Öksürük İçin Zencefilli Ballı Süt

tarafından
539
Öksürük İçin Zencefilli Ballı Süt

Ballı zencefilli süt öksürük derdine bire birdir. Sütle bal karışımının faydaları, bal zencefil faydaları saymakla bitmez. Özellikle öksürük için çok doğal çözümlerdir.

Bu yazımızda da zencefil bal karışımı nasıl hazırlanır, zencefil nasıl yapılır, toz zencefil ve bal karışımı nasıl yapılır, zencefilli bal neye iyi gelir, zencefil nasıl yapılır gibi sorulara cevap vereceğiz. Öksürük için bal tek başına faydalı olduğu gibi öksürük için bal karabiber ikilisi de herkes tarafından kabul görmüştür.

Karabiber öksürük için faydalı 5 besin içerisinde de yerini almıştır. Süt ve Bal Karışımının Faydaları: Süt ve bal karışımı soğuk algınlığına karşı ve vücut direncine karşı faydalı bir ikilidir.

Zencefilli Bal Neye İyi Gelir?

Bal Zencefil Faydaları: Ballı zencefil faydaları saymakla bitmez. Zencefilli bal grip gibi rahatsızlıklarda çok iyi tedavi edici özelliği bulunan bir karışımdır. Yorgunluğu alma, sinir sistemini düzeltme gibi birçok faydası bulunmaktadır. Peki ballı zencefil nasıl yapılır?

Ballı Zencefil İçin Malzemeler

  • Yarım çay kaşığı toz zencefil
  • 1 çay kaşığı bal
  • Süt

[reklam id=1]

Ballı Zencefil Nasıl Yapılır?

  1. Yarım çay kaşığı toz zencefili demlenmesi içi bir cezveye koyun. Ve üzerini bir çay tabağı yardımı ile kapatın. 10 dakika kadar kaynamasını bekleyin.
  2. Peki demlendikten sonra zencefil nasıl içilir? Zencefil demlendikten sonra bir 5 dakika bekleyin. Daha sonra fincanınızın yarısını zencefili süzerek doldurun.
  3. 1 çay kaşığı bal ekleyin ve iyice karıştırın. Toz zencefil bal ikilisi bir araya gelmiş oldu.
  4. Son olarak da bardağın diğer yarısını süt ile doldurun. Ve ballı süt artık hazır.

Zencefil nasıl yapılır sorusuna sizler için yanıt verdik. Bal ve zencefil, bal ve süt karışımı bu kış aylarında sizin en yakın dostunuz olacaktır. Grip, yorgunluk gibi rahatsızlıklarınızda en iyi kurtarıcınızdır. Öksürük için bal karabiber ikilisini de buluşturmak isterseniz biraz karabiber de ekleyebilirsiniz çayınıza.