Modern Topuz Modelleri

tarafından
450
Modern Topuz Modelleri

Günlük hayatın içerisinde ya da özel davetlerde, kadınların saç modeline karar vermesi bazı dönemlerde bir hayli zor olabilmektedir. Kıyafete, davetin yapılacağı ortama ve zamana göre değişiklikler göstermesi gereken bu saç modelleri ile birlikte kadınlar kendilerini son derece iyi hissedebilmektedir.

Modern Topuz Modelleri

Fakat bütün bunlara rağmen herhangi bir saç modeli üzerinde karar veremeyen kadınların kurtarıcısı ise hiç şüphesiz ki, topuz modelleri olmaktadır. Kadınların bu saç modellerine son derece yoğun bir ilgi göstermesi ile birlikte uzmanlar tarafından da bu saç modelleri süreli olarak yenilenmeye ve geliştirilmeye devam etmektedir.

[reklam id=1]

Modern topuz modelleri, kişilerin isteklerine göre şekillenebilmektedir. Düz, dağınık ya da enseden olacak şekilde farklı alt dallara sahip olan bu topuz modelleri hemen her ortama da büyük bir uyum gösterebilmektedir. Bu sebeplerden dolayı da kadınların oldukça fazla sayılık bölümü tarafından modern topuz modelleri kullanılmaktadır.

Modern Topuz Modelleri 1

Toplu saç modelleri, hem şık hem de kullanımının bir hayli kolay olması gibi faktörlerden dolayı oldukça yoğun bir ilgi görmeye devam etmektedir. Bu modelleri uygulayabilmek için ise kişilerin bir tarak, toka ve isteğe bağlı olarak krepe tarağına ihtiyacı bulunmaktadır. Saçlar düz fön çekildikten sonra, istenilen yükseklikte saçlar toplanır.

Modern Topuz Modelleri 2

Eğer ki saçın üst bölümünün daha kabarık bir görünüme sahip olması isteniyorsa, krepe tarağı ile bu bölge krepe atılır. Daha sonrasında ise yine isteğe bağlı olarak saçın kuyruk bölümüne maşa yapılarak çok daha şık bir görünümün olması sağlanabilir. Topladıktan sonra da saçı topuz modeline çevirmek de söz konusu olabilmektedir. Bunun için ise, kişilere gerekli olan malzeme yalnızca tel tokalar olabilmektedir.

Modern Topuz Modelleri 3

Yapılan kuyruk, toka etrafında kişilerin isteklerine göre sıkı ya da gevşek bırakılacak şekilde dolanır. Daha sonrasında ise, saçın ucu ve dağılan kısımlar tel tokalar yardımı ile saça tutturulur ve ortaya son derece şık bir görünüm çıkabilmektedir. Yine daha farklı ve şık bir görünüm yakalayabilmek için de yapılan topuzlar üzerine kişilerin giyecekleri kıyafetlere uygun farklı aksesuarlar da takılabilmekte ve istenilen görüntü elde edilebilmektedir.

Modern Topuz Modelleri 4

 

 

Modern Topuz Modelleri 5

 

Modern Topuz Modelleri 7