Mikrodalga Fırında Kumpir

tarafından
711
Mikrodalga Fırında Kumpir

Güzel bir öğün için dünyanın en çok tüketilen gıdalarının başında gelen patates yer alır. Günümüz çalışan ve zamanı iyi değerlendirmek isteyenler için mikrodalgada patates haşlama ve mikrodalga kumpir yapımı oldukça pratik ve kolaydır.

lg mikrodalga fırınlar çağımız mutfak anlayışının pratik kurtarıcılarıdır. Mikrodalga fırın ile neler yapılır görelim. Mikrodalgada yemek pişer mi sorusu üzerine hazırlayacağımız kumpir sağlıklı örnek olacaktır. Eskiden sadece dondurulmuş pizza mikrodalga da pişer diye düşünülürdü.

Mikrodalga Fırında Kumpir 1

Mikrodalgada dondurulmuş pizza zamanı az olanların kurtarıcı yemeği olarak geçerdi. Şimdi kumpir gözde yemeklerin arasında yer almaktadır. Bu enfes yemek için;

Mikrodalga Fırında Kumpir Malzemeleri

  • 4 patates
  • Tereyağ
  • Tuz
  • Kaşar Peyniri
  • Garnitür (Kısır, Salam, Sosis, Zeytin, Mısır, Salatalar, Ketçap, Mayonez)

Mikrodalgada kumpir nasıl yapılır?

  1. 4 kişi için 4 orta boydan biraz büyükçe patates alınır. Hepsi güzelce yıkanır ve kurulanır, kabuklu patateslere bıçak yardımı ile çizik atılır.
  2. Yağlı kâğıda 4 patatesleri saralım eğer yağlı kağıdınız yoksa porselen tabağın içine koyup mikrodalga da neler yapılır. Patatesleri 10 dakika mikrodalga fırında pişiriyoruz. Mikrodalga fırında yemek pişer mi? Pişer pişmiş patateslerimizi temiz bir düz kaba teker teker alıyoruz.
  3. Çıkan sıcak patateslerimizin içine 1 kaşık tereyağı ve çay kaşığı tuz koyup püre kıvamında içini harmanlıyoruz. Sıcakken bu işlemi yapmak önemlidir.
  4. Mikrodalgada neler yapılır tabi ki kumpir yapılır. Hazır olan tereyağlı tuzlu patatesler rendelenmiş kaşarlar ile karıştırılır içine belirlediğiniz garnitürleri serpiştirin damak zevkinize göre ketçap ve mayonezde eklenebilir. Mikrodalga pişirme süreleri dikkat edilecek önemli noktadır.

Mikrodalga yemek tarifleri için yapmak istenilen yemeklere ulaşımın kolay olması adına mikrodalga yemek kitabı alınıp okunabilir tarifler uygulanabilir. Trend mikrodalgada neler pişer zamanıdır.