Ozon Yağı Ne İşe Yarar?

tarafından
300
Ozon Yağı Ne İşe Yarar?

Ozon yağı genel bakım ve güzellik uygulamalarında sıkça kullanılan bir yağdır. Cilt bakımında etkili şekilde kullanılan ozon yağı, daha farklı alanlarda da değişik şekillerde kullanılabiliyor. Cilt bakımı için ozon yağını özel merkezlerde seanslar ile yaptırabilirsiniz. Cilt sorunlarınızı kısa sürede çözmek için bu yöntemi denemek idealdir. Bu yazımızda ozon yağı nasıl kullanılır sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

Ozon yağı dünya genelinde kullanılan bir yağdır. Farklı alanlarda kullanılan ozon yağının faydaları ve kullanım alanlarını aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Daha çok şeker hastalarında sebepsiz oluşan ve zor iyileşen yaraların iyileşme süreçlerini hızlandırır ozon yağı. İyileşmeyen yaralar ve diabetik ayak yaralarının tedavisi için uzmanlar tarafından uygulanabilir.

Kanser türleri sırasında görülen kemoterapi uygulamalarında görülen zararları azaltır. Hücre iyileşmesini, hücre yenilenmesini hızlandırır.

Yaraları iyileştiren ozon yağını içebilirsiniz de. Bu yöntemle yemek borusunda oluşan yaraların iyileşmesini midede reflü sorununun sonlanmasını sağlayabilirsiniz.

Aft, uçuk tedavilerinde kullanılabilir.

[reklam id=1]

Güneş yanıkları, cilt lekeleri, cilt sarkmaları, sedef hastalığı, ürtiker, melenin yapı bozukluğu, sivilce izleri, kırışıklıklar, ciltte renk farklılıkları ve cildin yenilenmesine ihtiyaç duyan her tip cilt hastalığında ozon yağından yararlanılabilir.

Farklı göz hastalıkları, göz iltihabı, kuru göz, görme bozuklukları, arpacık, gibi tüm göz hastalıklarında etkilidir.

Zaman zaman yaşanan bağırsak problemlerinin tedavisinde etkilidir. Tuvalete çıkma bozukluğu, bağırsak kanseri, kolit, tenya, kıl kurdu, solucan gibi parazitler ve tüm bağırsak fonksiyonlarının tedavisine destek olarak ozon yağı kullanılabilir.

Sinirsel hastalıklar, buna bağlı gelişen vücut fonksiyon aksaklıkları, kas yapısını bozan sinir hastalıklarında, kasların ve sinir sisteminin güçlenmesi için kullanılabilir.

Zeka geriliği gibi sorunların çözümünde kullanılabilir. Uygun şekilde yapılan ozon terapi uygulaması ile beyin hücrelerinin yenilenmesi sağlanabilir.

İlerleyen yaşa bağlı olarak hücre yenilenmesinin azalması durumunda, ciltte oluşan yaraların daha geç iyileştiği durumlarda, yaşlanmanın etkilerini azaltır.

Ozon Yağı Ne İşe Yarar? 1

Selülit görünümünü azaltır. Bunun için oksijen seviyesinin artmasına bağlı olarak hücre metabolizmasının hızlanması ve hücrelerinin azalmasını sağlar.

Hem bebeklerde hem yetişkinlerde pişik tedavisinde kullanılabilir.

Kas, eklem ve romatizmal hastalıkları, eklem romatizması, kas yırtılması, kas gerilmesi, büyük eklem romatizması, Ailevi Akdeniz Ateşi (FMF) gibi ağrılı hastalıklara sebep olan iltihapların iyileştirilmesinde etkili şekilde kullanılabilir.

Virüs kaynaklı hastalıkların etkilerini azaltmak için ozon yağı kullanılabilir.

Böbrek fonksiyonlarının düzenlenmesi: İdrar zorluğu, mesane iltihabı, sistit gibi idrar yolu ve böbrek enfeksiyonlarının iyileşme süreçlerinin hızlanmasında ve koruma amaçlı kullanımında.

  • Cinsel organda oluşabilen yaraların tedavisinde kullanılabilir.
  • Stresin neden olduğu kan damarlarının daralması gibi durumlarda, damarları gevşetmek ve stresin yarattığı gerginlik etkisini azaltmakta kullanılır.
  • Dişlerdeki çürüklere neden olan bakterilerin öldürülmesinde, etkisiz hale getirilmesinde ozon yağından yararlanılabilir. Bu uygulamalar ile diş eti hastalıklarının da önüne geçilebilir.
  • Zararlı alerjen ve toksinlerin vücuttan atılmasında etkili şekilde kullanılır. Ozon yağı ile detoks son dönemlerde sıkça uygulanan bir yöntemdir.
  • Çatlayan dudaklar için etkilidir.
  • Vitiligo hastalığının neden olduğu cilt problemlerini azaltır.

Ozon Yağı Ne İşe Yarar? 2

Ozon yağı nelere iyi gelir, sorusunun cevaplarını verdiğimiz yazımızın sonuna geldik. Ozon yağı ile çok farklı alanlarda tedavi uygulayabilirsiniz. Bu uygulamalar için kozmetik ürün satışı yapılan yerlerdeki ozon yağı etkili ürünleri kullanabilirsiniz. İsterseniz kendiniz evde uygulayabileceğiniz bu yöntemleri uzmanardan destek alarak seanslar şeklinde de uygulayabilirsiniz. Bunun için ozon terapi uygulamaları yapan özel merkezlerden yardım alabilirsiniz.