Oje Nasıl Sürülür?

tarafından
457
Oje Nasıl Sürülür?

Oje sürerken dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan en önemli kural, ojenin taze olmasıdır. Çünkü ojenin kapağı açılıp kapandığı süre içeri giren havayla beraber derhal bozulmaya yüz meblağ. Oje sürmeye başlamadan önce şişesini ters çevirerek içindeki tüm kimyanın karışmasını sağlayın. İyi marka ojelerin içinde çok küçük, metal bir top olur. Ojeyi salladıkça topun sesini duyarsınız.

Oje Nasıl Sürülür?

İşte bu özellikteki ojeler tırnağınızda uzun süre bozulmadan kalır. Bu kapsamda taşırmadan oje nasıl sürülür? Sorusu da sıklıkla yöneltilmektedir. kişiler bu soruya verilen yanıtlara göre zaman içerisinde kusursuz bir şekilde oje sürebilmektedir.

Oje nasıl düzgün ve pratik sürülür? Sorusuna karşılık olarak ilk önce, ojenin çok daha kalıcı olması için törpüleme işlemi ile oje sürümünün aynı gün içinde olmamasına özen gösterin. Sürülen ojenin bir an önce kuruması için içi buz dolu olan su kabının içerisine ellerinizi koyun ve birkaç dakika boyunca bekletin.

[reklam id=1]

Ojenin daha rahat kuruması ve pürüzsüz olması için rengin ilk katında ince uygulayın. Oje fırçasını tırnağınıza paralel uygulayarak tırnaklarınızın adım atarından uçlarına doğru uygulayın. İkinci katı uygularken başparmaktan minik parmağa doğru gidin.

Evinde kurutucusu olmayan kadınlar için de oldukça pratik bir yöntem de söz konusudur. Bir saç kurutma makinası, oje kurutucu görevini başarılı bir şekilde yerine getirebilmektedir. Soğuk hava veren özelliğini açarak birkaç dakika içerisinde ojelerinizi kurutabilme imkânına sahip olabilirsiniz. Ne yapmış olursanız yapın ne kadar başarılı uygularsanız uygulayın, ojeleriniz soyulacaktır.

Oje Nasıl Sürülür? 2

Soyulma başladığında ise tekrardan en başından oje sürülmesine ise gerek yoktur. Tüm tırnağa bir kat daha ince oje sürülmesi yeterli olmaktadır. Kuruduktan sonra bir kat daha sürerek, soyulan bölgelerin kapatılması sağlanabilmektedir. Bütün bunların yanı sıra soyulan bölgeler için mat ya da daha koyu bir oje rengi ile yama yaparak da bu görünümden kurtulabilme imkânına sahip olabilirsiniz. Bütün bunların yanı sıra internette de birbirinden farklı oje nasıl sürülür resimli anlatım kaynakları söz konusudur.

Oje Nasıl Sürülür? 3

  • Tırnağınıza birçok marka tarafından satılmaya devam edilen etkili bir koruyucu sürün. Tırnak koruyucu olan ürünlerin içerisinde genellikle silikon hava baloncukları bulunur. Bunlar sayesinde tırnak hava alabilir.
  • Ojeyi sürmeye tırnağın tam ortasından başlayın. Tırnağın dip kısmından başlayarak tırnağınızı toplamda 3 fırça darbesi ile boyayın.
  • Oje sürerken aynı anda birkaç kez ojenin üzerinden geçilir ise dalgalanmalar meydana gelebilir. Bu durumun oluşmaması için hızlı bir şekilde ojenin sürülmesi ve elin de titremesinin önlenmesi gerekmektedir.
  • Her bir tırnağı bitirdikten daha sonra birkaç saniye kurumasını bekleyin. Kimi ojelerin yapısı çok incedir. Özellikle de sedefli ojeler. Bu tür bir ojeyse üçüncü katı sürün.
  • Sürülen ojelerin daha uzun süre kalıcı kalabilmesi ve aynı zamanda daha parlayan bir görünüme sahip olabilmesi için de bir kat olacak şekilde parlattırıcı sürün.

Oje Nasıl Sürülür? 4

Koyu renge haiz olan ojeler için ise,

  • Koyu renk oje sürerken altın kural, koruyucu taban kullanmaktır. Bu hem ojeyi daha basit çıkartabilmeyi sağlar aynı zamanda tırnağın renginin değişmesini önler.
  • Koyu renkli ojelerde daha da büyük bir öneme sahip olan dalgalanma problemine karşın, ilk katın çok daha ince sürülmesi önerilmektedir. İki katı da ince sürülürse daha çabuk kurur.
  • Her tür ve renk ojede kurutucuyu öneriyoruz. Öteki türlü en taze ojeyi bile averaj bir saat kurutmak gerekebiliyor. Bütün bunların yanı sıra içi buz dolu su kabı da bu konuda işinize yarayabilir.