Panik Atak Tedavisi

tarafından
302
Panik Atak Tedavisi

Panik atak tedavisi, panik atak günümüzde çok yaygın olarak rastlanılan ve endişe veren bir psikolojik rahatsızlıktır. Endişe verme sebebi ise, atakların kalabalık ortamlarda, ciddi toplantılarda, açık alanlarda gelme ihtimalidir.

Panik atak sırasında kişi nefes almada zorlanma, çarpıntı, boğulacak gibi olma hissi, terleme, titreme, uyuşma gibi çok rahatsız edici hisler yaşar. Bunun dışında kalp krizi geçireceğini sanma, nefes alamayarak boğulacağını sanma, delirme, delirme esnasında kendine ve etrafındakilere zarar verme korkusu yaşar. Kişi kendine yabancılaşır, etrafa yabancılaşır, kendisini farklı birisi gibi algılar, dehşete düşer ve çok çaresiz hisseder.

Tedavi ve çözüm için hastanelerin acil servislerine başvuran kişilerde doğal olarak fiziksel anlamda herhangi bir rahatsızlık bulgusuna rastlanmaz. Hasta bunun üzerine psikiyatra başvurur.

[reklam id=1]

Hiç kimse tanımadığı insanlarla dolu kalabalık ortamlarda panik atak nöbeti yaşamak istemez. Bu endişe de panik atak hastalarını sosyal yaşamdan koparmaya, kalabalık ortamlara girmekten imtina etmeye kadar götürür. Kişi zamanla asosyal hale bile gelebilir. Ama panik atak rahatsızlığı ilaç ve psikoterapi ile düzeltilebilecek, kontrol altına alınabilecek bir rahatsızlıktır.

Yapılan araştırmalara göre, panik bozukluk, bazı beyin hormonlarının azlığından ya da düzensiz salınımından kaynaklanıyor.  Ve yine araştırmalar gösteriyor ki bu sorun birtakım ilaçlarla giderilebiliyor. Ama her hastaya ilaç gerekmeyebiliyor, sadece terapiyle de giderilebiliyor.

Panik Atak Tedavisi 1

Panik atak tedavisi nasıl yapılır sorusunu yanıtlayan husus aslında hastalığın seyrine ve kişiden kişiye değişiyor. Panik atak tedavisi ilaçları genellikle faydası kanıtlanmış antidepresif ilaçlardan oluşuyor. Anksiyolitik, yani anksiyete tedavisinde kullanılan ilaçlar yararlı oluyor ama bağımlılık yaptıkları gerekçesiyle çok salık verilmiyor.

İbrahim Saraçoğlu panik atak tedavisi de panik atak rahatsızlığını doğal yollarla giderebildiği ya da kontrol altına alınabildiği belirtilen bir çözüm olarak kullanılıyor. Buna göre ıspanak, maydanoz ve tereden oluşan bir kür ile depresif eğilimin atlatılmasının mümkün olduğu söyleniyor.

İşte sabah ve akşam günde iki kez uygulanacak olan ıspanak maydanoz kürü…

Panik Atak Tedavisi 2

  • 5-6 yaprak taze ıspanak ve 10-12 dal maydanoz saplarıyla birlikte 3 bardak kaynar suya atılır, 3 dakika kaynatılır ve suyu içilir.
  • Akşam uygulanacak tere kürü ise şöyledir.
  • 5-6 yaprak ıspanak ve 8-10 yaprak tere saplarıyla birlikte 2.5 bardak suyun içinde 3 dakika kaynatılarak suyu içilir.
  • Bu kürün her gün taze olarak hazırlanması ve tüketilmesi gerekir