engellemekte, olan sivilce ya da siyah noktaların daha kısa sürede kuruyup ciltten atılmasına yardımcı olmaktadır.

Maydanoz Kürü 4

Kan dolaşımının etkisi sayesinde saç diplerini güçlendirmekte ve içerisinde yer alan bileşenler sayesinde hem kadınların hem de erkeklerin yaşadıkları saç dökülmesi sorununu engelleyerek, yeni saç çıkmasına da yardımcı olmaktadır. Bu sayede maydanoz ve limon kürü sadece kişilerin kilo vermesi için değil, günlük yaşamlarında her alanda tüketilmesi gerekmektedir.