Rimel Sürmenin Püf Noktaları

tarafından
9833
Rimel Sürmenin Püf Noktaları

Rimel Sürmenin Püf Noktaları

Etkileyici kıvır kıvır veya Uzun kirpikler için rimel sürme teknikleri ve püf noktaları duymak ister misiniz? Haydi gelin size birkaç püf noktası verelim.

Rimel sürme hemen her kadının göz makyajında uyguladığı artık alışılagelmiş bir eylem. Ama doğru rimel sürüyor musunuz? Kirpiğine uygun tür rimel mi kullanıyorsunuz? Hangi stil için hangi rimeli kullanacağınızı biliyor musunuz? İşte rimel sürme teknikleri başlığımızda sizinle bu bilgileri paylaşacağız ve püf noktaları hakkında bilgiler sunacağız.

Rimel veya bir başka ismiyle maskara, kirpikleri dolgunlaştırıp belirginleştirmek ve şekil vermek için kullanılan yağlı ve boyalı bir kozmetik ürünüdür. İçeriğinde göz kalemi ve eyelinerın içinde bulunan maddeye benzeyen renk verici bir içerik bulunur, ayrıca ürünün özelliklerine göre hacim vericiler, bakım sütleri vb. eklenmiş olabilir. Rimel alırken kullanım özelliklerini üzerinden okuyabilirsiniz.

[reklam id=1]

Rimel Nasıl Sürülür

Rimel hangi maksatla sürdüğümüze bağlı olarak farklı biçimlerde sürülebilir. Örneğin uzatmak istiyorsak, çevirmeden, dipten uca doğru düz bir çizgide çekerek, kıvırmak istiyorsak çevirerek kullanırız. Dolgunlaştırma ve ayırma içinse farklı teknikler kullanacağız. Haydi gelin rimel sürmenin püf noktalarına değinelim.

Öncelikle elinizde yeterli malzemenin olduğundan emin olmalısınız.  Daha sonra hangi ihtiyaca yönelik çalışacağınıza karar verin ve ihtiyacınıza uygun rimel veya rimelleri makyajın en son unsuru olarak kullanmak üzere ayırın. Makyajınızı tamamen bitirdikten sonra, önce ayırıcı uçla kirpiklerinizi ayırın. Eğer ayrılmıyorsa pudralı uçla tekrar deneyin. Ayrılan kirpikleri dilerseniz kirpik kıvırıcı ile ayırabilirsiniz. Bu sayede daha uzun bir görünüm kazanacaktırlar.

rimel nasil surulur

Ayrılan ve uzatılan kirpiklerinize kıvırıcı veya uzatıcı rimel uçlarıyla hacim verin. Bunu yaparken kıvırma işleminde rimeli dairesel biçimde çevirmeli, uzatma işleminde uca doğru çekmelisiniz.

Bazı uyarılar ve önlemler ise şöyledir.

  • Kaliteli markaları tercih etmeye çalışın. Maskara zaten çok pahalı bir malzeme değildir. Ne kadar iyiyse o kadar etkili olur.
  • Birden fazla çeşit edinin, ayırıcı ve dolgunlaştırıcı maskaralar farklı olabilir.
  • Renkli maskaralarda tercih yaparken dikkatli olun. Bu ürünleri kullanmak biraz risklidir, kirpikleriniz size ait değilmiş gibi görünebilir.
  • Naturel ve sade bir makyaj yapıyorsanız alt kirpiklere rimel uygulamayınız.
  • Seyrek kirpikleriniz varsa sıkı fırçalı maskara tecih etmelisiniz
  • Çoğunluğu suya dayanıklıdır, ancak yine de ıslanmamalarına dikkat etmekte fayda vardır.