Saç Örgü Modelleri Yapılışı

tarafından
501
Saç Örgü Modelleri Yapılışı

Saç örgü modelleri yapılışı, örgü saç modelleri kadınlarda henüz küçücük bir kızken başlar; öğrencilik yılarında, yetişkinlik zamanlarında ve daha ileri yaşlarda da saçları hem bir arada tutmaya, hem de estetik bir görünüm kazandırmaya yarar.

Örgü saç modelleri ve yapılışı en prototip olanından en zor ve karmaşığına kadar daima kadınların en sevdiği ve tercih ettiği modellerdendir. İki yandan ya da sadece arkadan at kuyruğu şeklinde yapılan en sade örgü modeli üzerine eklenen detaylarla ortaya çıkan saç örgü modelleri ve yapılışı bilindiğinde; düğünden, kokteyle, özel gecelerden mezuniyet balolarına, şık davetlerden gelin başlarına kadar  pek çok ortam ve davette kullanılabilecek kadar da modern olabilmektedir.

[reklam id=1]

Saç örgü modelleri hem çocuksu ve masum, hem de kadınsı ve dişi olabilmektedir. Seksapeli de, masumiyeti de aynı potada eritebilen  örgü saç modelleri ve yapılışları, saç örgü modellerin, konu alan video oynatımları ile de bir fikir verebilir. Bu videoları izleyerek en karmaşık ve zengin modeli bile saç tutamlarına ilmek ilmek işlemek mümkün.

Saç Örgü Modelleri Yapılışı

Balık sırtı örgü modelleri, sepet örgüler, şelale örgüler, örgüden yapılan taçlar, topuzlar, bantlar, şeritler, başın etrafını çepeçevre saran sarmaşık modelleri, kısa saçlara da uyarlanabilen örgü modelleri, birbirinin içinde geçen şeritler, gevşek örülmüş tutamlar, aralarından inciler, tokalar geçirilen modeller son derece şık duran ve ilgi toplayan modellerdir.

Ayrıca derli toplu yapısıyla oldukça kullanışlı ve dayanıklı bir formu da olan örgü saç modelleri, düz ve uzun saçlarda kendini daha net belli eder. Ama saçları kısa olan hanımlar üzülmesin zira kısa saçlar içinde uygun olan saç örgü modelleri mevcuttur.

Saç Örgü Modelleri Yapılışı 1

Siz de saç örgü modelleri ve yapılışı ile ilgili sitelerden ve video anlatımlarından faydalanarak nefis saç örgüleri oluşturabilir, onları topuz yaparak hem şık hem den uzun süre dayanan modellere sahip olabilirsiniz.

Saç Örgü Modelleri Yapılışı 2

Yazımızı okuyan gelin adayları varsa belki o en güzel ve özel günleri olan düğün törenlerinde gelin başı modellerini saç örgü modellerinden seçebilirler.

İşte sizler için en güzel ve şık örgü saç modelleri ve yapılışları

Saç Örgü Modelleri Yapılışı 3Saç Örgü Modelleri Yapılışı 6